INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


e, ovo bi moglo biti zanimljivo

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Drzava-osniva-konkurentsku-tvrtku-Ini?homesrclink=carousel

jako zanimljivo

Je ,jako zanimljivo ali nerealno !
Pa nemože se takva tvrtka napraviti sa 20.000 kn i sa pre preskupom gerijatrijom koju je MOL otpustio iz INE .
Realno bi bilo da Vlada :
1. Ukine SDP-HNS-HSS Zakon o prodaji 20 % dionica INE prilikom ulaska u EU !
2.Otkupiti od malih dioničara još 1 % dionica i postati vlasnik INE 50+1 % !
3.Uvesti realnu cijenu koncesija !

.



e, ovo bi moglo biti zanimljivo

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Drzava-osniva-konkurentsku-tvrtku-Ini?homesrclink=carousel

jako zanimljivo

Je ,jako zanimljivo ali nerealno !
Pa nemože se takva tvrtka napraviti sa 20.000 kn i sa pre preskupom gerijatrijom koju je MOL otpustio iz INE .
Realno bi bilo da Vlada :
1. Ukine SDP-HNS-HSS Zakon o prodaji 20 % dionica INE prilikom ulaska u EU !
2.Otkupiti od malih dioničara još 1 % dionica i postati vlasnik INE 50+1 % !
3.Uvesti realnu cijenu koncesija !

[/quote]

Pero,
– Zakon o prodaji dionica INE do ulaska u EU nemožepš ukinuti i da hoćeš, jer je on sastavni dio međunarodnih ugovora, među ostali i nekadašnjeg aranžmana s MMF-om. Zapravo, je taj ugovor bio uvjet MMF-a za pomoć Hrvatskoj!
– s INOM Vlada RH u najboljem slučaju može zadržati 25% utjecaja i interesa u naftnom poslu koji je ekstraprofitabilan. S konceptom nove firme, Vlada RH može imati 100% utjecaja, i profit ne mora dijeli nisakime.
– dokup do 50%+1 dionica ima kratkoročni značaj, jer se Vlada i onako mora riješiti tih dionica do ulaska u EU. Stoga, preidiotski bi bilo sada trošiti energiju i resurse na to, kad se i onako treba riješiti tih dionica za godinu-dvije. S puno manje kapitala može se forimrati nova firma, i bez potrebe natezanja s mađarima oko upravljačkih prava. Usput, to natezanje Vanđelića s njima može trajati godinama i godinama. A s novom firmom sva priča može biti gotova za par mjeseci.
– s obzirom da sva snaga INE leži u porizvodnji nafte i plina, jer tamo se ostvaruje 95% profita, onda je praktički jedini problem u koncesijama, koje treba prenijeti na novu firmu, kad isteknu postojeći ugovori s MOL INOM. Gubitkom koncesija INA postaje "mrtva" firma. Napominjem da na domaćim poljima INA ostvaruje tih 95% pofita.

1. Ukine SDP-HNS-HSS Zakon o prodaji 20 % dionica INE prilikom ulaska u EU !
2.Otkupiti od malih dioničara još 1 % dionica i postati vlasnik INE 50+1 % !
3.Uvesti realnu cijenu koncesija !

Pero,
– Zakon o prodaji dionica INE do ulaska u EU nemožepš ukinuti i da hoćeš, jer je on sastavni dio međunarodnih ugovora, među ostali i nekadašnjeg aranžmana s MMF-om. Zapravo, je taj ugovor bio uvjet MMF-a za pomoć Hrvatskoj!
– s obzirom da sva snaga INE leži u porizvodnji nafte i plina, jer tamo se ostvaruje 95% profita, onda je praktički jedini problem u koncesijama, koje treba prenijeti na novu firmu, kad isteknu postojeći ugovori s MOL INOM. Gubitkom koncesija INA postaje "mrtva" firma. Napominjem da na domaćim poljima INA ostvaruje tih 95% pofita.

[/quote]

Najveća snaga INA leži u narednih 15 godina u Siriji a ne u domaćim poljima, tamo će se mjesečno okretati min. 50-ak miljuna dolara, a možda i znatno više.
Obzirom da je već dulje vremena jasno kako odnosi između dva ključna suvlasnika nisu bajni, najbolje bi bilo udružiti domaće snage i skupiti tih 51% (vlada 25 plus 1, korporacije iz RH i mali dioničari ostalih 25-26%), pa zatim kao mađari zabraniti ulaz na sjednicu Odbora izvršnih direktora mađarskim članovima Uprave, moš mislit što bi nam ovi iz EU napravili. Prestrašno je to da članovi Uprave ne mogu doći na sjednicu, prava mađarska svinjarija.



Da li ja dobro vidim pa su se maknuli veliki i nema više dokupa među prvih 10?

Znači da su nama ostavili zadnji 1 % da se igramo ?

kupuju ti i 6. i 9.

6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 60.035 0,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 93
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 12.033 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 137
[/quote]
http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinci-i-dalje-kupuju-inu%2c-bakic-sesti-najveci-vlasnik-dom-holdinga,107287.html

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Skinule se rukavice !

Problem , nema više dionica ???????????????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

tako je nema vise dionica kako sam i pisao barem 70-80000 je zauvjek pogubljeno niti ce se vise trgovati njima sto zbog raznoraznih razloga a ovaj ostatak nije dovoljan da bi i jedna strana skupila tih 50 plus jednu dionicu,po meni morat ce se fondovi dogovoriti medjusobno jer ovdje kako stvari stoje cisti je pat,Po meni vlada plus Mf imaju jos prednost od nekih 13-15000dionica

Svaka čast malim dioničarima koji još uvijek drže ovu dionicu!!
Ja osobno ne vjerujem da INA ovoliko vrijedi… ali onima koji toliko jako vjeruju u ovu firmu, koji su bili tako hrabri da su sve do danas ovo zadržali u svojim čvrstim malim rukama – svaka čast! [thumbsup]

Prva hrvatska firma mcap od 40 milijardi kuna! :vau:

Još malo pa ćemo prestići mol po mcap 🙂

Tko je na 4. mjestu (PBZ 1.43%)?


Svaka čast malim dioničarima koji još uvijek drže ovu dionicu!!
Ja osobno ne vjerujem da INA ovoliko vrijedi… ali onima koji toliko jako vjeruju u ovu firmu, koji su bili tako hrabri da su sve do danas ovo zadržali u svojim čvrstim malim rukama – svaka čast! [thumbsup]

Niti Ina vrijedi 4.000, a niti Ingra samo 13, ali ljudskoj gluposti i taštini nema kraja pa tako ni cijene.

Samo danas sam 5 puta ulazio i izlazio iz Ine sa zaradom, ali mislim da je tome došao kraj, sutra će se odmah lupiti po asku veća količina ( 500 komada do 5.000 ) i game over.

Živio Crobex, jedina burza bez pravila igre !

Hanfa već 30 dana”” nemože”” saznati tko stoji iza Cipra, ali nas male prca za svaku nebulozu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris

Dobro to su tvoje špekulacije unutra-van-untra-van, ali ja sam se zapitao postoji li netko od investitora tko je tu još uvijek, netko tko je kupovao na IPO-u ili na burzi kasnije, te da je još unutra bez ikakve promjene svoje pozicije. Njima izražavam navjeće čestitke 🙂

New Report

Close