INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inače zaboravite da će ovo ispod 4000, bila bi to sramota za fondove!

Daj me nemoj nasmijavat! Kupovali su fondovi INGRU po 400 kn u velikim količinama, sad je na jadnih 14 kn…kupovali su THNK na 12.000 kn, sad je na 1300 kn itd.itd.
Fondovi će i tako dionice INE zamijeniti kroz neko vrijeme s Vladom, tako da je njima bitna samo cijena stjecanja, a trenutna cijena na burzi ih toliko ne zanima…tako da se nemojte čuditi ako uskoro INA ode na 3000 kn ili niže.
Za sad se raspravlja o varijanti da nitko ne smije imati preko 50%…a što ako prihvate rigorozniju varijantu pa propišu da nitko ne smije imati više od npr. 45% ili 40% pa prisile MOL da proda na burzi dio dioica?

INA je po ovim cijenama precijenjena i mali ulagači moraju biti JAKO OPREZNI kod kupnje ove dionice jer su mogući gadni gubici u vrlo kratkom roku!

Jutarnji list: Nitko neće imati više od 50 posto Ine

NAravno da svi već znate, e sad oni kojima je 4 soma bilo malo sada će i 2500 biti puno…
Meni je 4000 bilo sasvim dovoljno.
LP.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kajgod.
Rat za INU tek počinje. NI 8k nije isključeno.
http://www.vecernji.hr/vijesti/bojan-milkovic-vlasnik-je-stana-pola-milijuna-eura-zagrebu-clanak-270410

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Jutarnji list: Nitko neće imati više od 50 posto Ine

NAravno da svi već znate, e sad oni kojima je 4 soma bilo malo sada će i 2500 biti puno…
Meni je 4000 bilo sasvim dovoljno.
LP.


Kolega nikad nemožete bit sigurni kuda će se kretati cijena, ovisi o fondovima .

kakvih sve gluposti čovjek ovdje može pročitat, i i nije mi stvarno jasno da sami sebi više niste dosadni sa svojim drukanje prema dolje ili svojom glupošću – sami odaberite ( i opet ću dobit hrpu jedinica – jeeeeeeeeeeeee).

1. ovo sve što se događa može samo dić cijenu dionice zato što:
kao država će donijet uredbu da nitko ne smije steći 50 % +1 dionicu????
pa jel smio MOl stjecat za vrijeme javne ponude? NIJE
jeli stjecao? JE – dakle zašto bi ga sada išta spriječilo

pa svakako kupuju preko 7-8 računa i tko im može išta dokazat? ne moraju nikad ni prebacit sve na jedan račun – samo dođu različiti ljudi na skupštinu i glasaju jednako i za šta će ih optužit – da ne smiju razmišljat jednako???

2. a šta da im se i dokaže nešto ili HANFA ili sud procjene da im je dokazano?? i šta onda??
transakcije se ne poništavaju – nego će netko dobit kaznenu prijavu i u najgorem slučaju nekoliko godina zatvora – a cijela priča vrijedi MILIJARDE EURA – da vjerujem da im je jako teško nać nekog ko će bit žrtveno janje!!!???

izgleda da će naglo opasti interes kupaca za INU, a cijena INE mogla bi kao kamen potonuti nazad na 2000 kn …ne bih bio rado u koži špekulantima koji su ovih dana kupovali INU po 4000 kn! [shocked]

Znači po tebi će fondovi kojima je prosjek već sada 3.656,00 Kuna, a kako naši tako i MOL gledati u cijenu na burzi od 2.000,00 Kuna ?

Zar ih misliš vezati lancima da to ne poberu ?

Možda im nova uredba neće dozvoliti 50%, ali do 49,99% ima još dosta, a dionica nema ?
Znači onaj koji bude imao zadnjih 1000 dionica ima Zlatnu dionicu [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Dragi kolege ,

Rast će barem još 20 godina .
Današnja realna cijena je najmanje 4.000 kn .
Besmisleno je misliti da Vlada kupuje INU da bi imala 50+1% jer postoji Zakon o prodaji 20 % INE prije ulaska u EU .
Šta bi to značilo , da skupi 50% i od toga mora prodati 20 % ?
Druge su tu neke igre i kombinacije .
Jesu li tu osim Rusa još i neki treći igraći ?

ja tipujem na Gadmafija ??

Slažem se da će sve ostati kao i do sada. Ionako ovim tempom skupljanja treba im 2 godine da dođu do 50%, a tada će i HR valjda već biti u EU.
Znači od ponedjeljka sve po starome…

što jedan Polančec proda ni oboje Kosora ne može vratiti

Na ovaj način se želi dovesti prevaga u broju glasova na glavnoj skuštini, a kao što je ;
1. Tko će investirati u istraživanja, a tko u šlagu nakon istraživanja, INA ili MOL ?
2. Od koga, po kojoj cijeni i kojim putem će se uvoziti nafta i plin u RH ?
3. Koja će biti maloprodajna cijena u RH ?
4. Kako kontrolirati gotovo svu energetsku pa proizvođačku industriju u RH ?
5. Gdje će dobit završiti ?

PBZ skrbnički ili 4 dioničar;
Posljednja adresa do koje je stigla jest, doznaje se, slovačko-češka J&T financijska grupacija, osnovana u Slovačkoj 1993. Osnovali su je Ivan Jakabovič i Patrik Tkač. Danas su pak isti taj Jakabovič te Jozef Tkač među najbogatijim poduzetnicima nove Europe, a njihova grupa ima aktivu od 4,5 milijardi eura. Računica kaže da ovog trenutka MOL i njegovi “manekeni” imaju 49,1 posto Ine, dok hrvatska država i mirovinski fondovi imaju nepunih 49 posto.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Na ovaj način se želi dovesti prevaga u broju glasova na glavnoj skuštini, a kao što je ;
1. Tko će investirati u istraživanja, a tko u šlagu nakon istraživanja, INA ili MOL ?
2. Od koga, po kojoj cijeni i kojim putem će se uvoziti nafta i plin u RH ?
3. Koja će biti maloprodajna cijena u RH ?
4. Kako kontrolirati gotovo svu energetsku pa proizvođačku industriju u RH ?
5. Gdje će dobit završiti ?

PBZ skrbnički ili 4 dioničar;
Posljednja adresa do koje je stigla jest, doznaje se, slovačko-češka J&T financijska grupacija, osnovana u Slovačkoj 1993. Osnovali su je Ivan Jakabovič i Patrik Tkač. Danas su pak isti taj Jakabovič te Jozef Tkač među najbogatijim poduzetnicima nove Europe, a njihova grupa ima aktivu od 4,5 milijardi eura. Računica kaže da ovog trenutka MOL i njegovi “manekeni” imaju 49,1 posto Ine, dok hrvatska država i mirovinski fondovi imaju nepunih 49 posto.

Mene baš zanima kolika je pasiva ove dvojice… iliti J&T-a…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Mislio sam dug u pasivi… evo proverili smo. S krajem 2009. 3,43 miliarde evra kratkoročnih obaveza, a ukupne obaveze su iznosile 3,79 miliardi evra. Od toga, 2,1 miliardi duga prema klijentima i više od miliarde evra raposložive imovine za prodaju odnosno nešta manje duga po toj osnovi.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close