INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

4 December 2006

MOL submitted a binding bid for 100% stake in a Russian oil asset

MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company submitted a binding bid on December 1, 2006 for the purchase of 100% stake in an oil producing asset in one of the main oil regions of Russia with good pipeline connections. The asset has over 60 million barrels of proven and probable reserves in accordance to the reserve audit provided by one of the leading petroleum engineering firms.
The present level of production is 1 800 bbl/day, which has significant growth potential according to the field development plans of MOL. If successful, the purchase of this asset would be an excellent fit to MOL’s previously announced strategy, which is focused on acquisition of further exploration and production
projects in Russia.

TA za INU, čini se smirivanje cijene, ali i vjerojatni pad volumena, ako je suditi po jučerašnjem i današnjem danu

Mauricije, stvarno si daješ truda!
E da nam je više takovih članova. [smiley2]

La vita e bella!

Svaka čast Mauricije iako je još malo prerano za TA,premalo dana se trguje dionicom. Nego,kakva su očekivanja za kretanje cijene do kraja tjedna? Stabilizacija ili daljnji pad?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Svaka čast Mauricije iako je još malo prerano za TA,premalo dana se trguje dionicom. Nego,kakva su očekivanja za kretanje cijene do kraja tjedna? Stabilizacija ili daljnji pad?

Moje mišljenje je ne ispod 2150,ali lako moguće i mali rast[smiley1]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

svaka čast mauricije, ali TA nema nikakvog smisla nakon 2 dana trgovanja, opće je poznato da je TA moguće za najmanje jedan mjesec, a što je taj periodu duži to je TA relativno pouzdanija, a TA za 2 dana … smješno 🙂

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


Ako mali “twenty two” paketići nahrle na bid kada stignu pinovi, što mislite koliko će to trajati? Tjedan, dva?

Prvo se moraju ispucati oni koji žele zaraditi na brzinu, onda radnici koji će dionice dobiti još povoljnije nego mi, onda oni koji su čekali godinu dana da bi dobili gratis dionicu, onda …..[smiley16]

Bojim se da bi to moglo trajati i godinama.[smiley16]

Ako se još fondovi sjete da ne moraju čekati na 2300 da bi nešto uhvatili nego bi mogli i na, npr., 2000 …. e onda smo stvarno nahebali.[smiley16]

Oni koji imaju PBZ, VART ili ADPL znaju o čemu govorim.

Pozdrav

Dobro,radnici će čekati na dionice još šest mjeseci (a i tada možda bude klauzule o neprodavanju na određeni period) a ovi koji hoće bonus dionice godinu dana. Tako da ima prostora za rast u međuvremenu. Ne vjerujem da će trgovina prestati u očekivanju tih dionica.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Moram priznati da mene vesele najave novih Ininih poslova, bušotina i povečanje naftnih rezervi.
Investitori kupnjom dionica kupuju upravo to – budućnost!

La vita e bella!

Imate izjavu g.Mirka Zelića ( prigodom svečanosti puštanja u pogon plinskog polja Palmyra u Siriji ) – Rezerve nafte i plina u zadnje dvije godine su povećane 67%.

Izvor Večernji list, 06.12.2006.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Imate izjavu g.Mirka Zelića ( prigodom svečanosti puštanja u pogon plinskog polja Palmyra u Siriji ) – Rezerve nafte i plina u zadnje dvije godine su povećane 67%. Izvor Večernji list, 06.12.2006.

Šeta da je to bilo navedeno u prospektu pa je onda i uračunato u cijenu.
A naš predsjednik je javno rekao kako bi bilo iznenađenje da nije pušteno u pogon a ovako je to kao normalno.
Mislim katastrofa.
A da mi njega pošaljemo malo u Ameriku na nekakvu obuku??
[smiley7]

nije ovdje bit dali vrijedi kompanija sa kojom se trguje nego psiholoski efekat burze i ljudi, previse ljudi je u igri sa inom tako da se nemoze ocekivati rast jos duze vrijeme, koja od firmi koje su na borzi vrijede tocno koliko i dionica, neke su podcjenjene a neke predcjenjene, i to je burza[smiley2]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close