INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam reko ja sam prodo svoje i sad gledam zaradit na drugim dionicama,vidim da su večinom banke unutra,čekajmo da se dozna šta je vlada dogovorila sa Mađarima nešta znamo.Kao što sam rekao vračam se čim padne doli. [cool] [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

hubert, 08.02.2011. u 23:19
HaoRen
hubert, 08.02.2011. u 23:19

kolega,koliko me pamčenje služi,vama je na 3100 bio čisti SELL SIGNAL,a i pisali ste slične stvari o padu cijene.dajte se molim vas citirajte gdje ste prognozirali cijenu ine 3650.zanimljivo da ste inu usporedili sa ht-om,jer kakvo je trenutno stanje(iskrcavanje)na ht-u,jedva da će potegnuti još koju kunu gore.a da i ne pričamo kakav pad slijedi nakon dividende.kao što sam gore naveo;"zanimljivo"je i to da baš ti koji se iskrcavaju na ht-u ulaze u inu.govori li vam to nešto,ili ne?

mozha OMF skupljaju po skrbnickima da se nevidi ko moze dokazati da nisu aktivni

@Pero7

Recite kolika je bila dividenda 2008 i 2009te godine i na cemu to tocno vi ocekujete dividendu od 500kn ove godine? Sama cifra je smjesna sama po sebi, ali bi bilo super da date podatke it FIa na temelju kojih ocekujete cak 500kn dividende sto bi bilo skoro 14% na trenutnu napuhanu cjenu INAe?

Jasno ako padne INA na 3000 ili ispod vi necete izgubiti jer vi "NEne izgubite dok ne prodate manje do nabavne cjene" tako da za vas brige nema …


kolega,koliko me pamčenje služi,vama je na 3100 bio čisti SELL SIGNAL,a i pisali ste slične stvari o padu cijene.dajte se molim vas citirajte gdje ste prognozirali cijenu ine 3650.zanimljivo da ste inu usporedili sa ht-om,jer kakvo je trenutno stanje(iskrcavanje)na ht-u,jedva da će potegnuti još koju kunu gore.a da i ne pričamo kakav pad slijedi nakon dividende.kao što sam gore naveo;"zanimljivo"je i to da baš ti koji se iskrcavaju na ht-u ulaze u inu.govori li vam to nešto,ili ne?

Dobro se sjecate ali je SELL bio na 3200 da ne na 3100 i bio je ispravan…Cjena danas je za 14% veca od cjene 3200, tko je tada prodao i pametno ulozio danas je mogao imati puno veci prinos..Ja sam prodao INAu na manje od 3200, kupio ERNT prodao ga 10%iznad, kupio PODR na njoj digao jos 7%, zaradio nevjerojatnih 30% trejdanjem ADPL na skokovima 130-144 ,i jednom jos zatrjedao INAu sa 3200 na 3500 (ovo je bila cista sreca) i danas od INAe imam vise novaca nego da sam INAu prodao po 5376kn tak…Da sam ulozio u BELJE kako sam planirao ali sam zakasnio na taj vlak prnos bi bio jos veci i o kakvim onda mi tu drukovima pricmao..INAu zasada vise nemam namjeru kupovati preskupa je..

Sto se HTa tice, tocno je da se odredena ekipa iskrcava ali gdje vi tocno vidite da ti novci ulaze u INAu?Po SKDDu jedino PBZ DD kupuje….HT ce sigurno an 320 tu nemate brige, no hoce li INA iznad 4000 e to je druga prica…Tko zna sto je Jaca dogovorila ovih dana..

...

@HaoRen

Kolega, na koji nacin, osim dividende (primjer HT), vecinski vlasnik moze izvlaciti lovu iz investicije. Pa nije MOL kupil inu da bi u njoj akumuliral novce.

Nije bolest sve što boli

Slazem se s bama bob1391..Pitanje je koju realnu dobit…D

Dividenda 2008 -0kn, 2009-0kn odkuda onda nada za 2010-500kn?Gdje je potpora u FIu

Ovdje kod mene polako pada mrak tako da odo u grad, sretno s INAom!

...

Slazem se s vama, ali u rh FI su podlozni kreativnom knjigovostvu tako da kad se neke stvari srede bude i ina prikazivala dobit.

Nije bolest sve što boli


@Pero7

Recite kolika je bila dividenda 2008 i 2009te godine i na cemu to tocno vi ocekujete dividendu od 500kn ove godine? Sama cifra je smjesna sama po sebi, ali bi bilo super da date podatke it FIa na temelju kojih ocekujete cak 500kn dividende sto bi bilo skoro 14% na trenutnu napuhanu cjenu INAe?

