INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


OPA BATO

Zbog tajnog kupca Vlada hitno donosi dekret: Nitko neće imati više od 50% Ine

http://www.jutarnji.hr/vlada-hitno-donosi-uredbu–nikome-vise-od-50–ine-/934833/

To je prijedlog HSLS, Darinka Kosora !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



OPA BATO

Zbog tajnog kupca Vlada hitno donosi dekret: Nitko neće imati više od 50% Ine

http://www.jutarnji.hr/vlada-hitno-donosi-uredbu–nikome-vise-od-50–ine-/934833/

To je prijedlog HSLS, Darinka Kosora !
[/quote]
Ma on samo "isto" misli…….ali tako je svejedno. Sada su se "kao sjetili" da bi to mogli uredbom riješiti [lol] hebem ih glupe i nesposobne. Mađaronima sa famoznim tajnim kupcem možda vrlo malo fali do 50% +1 dionica. Hebe se ugarima za hanfu, ionako ih je hanfa popljuvala kada su fondovi ponudili više i rekla da nema tu manipulacija.
Zaključak: čim se otvori trgovanje, za svu lovu koju imam kupiću inu….

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




OPA BATO

Zbog tajnog kupca Vlada hitno donosi dekret: Nitko neće imati više od 50% Ine

http://www.jutarnji.hr/vlada-hitno-donosi-uredbu–nikome-vise-od-50–ine-/934833/

To je prijedlog HSLS, Darinka Kosora !
[/quote]
Ma on samo "isto" misli…….ali tako je svejedno. Sada su se "kao sjetili" da bi to mogli uredbom riješiti [lol] hebem ih glupe i nesposobne. Mađaronima sa famoznim tajnim kupcem možda vrlo malo fali do 50% +1 dionica. Hebe se ugarima za hanfu, ionako ih je hanfa popljuvala kada su fondovi ponudili više i rekla da nema tu manipulacija.
Zaključak: čim se otvori trgovanje, za svu lovu koju imam kupiću inu….
[/quote]

Podržavam i slažem se.

koliko ja zbrajam ako i zbrojimo 1,4,8,9 imaju 49.02pct
vlada plus fondovi drze 49.00pct s time da je 98.02prvih 10


kolege,

vidim da me pucate jedinicama i navijate na pad INE odnosno dokup ?
Međutim , kako biste mogli opravdati stalni dokup prvih 10 dioničara ?
Kako biste mogli opravdati trenutnu vrijednost INE od 40 milijardi Kuna umjesto duplo, ako znamo da je aktiva 32 milijarde, kapital i rezerve 13 milijardi, te dodatni problem je neto dobit INE od milijardu Kuna bez kapitalizacije novih ugovora od nalazišta nafte i plina ?

Zato mislim i da dokup po 4000 Kuna ili veći je još uvijek dobra prilika !


trebate malo ohladit ina ne vrijedi ni 2000 realna,cijena se napuhala zbog skrbničkog a sad nakon što donesu zakon neće ni bit prometa vjeroatno

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''



Nevjerovatno kako su zaštitili inu od daljnjeg pada zbog uhičenja i češljanja uskoka a još ako NATO intervernira u Siriji gdje ina vadi 75000 barela nafte dnevno ode dionica na svoju realnu vrijednost!!

jesu je zaštitili,al na kratko….za par dana nastavlja se trgovanje….. moglo bi uskoro postati gadno za male dioničare INE ako se kupnja odjednom povuče ispod 3000 kn [bye]
[/quote]

izgleda da će naglo opasti interes kupaca za INU, a cijena INE mogla bi kao kamen potonuti nazad na 2000 kn …ne bih bio rado u koži špekulantima koji su ovih dana kupovali INU po 4000 kn! [shocked]


OPA BATO

Zbog tajnog kupca Vlada hitno donosi dekret: Nitko neće imati više od 50% Ine

http://www.jutarnji.hr/vlada-hitno-donosi-uredbu–nikome-vise-od-50–ine-/934833/

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Biti će bježanije ovdje u ponedjeljak, nije direktor mola bezveze dao ostavku [lol]

Prema rješenju Hanfe, obustava traje cijeli ovaj tjedan, a u ponedjeljak, kad opet počne, Inina dionica više sigurno neće biti najatraktivniji papir na Zagrebačkoj burzi.

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Pa neka i bude pad pokupit ce je ponovo ista ekipa…nema valda sta tu misit previse…kasno netko na kosovo bolje stize…

Skužili domaći fondovi da će im Mađari oteti dionice, pa upregli Antu – zaštitnika vladajuće garniture, da ih spasi na svoj stari isprobani način. S prljavima moraš igrati prljavo, a i jedni i drugi igraju na isti način.
Nemam dionica Ine, ali čestitam svim hrabrima koji ih još uvijek drže. Inače zaboravite da će ovo ispod 4000, bila bi to sramota za fondove! [sealed] Postoji bezbroj načina da se prikupi preko praga i to nitko živ više ne može spriječiti, čak ni ” svemogući” Ante – Robin Hud koji otima od siromašnih i daje bogatima!

oooooooooooo konačno netkome došlo iz dupeta u glavu
ali vidim da svi zaboravljaju onu jednu dionicu !

mi smo ipak zemlja slučaj

Dragi kolege ,

vidim da pokušavate na se načine opravdati pogrešnu odluku što ste vaše dionice INE jeftino prodali .
Ja sam dio prodao po 4.000 i sad mi je žao .
Dio još držim i ne mislim za sada prodati .
Po meni u INU se i sada isplati uči .
Rast će barem još 20 godina .
Današnja realna cijena je najmanje 4.000 kn .
Besmisleno je misliti da Vlada kupuje INU da bi imala 50+1% jer postoji Zakon o prodaji 20 % INE prije ulaska u EU .
Šta bi to značilo , da skupi 50% i od toga mora prodati 20 % ?
Druge su tu neke igre i kombinacije .
Jesu li tu osim Rusa još i neki treći igraći ?

Meni je jasno da vi koji ste se preplašili i jeftino prodali INU sada pokušavate preplašiti i nas preostale male dioničare kako bi vam INU prodali po 2000 kunica .
Ali ništa od toga !
Ako kupci daju za INU 4.000 kn onda budite sigurni da ona vrijedi najmanje 4.500 kn !

.

Intuicija mi je govorila da će do ovoga doći. I nisam je slušao – sada znam da sam INU definitivno prerano prodao. Naši lukavi mirovinski fondovi, kao pravi profesionalci ponavljaju ono isto što su činili na INGRI, ZABI,…. a sada im još i država svesrdno skače u pomoć. A naše mirovine rasplinuše se u ovim balonima

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close