INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na jugu Sirije već šesti dan traju protuvladini prosvjedi ohrabreni dogañanjima na sjeveru
Afrike, no zasad nema naznaka da bi strane kompanije, pa tako i hrvatske mogle imati štetu.
Eventualna eskalacija nemira ozbiljno bi zaprijetila domaćoj naftnoj kompaniji Ini, čije se
najveće i najznačajnije inozemno poslovanje odvija upravo u Siriji.
„Pažljivo motrimo situaciju te ćemo sukladno tome poduzimati odgovarajuće aktivnosti u ovoj
zemlji“, stoji u e-mailu poslanom na upit o odlukama i potezima vezanim uz najnovija
dogañanja u Siriji.
Ina na tamošnjem bloku Hayan, koji se nalazi na zapadu zemlje, proizvodi 7 900 barela nafte
dnevno. U iduće dvije godine u planu je proizvodnja 24 500 barela.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Na jugu Sirije već šesti dan traju protuvladini prosvjedi ohrabreni dogañanjima na sjeveru
Afrike, no zasad nema naznaka da bi strane kompanije, pa tako i hrvatske mogle imati štetu.
Eventualna eskalacija nemira ozbiljno bi zaprijetila domaćoj naftnoj kompaniji Ini, čije se
najveće i najznačajnije inozemno poslovanje odvija upravo u Siriji.
„Pažljivo motrimo situaciju te ćemo sukladno tome poduzimati odgovarajuće aktivnosti u ovoj
zemlji“, stoji u e-mailu poslanom na upit o odlukama i potezima vezanim uz najnovija
dogañanja u Siriji.
Ina na tamošnjem bloku Hayan, koji se nalazi na zapadu zemlje, proizvodi 7 900 barela nafte
dnevno. U iduće dvije godine u planu je proizvodnja 24 500 barela.

Kada bi se potpuno zaustavila proizvodnja i isporuka iz Sirije što za sada dajem šanse 30 %, cijena dionice INE bi se vrlo vjerojatno trgovala na 4200 kn, mislim da nema potrebe argumentirat.

E sad, ono bitnije ako i dođe danas sutra do preuzimanja INE barem pojedinih paketa dvojbeno je koliko će neko bit spreman isplatiti, fundamentalne procjene sa uračunatim budućim zaradam se vrte oko 3000 kn.

[shocked]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nemam INU, ali sam je imao, pa sam pogledao davne obračune i vidio da sam 06.03.2007. imao 122 komada INE. Bolje da sam spavao do danas sve ovo vrijeme.

Ekskluzivno: Uhićen Bojan Milković, izvršni direktor Ine

Autor: Nacional.hr
http://www.nacional.hr/clanak/104524/uhicen-bojan-milkovic-izvrsni-direktor-ine

Milković je uhićen zbog sumnje u višestruka kaznena djela primanja mita

Tijekom poslijepodnevnih sati uhićen je glavni izvršni direktor Ine Bojan Milković, doznaje Nacional.hr od izvora iz Državnog odvjetništva.

Kako doznajemo, Milković je uhićen zbog sumnje u višestruka kaznena djela primanja mita, navodno iz vremena dok je bio na čelu kompanije Crosco, članice Ina Grupe.

Policija je danas obavila i pretres službenih Milkovićevih prostorija u Ini, što su nam preko priopćenja potvrdili i iz te kompanije.

"U INA-Industrija nafte, d.d. provedena je istražna radnja u sklopu kaznenog postupka protiv g. Bojana Milkovića", stoji u kratkom priopćenju, u kojem se naglašava da ‘navedeni kazneni postupak nije povezan uz poslovanje INA, d.d. ili njegovu poziciju glavnog izvršnog direktora Ine, d.d’.

"INA, d.d. će u potpunosti surađivati s mjerodavnim organima i osigurati sve potrebne informacije. Nadamo se da će se u postupku dokazati neutemeljenost navoda protiv g. Milkovića", ističu iz Ine.

