INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolege ,

vidim da pokušavate na se načine opravdati pogrešnu odluku što ste vaše dionice INE jeftino prodali .
Ja sam dio prodao po 4.000 i sad mi je žao .
Dio još držim i ne mislim za sada prodati .
Po meni u INU se i sada isplati uči .
Rast će barem još 20 godina .
Današnja realna cijena je najmanje 4.000 kn .
Besmisleno je misliti da Vlada kupuje INU da bi imala 50+1% jer postoji Zakon o prodaji 20 % INE prije ulaska u EU .
Šta bi to značilo , da skupi 50% i od toga mora prodati 20 % ?
Druge su tu neke igre i kombinacije .
Jesu li tu osim Rusa još i neki treći igraći ?

Dragi kolege ,
nemojte klonuti duhom , nisu sve lađe potonule .
Još se nezna kakve će Zakone ponuditi Vlada pa se neznaju i posljedice istih .
I u slučaju promjene vlasti nezna se šta bi bilo , pa oni su prodali INU i donijeli štetočinski Zakon o prodaji 22 % dionica INE prije ulaska u EU .
A moguće je da ista Vlada ostane i nakon izbora .
I ako dionica INE trenutno izgubi na vrjednosti nemojte paničariti .
To će biti idealna prilika za jeftin dokup .
Osobno ću biti presretan da jeftino do kupim INU .
Već se zna , bit će dividende !
Jednostavno INA sada po fundamentima vrijedi 4.500 kn i rast će cijena i dalje .
Nemojte biti katastrofičari , nije sve tako crno .
Igre oko INE vode veliki igrači i sumnjam da vi možete dokučiti sljedeće poteze .

Pozdrav

.


Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

Nadam se što više radi dokupa

, ali

OVAKO JE POČELO negdje 20.12.10.

ZAGREBAČKA BANKA MOL 47,16% 4.715.538 ( + 10.082 dionice po 2800,00 Kuna )
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽ 44,84% 4.483.552
AZ OMF 0,39% 38.531 ( + 178.734 dionice po prosječno 3.565,00 )
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA 0,15% 15.187 ( prodali naravno )
PBZ D.D. 0,11% 11.071 ( + 132.457 dionice po prosječno 3.565,00 )
AZ PROFIT DOBROVOLJNI MF 0,11% 10.702 ( ništa )
PBZ D.D. 0,10% 10.484 ( + 50.687 dionice po prosječno 3.565,00 )
ERSTE & STEIERMARKISCHE 0,09% 8.600
ZAGREBAČKA BANKA D.D. 0,08% 7.882
ERSTE & STEIERMARKISCHE BAN 0,07% 6.995 ( + 40.000 dionice po prosječno 3.565,00 )
UKUPNO 93,02% ( 98,02 % )

U prvih 10 ukupni postotak se povećao za 5 % ili 500.000 dionica od čega je MOL kupio 10.082 po 2.800 Kuna, a svi ostali ili 490.000 dionica po prosjeku od 3.565,00 Kuna

Drugim riječima, naši su utukli oko 1,07 milijardi Kuna uzalud izgleda ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Drugim riječima, naši su utukli oko 1,07 milijardi Kuna uzalud izgleda ???

mala samo napomena jer nisu "naši utukli" nego su "naše utukli"

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


jebivjetar

Drukaš misleći kupiti dionicu INE za Judine škude ?

svi koji hoće znaju koliko vrijedi dionica INE !
Nisam očekivao niotkoga da meni povjeruje i kupi moje dionice po 4000 kn !
Činjenice koje su meni a i svima drugima dostupne govore mi da INA u ovom trenutku vrijedi 4000kn !
Provjerite svima dostupne podatke a nemojte slušati tzv Analitičare koji bi vaše dionice kupili za siće od 1700 ,2500,2800,3010…!
Dali bi netko danima kupovao dionicu INE po 3650 kn da ta dionica ne vrijedi barem 4000kn !
Proverite dobit INE za 2010. , dobit je 960.000.000,00 kn !

Već sam ranije pisao pa ću samo u kratko ponoviti :
INA vrijedi 6 miliardi $ !
Podjelite s brojem dionica !
U Siriji našli nafte i plina vrijednog 9,6 miliardi $ !
Uložili u Rafinerije 4 miliarde !
Oni koji koriste benzin znaju da je to najbolji EU benzin !
U Jadranu crpe plin , 60 % Hrvatskih potreba !
Domaće nafte crpe 30 % !
Svaki dan će cijene nafte rasti !

itd
Svi ovi podaci su dostupni pa ih kupac dionica može lako provjeriti za razliku od tvojeg drukanja !

Nedajte se prevariti !
Nedajte se ošišati !
Kupujte samo prave dionice ! (INA ,HT…)
Čuvajte se patvorina !

Pozdrav !

To sam pisao prije 50 dana i to i dalje stoji !
Znate li po kojoj cijeni su štetočine iz Kukuriku koalicije (SDP,HNS,HSS) prodavali INU Mađarima ?
Po 1.000 kn !
I hvalili su se kako su skupo prodali !
A gdje su ti novci završili ?
Nitko nezna !
Moja preporuka i dalje je :kupujte dionice INE !
Glupo je držati lovu na štednji u stranim bankama sa kamatom 0,1 % , 0,15 % , 1 % , 3,2 % godišnje ! (ZB ! )

Pozdrav Inoljupci

.


Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

nisu oni (fondovi) navukli ljude, nego je vlada (jaca) navukla fondove da bespotrebno spiskaju milijardu naših kuna za kupnju INE te male ulagače koji su kao guske u magli slijedili fondove.
novac je bačen u bunar, korist od svega za nas – nikakva
u petak-Bog nam pomogao jer strmoglavi pad INE zatući će crobex jako nisko, a onda i sve ostale dionice [cry]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

nisu oni (fondovi) navukli ljude, nego je vlada (jaca) navukla fondove da bespotrebno spiskaju milijardu naših kuna za kupnju INE te male ulagače koji su kao guske u magli slijedili fondove.
novac je bačen u bunar, korist od svega za nas – nikakva
u petak-Bog nam pomogao jer strmoglavi pad INE zatući će crobex jako nisko, a onda i sve ostale dionice [cry]
[/quote]
Nemojte gluposti pisati zar Vam je vlada savjetovala da kupujete Inu ili pohlepa, ako ste kupovali na vrijeme zaradili ste hrpu love, a bilo je puo mogućih ulaza i izlaza, primjer kolega Pero7 je zaradio mercedesa .

A moguće je da ista Vlada ostane i nakon izbora .

Teško Pero, kao i da nećete znatno roknuti nakon deblokade…
Ali da INA vrijedi tu nema diskusije…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."



Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

nisu oni (fondovi) navukli ljude, nego je vlada (jaca) navukla fondove da bespotrebno spiskaju milijardu naših kuna za kupnju INE te male ulagače koji su kao guske u magli slijedili fondove.
novac je bačen u bunar, korist od svega za nas – nikakva
u petak-Bog nam pomogao jer strmoglavi pad INE zatući će crobex jako nisko, a onda i sve ostale dionice [cry]
[/quote]
ovo se zove promašeni druk, u stvari promašeni druk na kvadrat, kao "u petak-Bog nam pomogao" – nije petak nego ponedjeljak, a ovo "nam" ne stoji jer je gore navedeni autor postavjerojatno sve rasprodao na 3500 i sad bi junak opet kupovao. Pa ni tsunami i Fukushima nisu zajedno mogli ništa cijeni dionice pa neće moći ni nekakva uredbica vlade na odlasku. Ovdje igraju mnogo jači igrači, milijarde su eura u igri dragi moji. Zato mali ulagači, ne dajte se zavesti od ovakvih lupeža i sjecikesa. Ja imam stotinjak komada i kupovao sam na 2800 – 3100 i ne mislim ih prodavati ispod 5000. A kolega f., besplatni savjet: vratite se vi na INGRu, tamo ima više ovčica za šišanje.

Dividende nebu ove godine.

http://www.poslovni.hr/vijesti/cjelokupna-proslogodisnja-dobit-ine-u-zakonske-rezerve-i-zadrzanu-dobit-176010.aspx




Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

nisu oni (fondovi) navukli ljude, nego je vlada (jaca) navukla fondove da bespotrebno spiskaju milijardu naših kuna za kupnju INE te male ulagače koji su kao guske u magli slijedili fondove.
novac je bačen u bunar, korist od svega za nas – nikakva
u petak-Bog nam pomogao jer strmoglavi pad INE zatući će crobex jako nisko, a onda i sve ostale dionice [cry]
[/quote]
ovo se zove promašeni druk, u stvari promašeni druk na kvadrat, kao "u petak-Bog nam pomogao" – nije petak nego ponedjeljak, a ovo "nam" ne stoji jer je gore navedeni autor postavjerojatno sve rasprodao na 3500 i sad bi junak opet kupovao. Pa ni tsunami i Fukushima nisu zajedno mogli ništa cijeni dionice pa neće moći ni nekakva uredbica vlade na odlasku. Ovdje igraju mnogo jači igrači, milijarde su eura u igri dragi moji. Zato mali ulagači, ne dajte se zavesti od ovakvih lupeža i sjecikesa. Ja imam stotinjak komada i kupovao sam na 2800 – 3100 i ne mislim ih prodavati ispod 5000. A kolega f., besplatni savjet: vratite se vi na INGRu, tamo ima više ovčica za šišanje.
[/quote]

potpuno ste promašili cijelu stvar. dionice Ine su rasle do ovih razina zbog upravo zbog toga što je tih par postataka bilo važno da MOL preuzme 50 posto ili da ga Vlada preko fondova spriječi da ne preuzme 50 posto. uredbom Vlade te dionce više neće imati nikakvu ulogu u stjecanju ili zadržavanju kontrole nad Inom, već će dionica vrijediti onoliko koliko ju tržište doista i vrednuje prema uobičajenim parametrima.

mislim da je ovaj vaš post bio druk. vjerojatno ste vi kupovali po visokim cijenama, špekulirajući da će zbog sve manjeg broja dionica na tržištu njihova cijena rasti nebu pod oblake. sve je to logično i bili biste u pravu da vam Vlada nije pomutila planove. ali sve je to dio igre. kockate se i nekad dobijete, nekad izgubite.

šta Vi mislite da će oni koji su kupovali nakon uredbe Vlade odustati, grdno se varate u igri su veliki novci i tu se ide do kraja.


mislim da je ovaj vaš post bio druk. vjerojatno ste vi kupovali po visokim cijenama, špekulirajući da će zbog sve manjeg broja dionica na tržištu njihova cijena rasti nebu pod oblake. sve je to logično i bili biste u pravu da vam Vlada nije pomutila planove. ali sve je to dio igre. kockate se i nekad dobijete, nekad izgubite.

Istina, ali instina je da ste vi onda sve to promatrali u srahu i zavisti . Željeli ste kupiti visoko i prodati više, ali strah je prevladao, te sada nalazite zadovoljstvo u ovoj situaciji.

Cijeli mjesec sam kupovao visoko i prodavao još više i imam namjeru nastaviti jer 49% : 49% ne drži vodu, ma koliko mi šutjeli o tome !

Tko će biti uistinu zadovoljan vrijeme će pokazati !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close