INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Inače zaboravite da će ovo ispod 4000, bila bi to sramota za fondove!


Fondovi će i tako dionice INE zamijeniti kroz neko vrijeme s Vladom, tako da je njima bitna samo cijena stjecanja, a trenutna cijena na burzi ih toliko ne zanima…tako da se nemojte čuditi ako uskoro INA ode na 3000 kn ili niže.
[/quote]
kolega, upravo ova tvrdnja nasmijava sve ozbiljne male investitore, po njoj če fondovi dozvoliti pad na 3000 da bi dobili manje zamjenskih dionica. Ovo bi mogli nazvati Cocsonov paradoks.

Za sad se raspravlja o varijanti da nitko ne smije imati preko 50%…a što ako prihvate rigorozniju varijantu pa propišu da nitko ne smije imati više od npr. 45% ili 40% pa prisile MOL da proda na burzi dio dioica?

ovo je samo Kosorova budalaština kao što je budalaština što u svoju strančicu vraća onog matorog konja – gubitnika (još od studentskih dana, zbog njega – glupana moj je stari popio dobre batine)

INA je po ovim cijenama precijenjena i mali ulagači moraju biti JAKO OPREZNI kod kupnje ove dionice jer su mogući gadni gubici u vrlo kratkom roku!

jedino djelomično točno, moraju svi koju uskaču na 4k znati kad je vrijeme za iskakanje iz vlakića.
nhf

"Jadranka Kosor istaknula je kako će vlada već u subotu donijeti odluku o izmjenama Zakona o privatizaciji Ine, štiteći hrvatski kapital po kojem nitko neće imati u svom posjedu veći paket od 49 posto dionica."

KATASTROFA VLADE RH ( ovi koji savjetuju Jadranku trebalo ni protjerati iz zemlje zauvijek ).
Znači bez da kupe natpolovičnu većinu, a pored toga što su naši fondovi utukli ogromne novce do sada u ovoj borbi MOL bez posljednje bitke dobiva RAT.

MOL je opet pobijedio u tom slučaju. Već imaju upravljačka prava i više nemoraju trošiti novac na dionice. Naši mogu kupi još 0,1% dionica, ali sve uzalud.
MOL za sada ima preko 49%, a Jadranka misli da razliku trebaju prodati nazad na tržištu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Bilo je ljepo dok je trajalo….

Loris kako to mislis da bi MOL ista trebao prodati?

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Ovo je daleko od 49%,a puste priće o skbrničkima su idalje priče, to nije na MOLovo ime (još) i zato nema nekakvu obavezu prodati…E sada sto ce se desiti s tim dionicama koje leze na raznim skrbnickima, hoce li nastaviti kupovati, ili ec OMFovi nastaviti kupovati vidjet cemo, ali IMHO pad cjene je itekako izvjestan

Tko je drzao do 4000 i zaradio na ovoj dionici cestitam mu, a spekulantima zelim sto manji gubitak

...

kolega HaoRen

ovo je još jedan čisti poraz naše Vlade.
Hnafa će lako dokazati udruženo djelovanje MOL-a i skrbničkih, a što će biti preko 49%, ali nije u tome bit, bit je ;
da je Vlada prvo natjerala fondove da ogromne novce, a sada vidimo uzalud, utuku u INU, te umijesto da su preuzeli 50% i time rušili mađarska prava sada imaju ogromne gubitke s mađarskim ugovornim pravima odlučivanja.
Ogromnu štetu će tako nanijeti cijeloj državi, ali nadajmo se da će nova koalicija naknadno spasiti stvar i otkupiti tih još 1% i naravno završiti tu glupu, dosadnu, ironičnu, ucjenjivačku i ogavnu priču zvanu EU.
Naši su mogli kupiti 50% i onda s MOL pregovarati na sasvim drugim, mnogo skupljim razinama, a ovako više nemamo novaca, INU ni njene proizvode u prihvatljivim cijenama za gospodarstvo i građanstvo.
KATASTROFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Vlada nikako neće dokazati udruženo djelovanje. To znači da mol ili skrbnički i dalje nesmetano mogu kupovati pa se u ponedjeljak neće ništa posebno dogoditi tj. cijena će se vrtiti oko 4000kn.

A zasto bi kupovali kada nece biti u mogucnosti prebaciti to s skrbnickih na MOLovu poziciju do ulaska HR u EU….A i tada ionako vlada mora prodati kako zna i umije svojih 20%

Bit ce igre jos na INAi al ne u tako skorom periodu

...


Vlada nikako neće dokazati udruženo djelovanje. To znači da mol ili skrbnički i dalje nesmetano mogu kupovati pa se u ponedjeljak neće ništa posebno dogoditi tj. cijena će se vrtiti oko 4000kn.

Kolega,
u RH imamo zakonodavnu, izvršnu i sudbenu vlast. Zajednička osobina im je da vas prvo optuže, a vi poslije godinama dokazujte da nije tako .
Tako su mogli sada napraviti i MOLU da imaju samo malo _uda !
Dok MOL dokaže da nije tako naši fondovi lijepo polako bez utakmice kupe 50% i čiča mića gotvo je priča.
Ja ne razmijem da li vi razumijete da ćete sada mađarska djeca imati besplatno školovanje, prijevoz, marendu, poljoprivrednici poticaj…., a sve zbog MOL-ove zarade kroz INU ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Pbz skrbnički ili slovački J&T dvojac nije nikakav Molov igrač. Ulažu svoje novce i vide priliku da preprodaju po višoj cijeni što su prakticirali i dosad. Znači, nije Mol dao novce dotičnima da kupuju za njih, već je procjena J&T da mogu oploditi uložen kapital, a kupac je tko bude izdašniji ponuđač. Ovdje će još biti svašta. Ima dosta načina da se kupuje preko spavača, vrijedi obostrano. Glavni cilj je većinski broj glasova na Skupštini dioničara.

HITNO! Prodajem 1,45% dionica INE, malo korištene, kao tek izašle iz namire. Cijena 3500kn, nije fiksno.

http://seebiz.eu/hr/burze/ina-mol-korneriranje-i-sve-njegove-zamke,108496.html

Što mislite kolege na koliko će INA pasti odmah čim je odblokiraju?? Bojim se da se vračamo na početne pozicije. Gadno su navukli ljude.Strašno.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

mozda kratko do 3500 pa nazad i to strelovitom brzinom

New Report

Close