INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/godisnja-neto-dobit-ina-grupe-dosegnula-958-milijuna-kuna-172100.aspx

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Izvjesce stiglo na zse

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/INA-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.xls
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/INA-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.pdf

Zoltan Aldott: Ina će ove godine uštedjeti dodatnih 550 milijuna kuna

Ina danas posluje na mnogo višoj razini nego prethodnih godina, rekao je predsjednik Uprave Ine (ZSE:INA-R-A) Zoltan Aldott.

Govoreći o planovima za ovu godinu, Aldott je najavio daljnje poboljšanje efikasnosti poslovanja, razvoj i proširenje domaćeg i inozemnog portfelja u segmentu istraživanja i proizvodnje, te nastavak investicija u modernizaciju rafinerija i mreže benzinskih postaja.

Kroz efikasnije upravljanje troškovima do 2012. Ina planira ostvariti i dodatne uštede od 550 milijuna kuna, najavio je Aldott.

– Naš cilj je unaprijediti Inu da postane vodeća naftna kompanija u jugoistočnoj Europi, zaključio je Aldott.

Poručio je i da nema novih informacija o pregovorima Vlade i MOL-a (Ininih vlasnika) o plinskom biznisu, jer bi poslovanje plinom trebalo ostati unutar Ine, a Vlada bi zauzvrat dopustila 10-postotno povećanje cijene plina kućanstvima zbog Ininih gubitaka na uvozu tog energenta.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/aldott-ina-ce-ove-godine-ustedjeti-dodatnih-550-milijuna-kuna,105332.html

ali i da je

pad veleprodaje 13%
pad maloprodaje 24%

a pozitivni efekti su zapravo posljedica rasta cijene nafte na svjetskom tržištu!

A, što će biti kad Ameri prestanu sa štampanjem dolara, pa cijena nafte pljusne na 50 dolara?

Nebojte se !

Vrijednost INE stalno će rasti !

I ako u nekom trenutku dionica malo posustane ,vrlo brzo će opet poćeti rasti .

Nemojte vjerovati ovim Drukerima , tzv . Analitičarima , oni vam lažu da bi jeftino kupili vaše dionice !

Uskoro će Vlada prodavati dio svojih dionica .

Eldorado se nastavlja !

.

FI fenomenalan u odnosu na prethodnu godinu, a loš u odnosu na buduća razdoblja. Komentara niotkud, znači osim mene i još nekolicine "naivnih forumaša" nitko ne drži ovaj vrijedni papirić. Znači li to, da je ogromna večina u pravu?!


FI fenomenalan u odnosu na prethodnu godinu, a loš u odnosu na buduća razdoblja. Komentara niotkud, znači osim mene i još nekolicine "naivnih forumaša" nitko ne drži ovaj vrijedni papirić. Znači li to, da je ogromna večina u pravu?!

Hrabrost dolazi s visinom, zato si ti tu neprikosnoven.


Nebojte se !

Vrijednost INE stalno će rasti !

I ako u nekom trenutku dionica malo posustane ,vrlo brzo će opet poćeti rasti .

Nemojte vjerovati ovim Drukerima , tzv . Analitičarima , oni vam lažu da bi jeftino kupili vaše dionice !

Uskoro će Vlada prodavati dio svojih dionica .

Eldorado se nastavlja !

gle, ajd da si to nekako podkrijepio. ali " stalno će rasti " – daj MOLIM TE PUSTI VODU, SMRDI
realno sad, ina NIKADA neće vrijediti 2800 po dionici
nikada čovječe
znaš li ti kolika je TK ine po 2800 kn – oko 5 mlrd dolara.
znaš li ti (bez želje da te vrijeđam) kolika je to cifra čovječe????????? 5 mlrd?!?! pa razumiješ li ti vrijednosti ako govoriš da to vrijedi i pola tih novaca
to ti je otprilike po 3 book-a. naftna kompanija sa rafinerijama iz pretprošlog stoljeća – sposobna prerađivati samo rusku naftu? podigla kredit od milijardu dolara da bi kupila otpad tehmologiju iz 1990? 5mlrd baksi TK?
po 2800kn? pa to je POKLON (ima tu raznih naziva, odaberite prikladan)
a ovo preko 3000 (barem što se mirovinaca tiče) – sve je to za zatvor – radi se samo o kvalitetnom upucavanju poreznog novca u balon. samo zato jer mogu

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

jebivjetar

Drukaš misleći kupiti dionicu INE za Judine škude ?

svi koji hoće znaju koliko vrijedi dionica INE !
Nisam očekivao niotkoga da meni povjeruje i kupi moje dionice po 4000 kn !
Činjenice koje su meni a i svima drugima dostupne govore mi da INA u ovom trenutku vrijedi 4000kn !
Provjerite svima dostupne podatke a nemojte slušati tzv Analitičare koji bi vaše dionice kupili za siće od 1700 ,2500,2800,3010…!
Dali bi netko danima kupovao dionicu INE po 3650 kn da ta dionica ne vrijedi barem 4000kn !
Proverite dobit INE za 2010. , dobit je 960.000.000,00 kn !

Već sam ranije pisao pa ću samo u kratko ponoviti :
INA vrijedi 6 miliardi $ !
Podjelite s brojem dionica !
U Siriji našli nafte i plina vrijednog 9,6 miliardi $ !
Uložili u Rafinerije 4 miliarde !
Oni koji koriste benzin znaju da je to najbolji EU benzin !
U Jadranu crpe plin , 60 % Hrvatskih potreba !
Domaće nafte crpe 30 % !
Svaki dan će cijene nafte rasti !

itd
Svi ovi podaci su dostupni pa ih kupac dionica može lako provjeriti za razliku od tvojeg drukanja !

Nedajte se prevariti !
Nedajte se ošišati !
Kupujte samo prave dionice ! (INA ,HT…)
Čuvajte se patvorina !

Pozdrav !

.


FI fenomenalan u odnosu na prethodnu godinu, a loš u odnosu na buduća razdoblja. Komentara niotkud, znači osim mene i još nekolicine "naivnih forumaša" nitko ne drži ovaj vrijedni papirić. Znači li to, da je ogromna večina u pravu?!

Problem je u tome što je ina na umjetno visokoj razini, raspravljati o izvješću na ovakvoj cijeni je bespredmetno.
Da se razumijemo, i ja sam jedan od rijetkih koji drži ovaj papirić i nada se višoj cijeni.

Mislite li da će isplaćivati dividendu i ako da kolika će biti?

Pitanje je namijenjeno svima stoga, navalite [thumbsup]

INA

Dobit 2010. 960.000.000,00

Dobit 2011. 3.900.000.000,00 ,plan

Dobit 2012. 4.900.000.000,00 ,plan

Dali će se isplaćivati dividenda ,to se nezna bez babe Vračare i Skupštine .

Šuška se o dividendi 300 – 500 kn , kada , nezna se .

S obzirom na uloženo , dividendu sam masnu već dobio , nadam se da ću dobiti još i više .

Ako neće biti nagrada na uloženo u INU i HT onda neznam u šta hoće !

.

New Report

Close