INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mos ga hebat sad :D…npr. od IPO ih drzim i sad je najgore jer neznam sta uraditi :D…ali ozbiljno

ovo je tragikomično, sa relativno sitnom lovom INU pumpaju u nebesa i crobex je u plusu, dok je 90% drugih dionica u debelim minusima! INU treba isključiti iz crobexa jer je ovo postalo besmisleno!

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


mos ga hebat sad :D…npr. od IPO ih drzim i sad je najgore jer neznam sta uraditi :D…ali ozbiljno

u svakom slučaju si do sada dobro zaradio [thumbsup]

Promjene za srijedu, 09.03 i trgovanih 1.082 dionice:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 216.506 2,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 143.480 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 60.055 0,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +20
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.841 0,18 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA + 536
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 12.587 0,13 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 361
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,96


ovo je tragikomično, sa relativno sitnom lovom INU pumpaju u nebesa i crobex je u plusu, dok je 90% drugih dionica u debelim minusima! INU treba isključiti iz crobexa jer je ovo postalo besmisleno!

tragično je za onog ko nema dijonicu
meni osmijeh ne silazi s lica od kad sam je kupijo
nekih 1100kn jeftinije
[smiley]

a lijepo sam vam govorijo da se ovdje sprema tulum
[bye]

Ovo za naše umirovljenike može biti samo dobro.
Sad mirovinci mogu tražiti od države zamijenu INA-R-A (po tržišnoj cijeni :D) za nešto drugo iz njenog portfelja… ili ako država nije spremna za taj posao onda mogu pitati MOL-a da otkupi… a on bi se možda ipak predomislio i dao 4000+ kn za tu potpunu prevagu 🙂

Morate shvatiti da u zemlji poput RH budućnost našeg nacionalnog gospodarstva presudno ovisi o kupovnoj moći naših budućih umirovljenika (a čiji prihodi kad bi i "mogli" zapravo ne smiju biti iz proračuna jer u tom slučaju ništa od pozitivnog efekta na gospodarstvo) tj. o tome kakve će im mirovine dati 2./3. stup tj. dugoročni prinosi mirovinskih fondova su jedna od najvažnijih stvari uopće u RH.

Zato što god može na bilo koji god način pomoći našim mirovinskim fondovima da ostvare dugoročno vrhunski rezultat to je od najvišeg nacionalnog interesa.
Prodati ove dionice po nekoj ludoj cijeni (ili ih po toj cijeni zamijeniti za dionice iz državnog portfelja a što je višestruko korisno za gospodarstvo ako se time firme privatiziraju) pa kupiti za te novce ove vrlo podcijenjene druge dionice na ZSE je nešto jako jako dobro.

Nema veze što Ina kao cjelina ne vrijedi 4000 kn po dionici, ali ovih par dionica koje čine prevagu mogu vrijediti onome koji stječe 50+ % dionica toliko pa i više, a ako im se (u slučaju da je MOL, ali nije puno drugačije niti u slučaju države obziroma na negativnost državnog upravljanja firmama) slučajno to uvali i po cijeni koja je zaista u svakom smislu pretjerana – pa što onda? Mirovincima je to dobro.

Dakle sad je ključno to da ovo pumpanje cijene ne bude u funkciju umjetnog pumpanja prinosa fondova nego obzirom na nerealnost cijene ključno je da te cijene REALIZIRAJU pa onda kupuje nešto što je podcijenjeno!

Stvarno me zanima koliki je njihov ulaz, ali ovo što sa par dionica dižu cijene ne narušava previše. Njima je sada ulaz sigurno puno niži od 4000 kn tj. da ovo što imaju mogu prodati po 4000+ kn ostvarili bi vrhunski profit kojega onda lijepo treba reinvestirati – hvala Bogu ZSA je puna prilika za reinvestiranje!

Blago nama kad nam budućnost gospodarstva ovisi o mirovinama, a koje se djelomično financiraju proračunskim deficitom i zaduživanjem.
Bože sveti kakve se ovdje gluposti mogu pročitati.


@lynx

"Nema veze što Ina ne vrijedi 4000 kuna"…..
pa kako nema veze? tko će kupiti dionice po 4000 ako one toliko ne vrijede?
pa nije MOL karitativna ustanova?


Blago nama kad nam budućnost gospodarstva ovisi o mirovinama, a koje se djelomično financiraju proračunskim deficitom i zaduživanjem.
Bože sveti kakve se ovdje gluposti mogu pročitati.


@lynx

"Nema veze što Ina ne vrijedi 4000 kuna"…..
pa kako nema veze? tko će kupiti dionice po 4000 ako one toliko ne vrijede?
pa nije MOL karitativna ustanova?


To je žalosna istina ali slijedom naših demografskih kretanja za 40-50 godina umirovljenici će biti najznačajnija potrošačka skupina stoga kvaliteta našeg BDP-a (kojeg najvećim dijelom mora dugoročno činiti domaća potrošnja) ovisi o kvaliteti kupne moći te potrošačke skupine 🙂

Zato je jako jako važno da oni imaju veliku potroašačku moć – a koja NE dolazi iz proračuna nego da "imaju svoje novce" 🙂

P.S. Za 4000+ kn u smislu "ako ima budala koja će kupiti za te novce" – a vjeruj, uvijek ih se nađe! Dionice bilo čega se inače najbolje prodaju po cijenama koje nemaju veze sa razumom, sjeti se samo 2007. godine, nema toga tko ih nije kupovao. Nije niti MOL imun na ljudsku glupost 🙂

kolege,

ako sam dobro shvatio Erste i RBA također pribrajamo molu?

a kolega HoRen molim Vas da se javite vezano za onu našu raspravu od prije mjesec dana i datum kad će se sve zahuktat, jer nekako mi se čini da sam pogodio u dan???

Evo da se javim 🙂

Da bravo kolega super ste ovo prognozirali…..Divim se svima vama koji ste imali hrabrosti do sada drzati dionicu i riskirati cak je sad i glupo prodat na 4000..Kao sto sam vec ranije pisao ja sam prodao doooosta prije , usao u ERNT ,ADPL i jos neke, kasnije vecinu prebacio u ERNT i sada imam vise nego da sam INAu drzao do sada ……Sad je zanimljivo ovo s INAom cak razmisljam se vratiti tu (iako je sada pomalo kasno 🙂 )…

Ak se zakuha kak spada ide to ko zna do kuda…no hoce li to je pitanje ..ja sam vise sklon manjerizicnim ulaganjima (a time i manjim profitom al i manjim rizikom)…

Sretno svim dionicarima INAe 🙂

...

dali je moguce da se ovdje vrsi iskrcaj onih kojima nisu uspjeli planovi ?

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Rekli bismo : Mrtva utrka- TREĆI JE BIO PAMETNIJI . U sredini – u vlasništvu n e p o z n a t o g
kupca- vrlo vjerojatno – OMV-a , ili neka druga naftna kompanija, koja je kupila
MALI, ALI BITAN KONTROLNI PAKET …. i koji- nema teorije- NITKO NEĆE DOBITI!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close