INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zanimljiva je i to jako,jako. Čeka se da popuste i konačno plate pristojnu cijenu!

a tko bi to trebao popustiti i nešto platiti?
ako se nešto i bude odigralo, to će biti van burze.
ovo sad cijenu napucavaju špekulanti zbog rasta cijena nafte zbog rata u Libiji.
samo ne zaboravite da je prije par godina nafta također napucana na 150 dolara za barel, a nakon toga je došlo do kraha i pad na 45 dolara na barel,a cijene dionica naftnih kompanija su se prepolovile
[/quote]
aha [lol] zbog rata u Libiji kako da ne.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

današnji dan je pokazao da još nije gotovo. ide se preko 4000 čini se. ja sam mislio da je sve gotovo na 3600 kao i 99% ljudi što se vidi i po slabom udaranju po bidu. sve ide kroz ask.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Zanimljiva je i to jako,jako. Čeka se da popuste i konačno plate pristojnu cijenu!

a tko bi to trebao popustiti i nešto platiti?
ako se nešto i bude odigralo, to će biti van burze.
ovo sad cijenu napucavaju špekulanti zbog rasta cijena nafte zbog rata u Libiji.
samo ne zaboravite da je prije par godina nafta također napucana na 150 dolara za barel, a nakon toga je došlo do kraha i pad na 45 dolara na barel,a cijene dionica naftnih kompanija su se prepolovile
[/quote]
aha [lol] zbog rata u Libiji kako da ne.
[/quote]

Pa da, zbog rata u Libiji, dobro ti čovjek kaže… AKo nisi znao tamo ti je sad rat upravo Klirinže [wink]

Kressho

..a možda skače zbog preuzimanja diokija. [lol]


INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 216.006 2,16 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 143.480 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.883 0,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.305 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 11.567 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,94

tu možemo još zbrojiti i drugi skrbnički PBZ sa 10.571 komad kojeg je RBA pritisnula na 11 mjesto

stanje je – 3 dana . od tada je protrženo 1368 komada bez današnje trgovine.

4. lagano otpušta dionice.

Ulazak u duži ili kraći finiš.
Ako pretpostavimo da iza svih skrbničkih stoji MOL (što mislim uopće nije sigurno – ne treba potcjenjivati špekulante) situacija je oko 49/49.
Bit’ će još zabave.
A INA , pošto ima toliku vrijednost nema izgovora da "lijevom rukom" ne dobije povoljne kredite za potpunu obnovu rafinerija…

Plejboj ,

INA

Moje je mišljenje s obzirom na dostupne informacije , o kojima sam pisao ranije da INA sada vrijedi 4000 kn i takvu sam cjenu odredio za svoje dionice .
Što se cijena više približava cijeni od 4000 kn postajem nervozniji . Razmišljam o tome da povučem dionice s prodaje ili da dignem cijenu ili da kupim novi Mercedes ili da uložim u neke druge Best buy dionice .Odluku još nisam donio , još razmišljam .
I da danas prodam dionice INE vrhnje bi pobrao .
Nisam spominjao cijenu 5000 kn , iako su sve opcije otvorene .
Pitanje je tko je još u igri oko INE osim Mađara i Rusa .
Pitanje je tko će biti zainteresiran za kupnju 20 % dionica INE prije ulaska u EU .
A možda se Vlada opameti pa poništi zakon i odustane od prodaje i vrlo lako skupi 50 + 1 dionicu !
Znam da ste skoro svi prodali dionice INE ,
ali da ste me poslušali već bi na jednoj dionici danas zaradili za Burek za cijeli mjesec .

.

ne vidim šta se svi čude da raste
nafta više nikada neće biti ispod 80 dolara a ovo o 45 dolara su lupetanja
rusi mađari eu bla bla bla by plejboj
tko garantira da će rh u europu odnosno da će europe biti tamo 2020 kad hrvatska dobije pozivnicu

ini je ionako svejedno jer dok su ljudi i industrija toliko vezani za ovaj energent rast će i njena cijena a time i dionica

ja sam nažalost svoje prodao

sretno

Postanite Eu-robovi

Okladio bi se da je ovo danas inu dignuo AZ OMF. Vidjet ćemo u ponedjeljak, ali prilično sam siguran.

Koliko se da prepoznati izgleda da samo jedan ili dva skrbnička ne igra s nijednom stranom.
Drugim rječima, fali im samo 11-22 tisuća dionica i igra je gotova !

Prvih 10 ima 98 %, a mnoge kombinacije daju već 50% + 48%.

Do kraja ožujskog, najdalje, znati ćemo pobjednika !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

SVAKA CAST ONIMA KOJI SU JOŠ U INI
ja sam sve svoje prodao do 3400

[thumbsup] [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


SVAKA CAST ONIMA KOJI SU JOŠ U INI
ja sam sve svoje prodao do 3400

[thumbsup] [thumbsup]

nekak mi se čini da je ovdje tulum tek započeo
[smiley]

Promjene za 02, 03.i 04. (srijeda, četvrtak i petak) i trgovanih 1.367 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 216.506 2,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 526
4. PBZ D.D. 143.480 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.942 0,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 59
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.305 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 11.896 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 719
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,95

New Report

Close