INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/RBA-Inina-fer-vrijednost-je-2500-kuna-prodajte-dionice [lol]

vrijeme je za HT.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Lijepi pozdrav kolege ,

čini mi se da su od analitičara to navlakuše , kako bi mi najhrabriji popustili i prodali dionice INE za siće od 3.650,00 kunica .

Uvjeren sam da INA u ovom trenutku vrijedi 4.000,00kn i takav sam nalog postavio .Evo da argumentiram:Tomislav Dragičević ,koji je bio 9g glavni u ini tvrdi : da je INA prosperitetna tvrka,vrijedna do 6 miliardi $ (podjelite s brojem dionica) , uložila je 3 miliarde u rafinerije i u plin,u Siriji su našli naftu i plin vrjedan 9,6 miliardi USA $, rješila se dubioza i dugova i tako sve naj,naj .Ja mogu dodati da se pojavljuju članci u kojima se tvrdi da bi dividenda za 2010.mogla biti 500kuna , INA ima jeftinu koncesiju za domaću naftu ,plin i vodu ( Hrvatska ima 60%svoga plina i 30%svoje nafte …
S obzirom na gore napisano u ovom trenutku neću prodati INU ispod 4.000,00 kn , jedino ako ću biti kruha gladan….

.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/RBA-Inina-fer-vrijednost-je-2500-kuna-prodajte-dionice

Hebate, koji analitičari. Pitam se, tko je ovdje lud? U jednom dahu ustvrditi, „fer vrijednost” je 2500, a prognozirati dobit u 2011. od 3,9 mlrd. odnosno 4,9 mlrd. u 2012, najblaže rečeno, predstavlja vrijeđanje zdravog razuma. To bi značilo da je za 2011. P/E =6,4 ili P/E=5,1 za 2012. što bi bilo za Guinnessa. Ovim tekstom šalju nam poruku: „svi ste neznalice i debili, vrijednost Ine je ono što vam napišemo, nemate pravo razmišljati svojom glavom”. Iako se razumijem u fundamente prema navedenim procjenama dobiti, namjerno neću iznositi fer vrijednost da ne ispadne pristano, molim da to učini netko drugi.

Kol. ja sam čuo to več ranije i prodo ,baš me zanima dali ču moči jeftinije uskočit….

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

ja svoj paket držim od 2006.ja sam dugoročni investitor!

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

I MOL i RH sa sada imaju nešto sitno ispod 49%, da li kreču finale ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Dragi,

ako su ulupali miliarde u otkup dionica INE,
ako to nekom vrijedi više od 3651,00 kuna onda to vrijedi i meni 4000kn barem ,
ako netko da 3651 kn za dionicu INE ,onda mu vrijedi barem 4000kn ,
pa onda i meni vrijedi barem 4000 kn !

A šta ako prestanu kupovati pa cijena opadne ?

U Siriji našli naftu i plin vrijednu 9.600.000.000,00 USA $ !
Dobit 2011. 3,9 miliardi !
Dobit 2012. 4,9 miliardi !
Neću dionice prodati ispod 4.000,00 kn !
Uživat ću u dividendi !
Nemože mi pobječi !
Kad tad dividendu ću zgrabiti !
Ubrat ću vrhnje !
Smiren sam , ne tresu mi se ručice !
Bez Normabela !

Best buy dionica 2011 . !

Ne da vas nagovaram , samo glasno razmišljam !

Pozdrav

.

Hm … ovo je, izgleda, jako jednostavno sustav ‘imam ga-nedam ga’ … drzis, stisnes i cekas … ako nemas, onda kupis, ne pitas posto … citas, gledas i smijes se, cerekas se lagano … oni ‘ulupali milijarde’ pa ‘ne mogu stat’, strasnoooo ih jebe ‘vrijednost portfelja’ (valjda zato sto skupljaju pare za isplatu mirovina 2043.g..) ovi drugi Ciprani, (majke im ga spalim!) bagra belosvetska (Rusi pijani!) imaju neki zajeban plan, k’o ‘muha u praznoj flasi’, ne mogu izać …!
Ja, nekako ne vjerujem u te liftove što uvijek idu gore …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...


….Uvjeren sam da INA u ovom trenutku vrijedi 4.000,00kn i takav sam nalog postavio .Evo da argumentiram:Tomislav Dragičević ,koji je bio 9g glavni u ini tvrdi …….Ja mogu dodati da se pojavljuju članci u kojima se tvrdi da bi dividenda za 2010.mogla biti 500kuna ……

TD i ti : dva priznata vrhunska autoriteta u naftnom businessu.
To potvrđuje i tvrdnja o dividendi od 500 (!!!!) kuna za 2010.
To znači da će se za dividendu 2010. izdvojiti 5 mlrd kn.
To znači da će INA – ako TD i ti uvjerite regulatore – vjerojatno uzeti pozamašan kredit da isplati dividendu , jer će imati nekoliko puta manju dobit.
To znači da samo budale ne kupuju , jer dionica vrijedi bar 8-10.000.

A možda je Jaca pitala TD-a i tebe i oko onih 150.000 koje će zaposliti…..


….Uvjeren sam da INA u ovom trenutku vrijedi 4.000,00kn i takav sam nalog postavio .Evo da argumentiram:Tomislav Dragičević ,koji je bio 9g glavni u ini tvrdi …….Ja mogu dodati da se pojavljuju članci u kojima se tvrdi da bi dividenda za 2010.mogla biti 500kuna ……

Pa kad si uvjeren da vrijedi toliko onda stavi nalog od 4000 kn na bid a ne na prodaju!!!

na 3700 ima 12 prodavatelja, na 3800 19, a na 4000 čak 45.

Moj savjet ; svi se preselite na 5.000,00 Kuna, ugasite PC, čekajte i uživajte !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


na 3700 ima 12 prodavatelja, na 3800 19, a na 4000 čak 45.

Moj savjet ; svi se preselite na 5.000,00 Kuna, ugasite PC, čekajte i uživajte !


zasto bi se preselili?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close