Jasno ako padne INA na 3000 ili ispod vi necete izgubiti jer vi "NEne izgubite dok ne prodate manje do nabavne cjene" tako da za vas brige nema …


kolega,koliko me pamčenje služi,vama je na 3100 bio čisti SELL SIGNAL,a i pisali ste slične stvari o padu cijene.dajte se molim vas citirajte gdje ste prognozirali cijenu ine 3650.zanimljivo da ste inu usporedili sa ht-om,jer kakvo je trenutno stanje(iskrcavanje)na ht-u,jedva da će potegnuti još koju kunu gore.a da i ne pričamo kakav pad slijedi nakon dividende.kao što sam gore naveo;"zanimljivo"je i to da baš ti koji se iskrcavaju na ht-u ulaze u inu.govori li vam to nešto,ili ne?

Dobro se sjecate ali je SELL bio na 3200 da ne na 3100 i bio je ispravan…Cjena danas je za 14% veca od cjene 3200, tko je tada prodao i pametno ulozio danas je mogao imati puno veci prinos..Ja sam prodao INAu na manje od 3200, kupio ERNT prodao ga 10%iznad, kupio PODR na njoj digao jos 7%, zaradio nevjerojatnih 30% trejdanjem ADPL na skokovima 130-144 ,i jednom jos zatrjedao INAu sa 3200 na 3500 (ovo je bila cista sreca) i danas od INAe imam vise novaca nego da sam INAu prodao po 5376kn tak…Da sam ulozio u BELJE kako sam planirao ali sam zakasnio na taj vlak prnos bi bio jos veci i o kakvim onda mi tu drukovima pricmao..INAu zasada vise nemam namjeru kupovati preskupa je..

Sto se HTa tice, tocno je da se odredena ekipa iskrcava ali gdje vi tocno vidite da ti novci ulaze u INAu?Po SKDDu jedino PBZ DD kupuje….HT ce sigurno an 320 tu nemate brige, no hoce li INA iznad 4000 e to je druga prica…Tko zna sto je Jaca dogovorila ovih dana..
[/quote]
vi očito ne znate šta je sell signal.isto tako mogli ste prodati inu na 3200,pa kupiti vikendicu na moru.za deset dana dođe vam pijani rus i ponudi vam i 20% veću cijenu za vikendicu i vi zaradite 20%.kakve to veze ima sa sell signalom na ini???isto tako ste mogli i izgubiti ulažući u druge dionice,što sa inom nije slučaj,jer dok je situacija ovakva ina je niskorizična investicija…a što se tiče iskrcavanja na ht-u i ukrcavanja u inu,pričekajte par dana da pbz skrbni skupi još malo,pa ćete vidjeti tko će kupovati(važno je dobro razumjeti situaciju oko ine,koju vi očito ne razumijete)…a što se tiče jacinih dogovora oko ine ,ne mislite valjda da je dogovorila prodaju po 3000 kn,a omf-ove naguz… da kupuju po skuplim cijenama



@Pero7

Recite kolika je bila dividenda 2008 i 2009te godine i na cemu to tocno vi ocekujete dividendu od 500kn ove godine? Sama cifra je smjesna sama po sebi, ali bi bilo super da date podatke it FIa na temelju kojih ocekujete cak 500kn dividende sto bi bilo skoro 14% na trenutnu napuhanu cjenu INAe?

Jasno ako padne INA na 3000 ili ispod vi necete izgubiti jer vi "NEne izgubite dok ne prodate manje do nabavne cjene" tako da za vas brige nema …


kolega,koliko me pamčenje služi,vama je na 3100 bio čisti SELL SIGNAL,a i pisali ste slične stvari o padu cijene.dajte se molim vas citirajte gdje ste prognozirali cijenu ine 3650.zanimljivo da ste inu usporedili sa ht-om,jer kakvo je trenutno stanje(iskrcavanje)na ht-u,jedva da će potegnuti još koju kunu gore.a da i ne pričamo kakav pad slijedi nakon dividende.kao što sam gore naveo;"zanimljivo"je i to da baš ti koji se iskrcavaju na ht-u ulaze u inu.govori li vam to nešto,ili ne?

Dobro se sjecate ali je SELL bio na 3200 da ne na 3100 i bio je ispravan…Cjena danas je za 14% veca od cjene 3200, tko je tada prodao i pametno ulozio danas je mogao imati puno veci prinos..Ja sam prodao INAu na manje od 3200, kupio ERNT prodao ga 10%iznad, kupio PODR na njoj digao jos 7%, zaradio nevjerojatnih 30% trejdanjem ADPL na skokovima 130-144 ,i jednom jos zatrjedao INAu sa 3200 na 3500 (ovo je bila cista sreca) i danas od INAe imam vise novaca nego da sam INAu prodao po 5376kn tak…Da sam ulozio u BELJE kako sam planirao ali sam zakasnio na taj vlak prnos bi bio jos veci i o kakvim onda mi tu drukovima pricmao..INAu zasada vise nemam namjeru kupovati preskupa je..