Milković je upravljanje nad cijelom nacionalnom naftnom kompanijom preuzeo u lipnju 2009., a prije toga je godinama bio na čelu tvrtke kćeri Crosco. U Ina Grupi zaposlen je od 1996. godine

Njegovo ime u zadnje se vrijeme među ostalim spominje i zbog afere remonta američke naftne platforme Key Manhattan.

Riječ je, podsjetimo, o poslu teškom 120 milijuna kuna, u kojem je sudjelovao i Crosco, a koji je okončan na način da su brojne hrvatske kooperantske tvrtke ostale bez ugovorenog novca, što ih je gurnulo na rub propasti.

Milković je u to vrijeme bio na čelu Crosca, a protiv njega je nedavno podignuta i tužba od strane jednog od kooperanata, koji tvrdi da su se na štetu drugih podizvođača iz toga posla nezakonito izvlačili milijuni. U razgovoru za Poslovni dnevnik, neimenovani kooperanti ispričali su prošli mjesec kako ova kompanija već godinama na isti način radi ovakve poslove uz podrazumijevajuće gubitke:

"Na svakoj obnovi zabilježen je gubitak koji se ukupno popeo na desetke milijuna dolara, a istodobno su glavni izvođač i pojedini podugovarači izvlačili golem novac. Svaki put posao su vodili Croscovi menadžeri, neovisno o tome čija je platforma i tko je glavni izvođeč. Svih godina goleme gubitke je sanirala Ina, no sada kad je došao MOL kao strani vlasnik, a Ðuru Ðakovića Montažu preuzeli su Nijemci, to više ne može proći"


Nemam INU, ali sam je imao, pa sam pogledao davne obračune i vidio da sam 06.03.2007. imao 122 komada INE. Bolje da sam spavao do danas sve ovo vrijeme.

A, igrao si se a to košta.

5.


Ekskluzivno: Uhićen Bojan Milković, izvršni direktor Ine


4. raste rizik posla u Sriji i povrata uloženih stotina milijuna dolara

3. inicijativa za stvaranje nove INE

2. rizik povrata imovine i posla u Libiji (Crosco, član INA Grupe)

1. gubitak tržišta u Regiji "Zapadni Balkan"

samo sumiram događanja

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Promjene za dane 16. 17. 18. 21. i 23. 03. i trgovanih 4.079 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 217.265 2,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 759
4. PBZ D.D. 143.528 1,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 48
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 61.171 0,61 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 576
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.255 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA -50
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.210 0,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1.623
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 98,01



jel se to balončina INA ispuhava???
ako su skupili 50% bit će kuku-lele kad INA zvekne nazad na 2800 kn [shocked]

Crobex nemoj ni spominjat.
[/quote]
sedam dana kasnije mogu vam samo reći: ma bravo dečki, može li još koja pametna?
ne može?
eto vam onda jedna od mene: kupite, tulum nije ni započeo

znaci 1,4,9 su molovi.
8 je spekulativna kupuje i prodaje znaci nicija
2,3,5,6,7,10 igraju za hr

Dragi kolege ,

vidim da pokušavate na se načine opravdati pogrešnu odluku što ste vaše dionice INE jeftino prodali .
Ja sam dio prodao po 4.000 i sad mi je žao .
Dio još držim i ne mislim za sada prodati .
Po meni u INU se i sada isplati uči .
Rast će barem još 20 godina .
Današnja realna cijena je najmanje 4.000 kn .
Besmisleno je misliti da Vlada kupuje INU da bi imala 50+1% jer postoji Zakon o prodaji 20 % INE prije ulaska u EU .
Šta bi to značilo , da skupi 50% i od toga mora prodati 20 % ?
Druge su tu neke igre i kombinacije .
Jesu li tu osim Rusa još i neki treći igraći ?

.

Po zakonu, država mora prodati do 25%+1 do ulaska u EU.
Nije svejedno je li vlada prodaje 20% ili 25% ili 25%+1. Zato bi Vladi jako odgovaralo da stekne 50%+2 dionice

ako mora prodati kome i zasto se sad stalo u obranu zasto je braniteljski fond prodavao svojih 7pct,zasto kupuju Mf precjenjenu INU kad ce vlada za dvije godine morati prodati svoj udio pitanje je sada

New Report

Close