INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ina: Novi pristup domaćim dobavljačima donosi godišnju uštedu od 85 mil. kuna

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-novi-pristup-domacim-dobavljacima-donosi-godisnju-ustedu-od-85-mil-kuna–172454.aspx

Moje mišljenje je da ne treba vjerovati svemu što piše u tisku, i analitičarima koji mogu imati i svoje interese. Svako malo iskaču članci koji govore nešto dobro ili loše i koji bi trebali ljude natjerati na neku reakciju.
Zašto je dionica INE na ovoj razini ?
Meni se prvenstveno čini da je to trenutno iz razloga kako bi MOL zajedno sa nekim tko kupuje prešo 50% u vlasništvu kompanije.

Dugoročno mislim da je to perspektivna kompanija, a koliko će vrijediti vrijeme će pokazati.
Jednog dana kada se tu naprave restrukturiranja i smanji broj zaposlenih kao što se dogodilo sa T-com-om rezultati će vjerujem biti i bolji.

Ja trenutno imam nešto dionica INE sa kojima čekam još povoljniju cijenu pa da prodam.

Koje su to prljave igre !
U zadnjim minutama dionicu INE ruše sa 3 dionice na 3626 iako se prodavala i po 3670 kn.
Svi investitori sa slabim živcima i pod stresom već su prodali .
Moje dionice su i dalje po cijeni od 4.000,00 kn !
Ako saznam koju novu povoljnu informaciju , cijenu ću dignuti !

.

Ina zainteresirana za istraživanje nafte i plina u Crnoj Gori

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-zainteresirana-za-istrazivanje-nafte-i-plina-u-crnoj-gori-172514.aspx

VL:
" Mađari žele kontrolirati zalihe nafte u Jadranu ….Predstavnik INE isključen iz pregovora s norveškom kompanijom o vađenju nafte u Jadranu…. "

A Vi (branitelji) svoje dionice INE prodali za Judine škude ?
Tomčićev Sabor (2002.g) izglasao Zakon o prodaju Vladinih dionica (20%) prije ulaska Hrvatske u EU !
Dragi kolege ,jel to vama normalno ?

Pozdrav

.


VL:
" Mađari žele kontrolirati zalihe nafte u Jadranu ….Predstavnik INE isključen iz pregovora s norveškom kompanijom o vađenju nafte u Jadranu…. "

A Vi (branitelji) svoje dionice INE prodali za Judine škude ?
Tomčićev Sabor (2002.g) izglasao Zakon o prodaju Vladinih dionica (20%) prije ulaska Hrvatske u EU !
Dragi kolege ,jel to vama normalno ?

Pozdrav


Još nam kaži koliko dionica INE imaš pa ćemo znati koliko si ozbiljan.


Koje su to prljave igre !
U zadnjim minutama dionicu INE ruše sa 3 dionice na 3626 iako se prodavala i po 3670 kn.
Svi investitori sa slabim živcima i pod stresom već su prodali .
Moje dionice su i dalje po cijeni od 4.000,00 kn !
Ako saznam koju novu povoljnu informaciju , cijenu ću dignuti !

Evo jedna ;

MOLU s PBZ-om nedostaje još cca 11.500 dionica da sustigne naše na visini 48.8 %.
Tada će objemma stranama nedostajati još samo 1,2% da pređu kraljevski prag od 50%.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Koje su to prljave igre !
U zadnjim minutama dionicu INE ruše sa 3 dionice na 3626 iako se prodavala i po 3670 kn.
Svi investitori sa slabim živcima i pod stresom već su prodali .
Moje dionice su i dalje po cijeni od 4.000,00 kn !
Ako saznam koju novu povoljnu informaciju , cijenu ću dignuti !

Evo jedna ;

MOLU s PBZ-om nedostaje još cca 11.500 dionica da sustigne naše na visini 48.8 %.
Tada će objemma stranama nedostajati još samo 1,2% da pređu kraljevski prag od 50%.
[/quote]
Kolega Loris
to bi bilo tako kada bi se sigurno znalo da je PBZ Molov igrac…
Ako bi to bilo tocno, onda bi u nastavku borbe za prevlast ina zaista mogla cijenom iznenaditi i najoptimisticnije

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Promjene za srijedu, 16.02 i trgovanih 970 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.412 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 320
4. PBZ D.D. 144.972 1,45 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 516
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.584 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 10.571 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 97,89

Što će se desiti, ako je ovo točno!?
http://www.vecernji.hr/biznis/cipar-taji-ce-madrid-dati-odgovor-tajnovitom-kupcu-ine-clanak-255466



Vidim da neki idalje sanjaju o INAi…Pogledajte doljnji izvod i recite vi meni di vi tu vidite utakmicu točno ovaj trena?