Sto se HTa tice, tocno je da se odredena ekipa iskrcava ali gdje vi tocno vidite da ti novci ulaze u INAu?Po SKDDu jedino PBZ DD kupuje….HT ce sigurno an 320 tu nemate brige, no hoce li INA iznad 4000 e to je druga prica…Tko zna sto je Jaca dogovorila ovih dana..
[/quote]
vi očito ne znate šta je sell signal.isto tako mogli ste prodati inu na 3200,pa kupiti vikendicu na moru.za deset dana dođe vam pijani rus i ponudi vam i 20% veću cijenu za vikendicu i vi zaradite 20%.kakve to veze ima sa sell signalom na ini???isto tako ste mogli i izgubiti ulažući u druge dionice,što sa inom nije slučaj,jer dok je situacija ovakva ina je niskorizična investicija…a što se tiče iskrcavanja na ht-u i ukrcavanja u inu,pričekajte par dana da pbz skrbni skupi još malo,pa ćete vidjeti tko će kupovati(važno je dobro razumjeti situaciju oko ine,koju vi očito ne razumijete)…a što se tiče jacinih dogovora oko ine ,ne mislite valjda da je dogovorila prodaju po 3000 kn,a omf-ove naguz… da kupuju po skuplim cijenama
[/quote]

@ hubert

potpisujem!!

jako zanimljiva prodavatelj 882 komada????

ljudi na kog tipujete?

ja na 8. Erste skrb

Hao Ren ,

ništa niste shvatili .
Pa nisam ja burek trejder .
Ja sam dugoročni investitor !
Ulažem dugoročno u dobre investicije i pomalo dokupljujem .
Tako sam ušao u INU na :
1690 , 1135 , 960 , 1405 , 1625 3060 kn

A što se tiče dividende ?
Bez obzira kako se to zvalo , dividenda ,dobit,dohodak,prinos ili zarada mene interesira da bude što veći iznos u odnosu na nabavnu cijenu .
Šta bi po vama bilo pametnije , da je INA djelila dividendu i da nije tražila naftu i plin u Siriji ?
Znate li koliko su našli ? Vrijednosti 9.600.000.000,00 USA $ !
A sada traže naftu u Iranu !
Uložili su nekoliko miliardi u rafinerije i plin !
Jel bi bilo bolje da su podjelili malima dividendu ?

Slažem se s vama da se jako bojim da mi dionica INE ne padne u "bezdan od 3000kn" , pa da zaradu na uloženo imam samo 120 % , a ne 170 % ili više .
Ali to bi bilo samo u onom slučaju da nemam za kruh i mlijeko pa moram INU prodati po 3000kn.
A dok nisam prodao dionicu nezna se koliko sam zaradio ili izgubio na njoj .

Ne bojte se !

I sad je prilika na 3650 uči u INU dugoročno , ali i kratkoročno se može svaki dan zaraditi za 3-4 bureka !

Da ne mislite da sam blokirao i zamrznuo moje dionice INE , ja sam ih ponudio kupcima po cijeni 4.000,00kn !

Uvjeren sam da ako se dionice ne prodaju po toj cijeni uskoro kreće povećanje cijene , zbog novih informacija ……

.

PBZ skrbnički po promjenama u posljednja dva dana kupio cca. 90% prometa, nema prostora za trading

ANALIZA – Analitičari Raiffeisena zadržali su negativnu preporuku "prodati" za dionice Ine uz ciljanu cijenu dionica od 3.010 kuna.

Predviđaju kako će Ina (ZSE:INA-R-A) objaviti kako je njena prošlogodišnja dobit iznosila 876,9 milijuna kuna što je izuzetno pozitivan rezultat s obzirom da je kompanija 2009. godinu završila s minusom od gotovo 400 milijuna kuna. Kako se navodi u analizi Raiffeisena, na godišnju će dobit pozitivno utjecati povećana proizvodnja na poljima u Jadranu i Siriji. Predviđa se kako će prihodi tvrtke s 20,4 porasti na 24,7 milijarde kuna.

U plinskom bi biznisu Ine moglo doći do poboljšanja u odnosu na godinu ranije zahvaljujući porastu cijena plina u Hrvatskoj. Dodaje se kako bi u poslovanju s plinom Ina u ovoj godini mogla početi ostvarivati pozitivan rezultat, osobito ako se s najvećim industrijskim potrošačima (HEP i Petrokemija) dogovori oko povećanja cijena tog energenta.

U prethodnoj su analizi analitičari Raiffesien banke fer vrijednost dionice Ine procjenjivali na 2.500 kuna, a zbog pozitivnih trendova u poslovanju i javne ponude MOL-a ciljanu cijenu dionice postavili su tada na 2.830 kuna.

Dionice Ine oko 14,30 dati na Zagrebačkoj burzi vrijede 3.650 kuna, i blago su porasle u odnosu na jučer pa čini se kako još uvijek ima dovoljno optimista koji misle da njezine dionice doista (najmanje) toliko i vrijede.

New Report

Close