INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

niš’ ovo ne kužim, neće valjda Vlada oduzeti moć odlučivanja onima koji drže ostatak od 49+49 % + 1 dionica (nadam se da znamo, za koga je ova ? )


šta Vi mislite da će oni koji su kupovali nakon uredbe Vlade odustati, grdno se varate u igri su veliki novci i tu se ide do kraja.

nema se tu što" ići do kraja" jer o INI odlučuje vlada i Sabor i ako se MOL bude zahebavao, država lako promijeni zakone i nagazi MOL da će se sve prašiti [bye]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

Po svemu sudeći, bilo bi najbolje za sve da se INA delistira sa TK!

Jedni su ušli kasno, drugi rano prodali, treći i četvrti se bore za prevlast, peti i šesti strahuju ako!!!!!!

ps Koliku ulogu INA ima na TK, strah se lagano uvukla u investitore kakav će biti ishod oko ove naftare koja bi mogla trasirati nove smjernice napuhanom Crobexu (INi)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ako se izglasa u sub promjena ina u ponedjeljak na 3300- 3500.. [bye]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



potpuno ste promašili cijelu stvar. dionice Ine su rasle do ovih razina zbog upravo zbog toga što je tih par postataka bilo važno da MOL preuzme 50 posto ili da ga Vlada preko fondova spriječi da ne preuzme 50 posto. uredbom Vlade te dionce više neće imati nikakvu ulogu u stjecanju ili zadržavanju kontrole nad Inom, već će dionica vrijediti onoliko koliko ju tržište doista i vrednuje prema uobičajenim parametrima.
mislim da je ovaj vaš post bio druk….

mladi kolega Penezić, nemam volje za ovakve rasprave, prestar sam, vidimo se slijedeći tjedan. Ako imate INA ispod 4000, slobodne mi se javite, dogovorićemo se.



šta Vi mislite da će oni koji su kupovali nakon uredbe Vlade odustati, grdno se varate u igri su veliki novci i tu se ide do kraja.

nema se tu što" ići do kraja" jer o INI odlučuje vlada i Sabor i ako se MOL bude zahebavao, država lako promijeni zakone i nagazi MOL da će se sve prašiti [bye]
[/quote]
jes, kao što su žestoko nagazili i Tcom, još se do danas Švabe nisu oporavile od stomakobolje uzrokovane grohotnim cerekanjem.




potpuno ste promašili cijelu stvar. dionice Ine su rasle do ovih razina zbog upravo zbog toga što je tih par postataka bilo važno da MOL preuzme 50 posto ili da ga Vlada preko fondova spriječi da ne preuzme 50 posto. uredbom Vlade te dionce više neće imati nikakvu ulogu u stjecanju ili zadržavanju kontrole nad Inom, već će dionica vrijediti onoliko koliko ju tržište doista i vrednuje prema uobičajenim parametrima.
mislim da je ovaj vaš post bio druk….

mladi kolega Penezić, nemam volje za ovakve rasprave, prestar sam, vidimo se slijedeći tjedan. Ako imate INA ispod 4000, slobodne mi se javite, dogovorićemo se.
[/quote]

nemam INA uopće, pa mi je posve svejedno kamo ide. vidjet ćemo tko je bio u pravu.

mene je najviše strah da nitko više neće u Ini kupovati gorivo, tako da bi mogli opet u minus u 2011




šta Vi mislite da će oni koji su kupovali nakon uredbe Vlade odustati, grdno se varate u igri su veliki novci i tu se ide do kraja.

nema se tu što" ići do kraja" jer o INI odlučuje vlada i Sabor i ako se MOL bude zahebavao, država lako promijeni zakone i nagazi MOL da će se sve prašiti [bye]
[/quote]
jes, kao što su žestoko nagazili i Tcom, još se do danas Švabe nisu oporavile od stomakobolje uzrokovane grohotnim cerekanjem.
[/quote]
sva sreća pa je ponedjeljak blizu.


mene je najviše strah da nitko više neće u Ini kupovati gorivo, tako da bi mogli opet u minus u 2011

Vjerovatno će poslovati u plusu, ali trebali bi i vodovod prespojiti na INU da bi 4000kn bila opravdana cijena.
Ne pratim i nemam dionicu, malo promatram više u edukativne svrhe.. priprema za ‘korneTiranje’ HEP-a jednog dana [wink]

Bez obzira kud će cijena, ja dobivam.
Kako? Ja sam svoju INU davno zamijenio za neke tada super jeftine dionice
Vas, dragi INAši to tek čeka. (mislim, još su jeftine, samo malo manje).
Jedino ako ne mislite "braniti nacionalne interese" držeći INA-u "do kraja" (ma što to značilo i ma koliko to bilo (ne)razumno [cool] )

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Po svemu sudeći, bilo bi najbolje za sve da se INA delistira sa TK!

Jedni su ušli kasno, drugi rano prodali, treći i četvrti se bore za prevlast, peti i šesti strahuju ako!!!!!!

ps Koliku ulogu INA ima na TK, strah se lagano uvukla u investitore kakav će biti ishod oko ove naftare koja bi mogla trasirati nove smjernice napuhanom Crobexu (INi)

Ma bilo bi najbolje da ljosne na 2800, i povuče crobex nazad na 2000 i to je najpoštenije. Kad se već licitari oko svake kune i prca normalne ulagače isiljenim prodajama il ustezanjima od kupnje na fundamentalno pristojnim i hvalevrijednim dionicama, nek ina ljepo ljosne na 2800, pa pošteno.

Svi ionako znaju da ina nikad nije vrijedila više od 3000 kuna. Barem ćemo imat realnu sliku domaćeg tržišta kapitala, a za omf-ove i nadobudne špekulante me boli džon. Nek se omf-ovi dokazuju svojim znanjem i umijećem ulaganja za ostvarivanje prinosa a ne šta podliježu ovakvim špekulacijama čim se pokaže prva prilika.

I da, nadam se da će jednog dana svi fond menadžeri konačno odgovarat za ova jalova ulaganja, k tome ulaganjima novcem koji pripada građanima ove države.

Pljuc!

never surrender

New Report

Close