INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Digla se velika magla oko Ine, vlade, Mola, energetske politike, puno je dezinformacija ili skrivanja istine. Što je RH mogla, a nije napravila može se vidjeti iz članka o cijeni plina i isplativosti tog dijela biznisa (link u nastavku). A danas kada je zbog događaja u arapskoj regiji bogatom naftom košmar, tko zna kolika će biti cijena goriva. U svakom slučaju veća potražnja od ponude gura cijenu u nebesa.
"If you don’t read the newspaper, you’re uninformed; if you do read the newspaper, you’re misinformed. " (Mark Twain)

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/energetski-rasprodana-hrvatska-jedino-rjesenje-je-nacionalizacija%3f,98068.html

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Drzava RH treba pod hitno otkupiti vecinsko vlasnistvo nad Inom ako ne u buducnosti ce se naci u jako nezgodnoj situaciji .
MOL nije odustao od preuzimanja samo se umirio da trka prestane a vec je vjerojatno u dogovoru sa nekim fondovima za otkup njihovih dionica .
Stvarno smo ovce .
Ili se prave glupi ovi u vladi ili su glupi pitanje se postavlja .
Sirija pljuga za sada a nedaleko od Rovinja na lipom jadronu busi li se busi za novu platformu .
O tome nitko nista ne prica a nesluzbeno sam saznao da su vec na oko 2000 m.

lp

Mene samo interesira cijena mojih dionica .
Nadam se da će i dalje dionice INE rasti .
INA je u Siriji našla nafte i plina vrijedne 9.600.000.000,00 USA $ !
Moguće je da će biti problema zbog nereda u Africi i da će cijena nafte ići gore .
Vjerujem da će INA zbog toga zaraditi još i više a i Država na porezima.
Naravno da je bilo glupo prodati INU prejeftino Mađarima ali još uvijek bi se moglo skupiti + 50% .

Moram vas podsjetiti da je 2002. SDP – HNS Vlada donijela Zakon a Tomčićev Sabor ga je izglasao , da Hrvatska mora još prodati 20 %INE prije ulaska u EU !
SDP HNS Vlada je donijela zakon da u EU moramo uči sa skinutim gačama !
Dokumenti su dostupni na webu!

Skylab ,
nemoj biti šokiran , nemoj biti pod stresom , ne možeš izgubiti na ININIM dionicama .
Kako god bilo cijena energije će biti sve skuplja .
Neće se svi moći voziti autom na benzin .
Znat će se tko je Gospodin !

.

Nemoj ti SDP-HNS kad je HDZ vladao cetiri puta duze i zaduzili je gdje god su mogli . Apsurd je pricati tako nesto jer ispadas smijesan .
Osobno nisam ni za SDP ni za HDZ jer su se pokazali i jedni i drugi .
U RH treba stranka koja ce zastupati nacionalne interese a ne ovi guzicari koji su bili i sada jesu na vlasti .

lp

LosSanto ,

zna se kad su bili na vlasti SDP i HNS (2000.-2003.)!

Zna se tko je prodao prejeftino 25 % INE sa večinskim pravima !

Zna se tko je donio Zakon da se mora prodati još 20 % INE prije ulaska u EU !

Molim te nemoj pričati o nečemu što nisi provjerio !

Sve dokumente možeš naći na računalu ,čak su bili objavljeni na ovim stranicama prije mjesec dana !

Ja pišem o dionicama a ne o politici !

ps.:interesantno da te brine SDP -HNS a ne Zakon koji nas kao sirotinju uvodi u EU !

.

Još 77.000 dionica i jedna strana bi mogla imati 50%, ako im se priklone 8,9 i 10 dioničar.

To je još 5 mjeseci skupljana dionica ovim tempom kao posljednjih dana.

Možda je sada pravo vrijeme za ponovno ulaženje i kupnju ininih dionica ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


LosSanto ,

zna se kad su bili na vlasti SDP i HNS (2000.-2003.)!

Zna se tko je prodao prejeftino 25 % INE sa večinskim pravima !

Zna se tko je donio Zakon da se mora prodati još 20 % INE prije ulaska u EU !

Molim te nemoj pričati o nečemu što nisi provjerio !

Sve dokumente možeš naći na računalu ,čak su bili objavljeni na ovim stranicama prije mjesec dana !

Ja pišem o dionicama a ne o politici !

ps.:interesantno da te brine SDP -HNS a ne Zakon koji nas kao sirotinju uvodi u EU !

Kolega, zakoni se mjenjaju, dapače, mlijeko ima duži rok trajanja od nekih zakona kod nas, da se htjelo taj se zakon mogao promjeniti već 100x…

Ovako se INU prodalo, pokupila se lova, potrosila na bojanje tunela i sad se optuzuju drugi!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Loris ,

tako je , sad je vrijeme za kupnju INE !

Cijena nafte skočila 20 $ Barel .

.

Promjene za srijedu, 23.02 i trgovanih 561 dionicu:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 215.148 2,15 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 241
4. PBZ D.D. 142.736 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 3.559
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.305 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA + 3.721
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 10.708 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,91

Broj 9 novi u top 10.

Kolega Oportunist,

iz ovaga se vida da RH već ima preko 49%, a i MOL bi s novim skrbničkim bio oko 49%.

Da li su to finale ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

kolege može objašnjenje ove situacije da je PBZ skrbnički pao za cca. 3.000 a za toliko Erste poraso na dan kada je ukupni promet bio daleko manji?

ljudi dajte se nemojte zaj…
objasnite promjene od jučer, meni osobno sad više nije ništa jasno, osim da kreće kuršlus, što je za nas imatelje dobro, ali bi htio znat ko s kim i ko protiv koga??!!

New Report

Close