INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/popijac-zelimo-sprijeciti-neprijateljsko-preuzimanje-ine,108592.html

Koje gluposti !!!


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/popijac-zelimo-sprijeciti-neprijateljsko-preuzimanje-ine,108592.html

Koje gluposti !!!

Katastrofa!
Koji kr.t.n!
Dolje vlada!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Moram ovog Popijača još komentirati !!!
INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2.
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV
4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND
218.290 2,18 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4.
PBZ D.D.
143.528 1,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND
80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND
61.281 0,61 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND
46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.
17.255 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D.
16.634 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND
10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 98,03

Znači Vlada i MOL zajedno imaju oko 92 % INA-e pa žele zaustaviti neprijateljsko preuzimanje jer onih sloodnih 8 % može preuzeti cijelu INA-u !!!

Koja demagogija !!!

Imho

Vlada je napokon shvatila da bi Molovim stjecanjem 51% ( 50% +1kom ) njihove dionice značajno izgubile na cijeni pa to svakako žele spriječiti…..

nema tu nikakvih drugih interesa osim tih sebičnih….
baš kao što je legitimni cilj svakog malog dioničara ( koji još nije prodao ) prodati Molu što skuplje…

a Mol želi i svakako će uspjeti skupiti željenu većinu samo je pitanje koliko će to platiti i da li će biti prisiljeni kupiti još 1,1% ili 24%……

end of story

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........





potpuno ste promašili cijelu stvar. dionice Ine su rasle do ovih razina zbog upravo zbog toga što je tih par postataka bilo važno da MOL preuzme 50 posto ili da ga Vlada preko fondova spriječi da ne preuzme 50 posto. uredbom Vlade te dionce više neće imati nikakvu ulogu u stjecanju ili zadržavanju kontrole nad Inom, već će dionica vrijediti onoliko koliko ju tržište doista i vrednuje prema uobičajenim parametrima.
mislim da je ovaj vaš post bio druk….

mladi kolega Penezić, nemam volje za ovakve rasprave, prestar sam, vidimo se slijedeći tjedan. Ako imate INA ispod 4000, slobodne mi se javite, dogovorićemo se.
[/quote]

nemam INA uopće, pa mi je posve svejedno kamo ide. vidjet ćemo tko je bio u pravu.
[/quote]
Mymoney,
Mislim da si nažalost u pravu i da će cijena INE uskoro ponovo biti 3000 kn max. Na žalost svih dioničara koji su bili PREpohlepni i nisu je prodali na razini od 4000 kn!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Nadam se da će biti mali predah ,
lagani pad dionica INE kako bi mi svi mogli ponovo kupiti ovu brzorastuču investiciju .
I sad kad uspijete kupiti INU jeftino nemojte ju lako prodati .
Čuvajte ju i ubirite dividendu napokon .


Mymoney,
Mislim da si nažalost u pravu i da će cijena INE uskoro ponovo biti 3000 kn max. Na žalost svih dioničara koji su bili PREpohlepni i nisu je prodali na razini od 4000 kn!!!

haha baš se pravi javio……..
neka govnara od zemljišta vrijedi stotine miliona a ina ne vrijedi 4000, dajte najte
bolje odi saditi salatu kristalku na hidroponskoj podlozi [tongue] to je super biznis
nafta je neiplativ biznis u odnosu na kristalku

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Iznijeti ću samo činjenice koje se do sada znaju-

-hanfa radi u suradnji sa vladom
-mirovinci rade u suradnji sa vladom
-ulaskom u EU vlada mora prodati cca 20% dionica Ine
-u slučaju da vlada sa mirovincima nebude imala 50% plus jednu dionicu a to uspije ostvariti Mol njenih 44% dionica Ine koje sada ima ne vrijede pišljiva boba
-ako vlada uspije skupiti sa mirovincima 50% plus jednu dionicu njenih 44 posto vrijede ko suho zlato kod buduće prodaje (razlika ako ima 50%+1 dionicu i ako nema kod prodaje 44 % dionicakoje vlada posjeduje po mojoj procijeni je 2 milijarde eura)
-ugovor između vlade i Mola potpisan je na ograničen rok
-vlada se do sada nije pridržavala ugovorenih obaveza tako da ga Mol može u svakom trenutku raskinuti
-trenutno Molu se ne isplati prekidati taj ugovor jer nema 50% plus jednu dionicu a ugovor mu garantira upravljačka prava ko da ima 50% plus jednu dionicu
-u trenutku ako mol skupi 50% plus jednu dionicu a pošto ima pravnu podlogu za prekinuti ugovor sa vladom sigurno će ići u prekidanje tog ugovora
-vladina odluka ovakova kakva je najavljena ne sprječava kupnju dionica od strane mirovinaca i skrbničkih računa jer je skoro nemoguće dokazati(skrbničkim računima) da su u suradnji sa Molom
-svakako treba pričekati i odluku vlade
-veliko je pitanje koliko će ta odluka imati težinu
-i za kraj ovo je možda i najveća bitka našeg Dinkeca jer ako mu MOl skupi 50%+ jednu dionicu bacio je pare u vjetar(nakon toga će najvjerojatnije dobiti nogu u guzicu) a ako on skupi zajedno sa vladom 50% +jednu dionicu postaje i službeno kralj ove naše žabokrečine
Manje više pokušao sam samo iznjeti činjenice.Pametni će znati što raditi u sljedećim danima.

