INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel se to balončina INA ispuhava???
ako su skupili 50% bit će kuku-lele kad INA zvekne nazad na 2800 kn [shocked]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju


jel se to balončina INA ispuhava???
ako su skupili 50% bit će kuku-lele kad INA zvekne nazad na 2800 kn [shocked]

Crobex nemoj ni spominjat.

E " vilijam " vidim da si malo izkomplesiran zato što si ih jeftino prodao, nikad više INA na 2800, iako bi mi to savršeno odgovaralo bila bi to savršeno povoljna kupnjna pa bi si malo podebljao hrpicu dionica. Loš si analitičar al ne sekiraj se bilo ih je puno na ovoj dionici, i nekako se više ne pojavljuju, neznam zašto ??? [cry]

samo se dvije vrste igrača vrte oko ove dionice – kupci i prodavatelji
znam … sad će pametan netko napisat kako je tako kod svake dionice, ali nije:

a) kupac ovdje nije spekulant, ne zanima ga zarada – par milijuna, par desetaka milijuna gore-dolje -zanima ga utjecaj: imati onoliko s koliko netko može imati 50+1
njihov problem: kad netko s nekim složi 50+1 ovi ostali ‘utjecajni’ dioničari postaju ‘govno na kiši’…

b) prodavatelj je ovdje čisti spekulant – lovi deltu, ukrcava se na ‘svom’ katu izlazi ‘kat iznad’ i tako iz dana u dan – ako malo bolje analizirate promete, vidjet ćete kako zadnjih tjedana barem pola prometa ostvaruju mali-malecki … ćopaju probuđene dioničare al’ više od toga sami sebi prodaju i kupuju
njihov problem: kad ajkule odu, nestat će i planktona – neće bit dovoljno zinut i plivat …

da imam neku likvidnost, upucao bih ju u ovu dionicu i čekao bih, čekao, čekao … može opet malo gore-dolje al to me ne bi zanimalo – na mojoj osmatračnici se prozor ne bi otvarao dnevno nego tjedno, možda čak mjesečno … bu trajalo i bu se zaradilo!

(ja, nažalost, nisam i neću, al svaka čast onima koji jesu – izražavam svoje poštovanje razmjerno visini cijene na kojoj ste ušli)

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

prodavatelji su pravi (mali) investitori koji su držali dionice 5 godina što je većini vas nezamislivo….
znam ih nekoliko koji su prodavali zadnjih desetak dana…..oni uopće nisu pratili burzu zadnjih godina
i imaju neke nove favorite
pogotovo podravku
[wink]

Koliko vrijedi dionica INE ?

Otkrit ću vam tajnu !
Dionica vrijedi toliko koliko su kupci spremni za dionicu dati .

U ovom trenutku je to cijena 4.000 kn .
Već sam ranije pisao zbog čega je to tako ,pa se neću ponavljati ,ali to je realna cijena .
Teško mi je priznati ali dio dionica INE sam prodao po 4.000 kn , a dio ću sačuvati jer vjerujem da će dionica INE rasti još 20 godina (dividenda !).
Čak sam dao nalog za kupnju još dionica !
Dragi kolege , ja znam da je vama teško što ste za siće prodali vaše dionice , ali još uvjek se možete ukrcati .
Proučite dostupne informacije na Netu , da ne ispadne da vas nagovaram !

Ovo govorim samo jedanput , jeste li kad čuli za Naftni lobi i Nuklearni lobi ?
Zbog čega je dionica INE porasla od 3.950 kn na 4.020 kn nakon katastrofe u Japanskoj nuklearki ?

Pozdrav

.

SKDD je napisao pogrešan podatak za INU, a gdje im suma prvih 10 iznosi 97,88 %, a točno je 98%.

Osim toga iz trgovanja zadnja 2 dana po preko 1000 dionica zamjetno je da se netko iskrcava, ali nije u prvih 10.

Ono što vidimo je da RH sada ima 49%, a ako skrbničke dodamo MOLU i oni imaju točno toliko.

49/49

1% ili 100.000 dionica nedostaje, a u stalnoj prodaji ima ih do 1500 komada . Uz promet od 1200 dionica dnevno do cilja im nedostaje od 80-100 radnih dana ili negdje za 5-6 mjeseci, na jesen !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

loris

to ti je malo predugačak period (5-6 mjeseci). U tom vremenu bi Vlada već trebala birati savjetnika za prodaju svojih 20-ak% (do ulaska u EU). Naravno, ukoliko to ne misli prodati MOL-u!

BTW
Tamo u Libiji ostalo je opreme Crosca (INA Grupe) blizu 100 mil USD. Ako će to trebati otpisivati (jer sumnjam da će se to očuvati do povratka!!!) onda bi fin. rez. INA Grupe za I kvartal mogao biti prilično loš.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Preo što misliš što će biti ako se prosvjedi u Siriji povečaju.Ja sam svoje riješio 3100 do 3300.Inače radim u Siriji.

kolege molim pomoć (netko tko svakodnevno prati promjene u SKDD-u, npr. OPORTUNIST) jer zadnja dva tjedna nisam pratio detaljno i jučer pogledam i vidim da od cca. 1000 protrgovanih dionica prije 3 dana svega cca. 150 je povećanje na računima prvih 10, od kada se to događa? jer moja pretpostavka je da MOL sada kupuju preko više računa koje će probat držat ispod prvih 10 da se ne znam točno koliko ima.

dakle od kad se taj udio prvih 10 u dnevnom prometu toliko smanjio?

i još jedno pitanje, koje sada postaje jako važno, gdje se mogu vidjeti izvješća o strukturi ulaganja otvorenih investicijskih fondova odnosno koliko oni imaju dionica INA-e?

hvala


kolege molim pomoć (netko tko svakodnevno prati promjene u SKDD-u, npr. OPORTUNIST) jer zadnja dva tjedna nisam pratio detaljno i jučer pogledam i vidim da od cca. 1000 protrgovanih dionica prije 3 dana svega cca. 150 je povećanje na računima prvih 10, od kada se to događa? jer moja pretpostavka je da MOL sada kupuju preko više računa koje će probat držat ispod prvih 10 da se ne znam točno koliko ima.
dakle od kad se taj udio prvih 10 u dnevnom prometu toliko smanjio?

ne znam što se događa, samo znam da jedna strana budno pazi drugu i svakoj fali oko 100k komada. Na asku je svega oko 2k komada i srednja cijena je oko 4400 HRK (zadnji ask je na 15000 – komada 20), budite sigurni da ih je 100k komada da bi nestale u trenu, bez obzira na srednju cijenu. Dakle, pat pozicija do daljnjeg i sitan dokup obje strane. Čini mi se da bi će oni najstrpljivi obrat kajmak na 5000 k min.

New Report

Close