Od ovih "koji se bore" kupuje jedino ovaj PBZ D.D. i to jedva…on sutra da prestane cjena ide u bezdan do pitaj Boga koje granice (3000?)

GGdje vi to tocno vidite borbu?Ok je ako pretpstavljate da ce JEDNOG DANA pocet bordba za 5milja i 1 dionicu i da ce tada dionica na miljon kuna , ali do tada o kakvoj borbi pricamo?Dok neki ovdje cekaju INAu na 4000kn i moraju brinut o riziku, drugi mogu prodati
dionicu za 3650 i kupiti HT….Na HTU ce zaraditi jedni 7-10% a drugi na INAi ako prodaju po 4000kn 9.5% , a koliko se prva skupina izlaze riziku a koliko druga?

Izasao sam iz INAe odavno, isto tako prognozirao sam vec ranije TOP cjenu INAe oko 3650kn i nadam se da ce oni koji su unutra prodati po 5000 zaraditi i onda od mene kupiti dionice koje ja sada jeftino kupujem po visim cjenama..samo vam pkusavam skrenut pzornost da dok vi cekate INU da skoci 5-10% gore, drugi mogu skociti puno vise, a neki mogu skociti istih tih 5-10%, s mnogo manjim rizikom da ce pasti 30% nego sto je to rizik kod INAe

Just my 2 cents

Inace rezultat na semaforu je :4893876 : 4861310 za vladu ne racunajuci ova 2 skrbnicka za koje s enezna sto su…
Zar vi mislite da je stvarno "rat" da bi cjena ovako mirovala i volumen bio ovak mali, uz ovako malu razliku u
broju dionica izmedu dvije "zaracene" strane???

P.S
Nemam HT, njega sam anveo samo kao primjer

kolega,

1. što se tiče stanja na semaforu napisali ste iste brojke kao i ja, samo sam ih ja zaokružio i molu + skrbnički dodao cca 2.500 – 3.000 dionica koje pretpostavljam da su kupili u posljednja 3 dana – a što se ne vidi u SKDD-u – pa ne vidim šta ste tu ispravljali
2. što se tiče omjera rizika i potencijalne dobiti, u velikom djelu se slažem sa Vama pa mi i je zbog toga veći dio portfelja u drugim dionicama koje su rizičnije, ali mislim da će upravo kako ste rekli puno brže narasti dok ja budem čekao INA-u
3. slažem se i sa primjerom HT-a, uz malu razliku koja jako puno znači – moja procjena je da će se na HT-u moći zaraditi bliže donjoj granici raspona koji ste naveli, odnosno 7%, a na INA-i mislim da će se moći zaraditi kada se "borba" bude bližila kraju cca. 20 – 25%, a po meni riziki nije toliko veći u odnosu na HT i zato se odlučujem za INA-u

i zadnje da objasnim borbu o kojoj pričam:

pošto vidim da se u izračunu slažemo, mislim da nema potrebe da dokazujem da PBZ skrbnički djeluje sa MOL-om!
ako je to tako, kao što sam pisao još prije 2 tjedna, pri ovim količinama i dostupnim dionicama, ne očekujem od mirovinaca da se uključe dok se razlika ne smanji na nekih 10.000 dionica ili nešto više jer mislim da oni ni nemaju razloga se uključivati dok god su toliko u prednosti a prometi su tako mali. isto tako ne očekujem ni od MOL-a da diže cijenu nešto drastično ili uopće s obzirom da im se pokazalo da neće zbog toga ništa posebno više dionica. mislim da će MOL dalje sakupljati, dok god se mirovinci ne budu uključivali, na ovim razinama i čekati što će se dalje uopće događati.

[/quote]

evo čisto kratko da se osvrnem, na moju raspravu sa kolegom HaoRenom od prije cca 15 dana, obratite pozornost na moj zadnji odlomak, dakle točno kako sam predvidio mirovinci se lagano uključuju u borbu jer se razlika smanjila!!! na cca 20.000, kolega koji je računao sa 11.500 nije ukalkulirao AZ profit, ja bih ga svakako ukalkuliro!

e sad, s obzirom na promete, i na razliku ovo ide u prvom mahu 10 % gore, na cca razinu od 4.000 kn u roku od mjeseca dana sigurno… nažalost možda i jako brzo s obzirom na izlazak na vidjelo priče o cipranima…
inače Ciprani su i INA-i javna tajna!

Promjene za četvrtak 17.02 i trgovanih 330 dionica.

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.542 2,15 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 130
4. PBZ D.D. 145.149 1,45 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 177
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.584 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 10.571 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 97,89

New Report

Close