Pozdrav od poglavice

SAM PROTIV SVIH

@GERONIMO
Sve što si napisao – stoji.
Međutim, sa ovakvom odlukom vlade, nitko živ neće biti zainteresiran ni za kakav udio u INA-i. Nikad više. Tako dugo daok je na snazi ta odluka (ako se uopće donese).
Kome će vlada prodati svojih 20-24% ako ta odluka bude na snazi i ako MOL ne raskine ugovor?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Poglavica vam je sve lijepo prezentirao….Šteta što iskusni forumaši malo pišu…


Iznijeti ću samo činjenice koje se do sada znaju-

-hanfa radi u suradnji sa vladom
-mirovinci rade u suradnji sa vladom
-ulaskom u EU vlada mora prodati cca 20% dionica Ine
-u slučaju da vlada sa mirovincima nebude imala 50% plus jednu dionicu a to uspije ostvariti Mol njenih 44% dionica Ine koje sada ima ne vrijede pišljiva boba
-ako vlada uspije skupiti sa mirovincima 50% plus jednu dionicu njenih 44 posto vrijede ko suho zlato kod buduće prodaje (razlika ako ima 50%+1 dionicu i ako nema kod prodaje 44 % dionicakoje vlada posjeduje po mojoj procijeni je 2 milijarde eura)
-ugovor između vlade i Mola potpisan je na ograničen rok
-vlada se do sada nije pridržavala ugovorenih obaveza tako da ga Mol može u svakom trenutku raskinuti
-trenutno Molu se ne isplati prekidati taj ugovor jer nema 50% plus jednu dionicu a ugovor mu garantira upravljačka prava ko da ima 50% plus jednu dionicu
-u trenutku ako mol skupi 50% plus jednu dionicu a pošto ima pravnu podlogu za prekinuti ugovor sa vladom sigurno će ići u prekidanje tog ugovora
-vladina odluka ovakova kakva je najavljena ne sprječava kupnju dionica od strane mirovinaca i skrbničkih računa jer je skoro nemoguće dokazati(skrbničkim računima) da su u suradnji sa Molom
-svakako treba pričekati i odluku vlade
-veliko je pitanje koliko će ta odluka imati težinu
-i za kraj ovo je možda i najveća bitka našeg Dinkeca jer ako mu MOl skupi 50%+ jednu dionicu bacio je pare u vjetar(nakon toga će najvjerojatnije dobiti nogu u guzicu) a ako on skupi zajedno sa vladom 50% +jednu dionicu postaje i službeno kralj ove naše žabokrečine
Manje više pokušao sam samo iznjeti činjenice.Pametni će znati što raditi u sljedećim danima.

Pozdrav od poglavice


znači bitka se nastavlja dalje.


Imho

Vlada je napokon shvatila da bi Molovim stjecanjem 51% ( 50% +1kom ) njihove dionice značajno izgubile na cijeni pa to svakako žele spriječiti…..

nema tu nikakvih drugih interesa osim tih sebičnih….
baš kao što je legitimni cilj svakog malog dioničara ( koji još nije prodao ) prodati Molu što skuplje…

a Mol želi i svakako će uspjeti skupiti željenu većinu samo je pitanje koliko će to platiti i da li će biti prisiljeni kupiti još 1,1% ili 24%……

end of story

Bravo.Odličan komentar.
A gle ovog tipa.Pojma nema o životu.Da je MOL uspio skupiti 51posto tek onda bi miovinci bili u gabuli.Ovako se država i mirovinci mogu dogovoriti za swap deal.Udjel u INI za PODR+CROS

http://www.vecernji.hr/vijesti/vladina-je-odluka-zapravo-ukinula-zlatnu-dionicu-ine-clanak-271114

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

New Report

Close