INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

rh plus OMF i AZ dobrovoljni 48.94


rh plus OMF i AZ dobrovoljni 48.94

zaribani su onih 2,23% koje nevidimo

nakuplja se bid..da li ćemo danas testirati 3700+..??? ili za koji dan…

Molim upućene da mi pomognu na način da mi napišu link na kojem se može pratiti trenutna cjena nafte u Londonu.
Imam nekoliko linkova na kojem vidim cijenu koja iznosi trenutno 91$ za barel,to je valjda u Americi,
čitam da je u Londonu prešla 100 ,ali ne mogu nikako naći link za to .
Unaprijed zahvaljujem.

Inina dionica ‘iznimno precijenjena’

Stručnjaci Erste i Raiffeisen banke složni su u procjeni da je tržišna cijena Inine dionice previsoka

Analitičari austrijske Erste banke u svojim najnovijim analizama i prognozama za naftni sektor, a konkretno za kompanije Mol i Inu, jasno navode kako smatraju da je cijena po kojoj se posljednjih tjedana trguju Inine dionice “iznimno precijenjena”. Cijenu pripisuju isključivo burzovnoj akciji hrvatskih mirovinskih fondova koja je uslijedila nakon Molove ponude za otkup slobodnih dionica Ine. Analitičari tvrde da u Ini nema fundamentalnih pokazatelja koji mogu podržavati takvu cijenu. “Cijena dionice jednostavno ne odražava ekonomsku realnost u kojoj je Ina i ne bi nas iznenadilo da korekcija cijenu spusti ispod 3000 kuna po dionici. Također ne očekujemo da će Mol pojačati svoju ponudu”, kažu analitičari. Osim toga oni smatraju da Mol ima relativno dobre odnose s Vladom. Stoga procjenjuju da je Molu najbolja strategija čekati da Hrvatska prije ulaska u EU odluči spustiti svoj udio u Ini na 25 posto plus jednu dionicu, što je mađarskoj kompaniji šansa da dođe do nužnih tri posto dionica koje bi joj značile i vlasničku prevagu na više od 50 posto udjela u Ini.

Tolerancija, znanje i dobra informiranost su preduvjeti za rast i kreativnost svakog društva


Molim upućene da mi pomognu na način da mi napišu link na kojem se može pratiti trenutna cjena nafte u Londonu.
Imam nekoliko linkova na kojem vidim cijenu koja iznosi trenutno 91$ za barel,to je valjda u Americi,
čitam da je u Londonu prešla 100 ,ali ne mogu nikako naći link za to .
Unaprijed zahvaljujem.

http://www.teletrader.com/_java/jTrader.asp?SymbolName=tts-16075493

a što bi izgledalo ovako

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Promjene za ponedjeljak 28.01 i trgovanih 1.581 dionica:
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.092 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 134.082 1,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 717

5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.584 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 10.571 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 97,78

…. kupuje PBZ, ali još više i netko izvan top 10….

Trebaš uzeti u obzir i masu dionica koje su prolazile u day-tradeu . Burek je burek , a shema je tako očita da je lud tko to ne radi.

Izgleda da je plafon 3650 . Barem za sada . Ta količina uredno se čisti . Sad me zanima samo tko prodaje jeftinije . Ako su to mali,kojima broker odrađuje posao,treba mu oduzeti licencu . Ako su to mali,koji sami zadaju naloge, baš mi je drago da ima takvih.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

@oportunist
sumnjiv je taj drugi, jer cijena ne raste. Pa kao da su u dogovoru, a nevidi se koliko.



@oportunist

sumnjiv je taj drugi, jer cijena ne raste. Pa kao da su u dogovoru, a nevidi se koliko.

…ali i ne pada. U ponedjeljak je prošlo 600 kom. u sekundi po 3640, a PBZ nije.

sumnjivo mi je to jer je kupnja na 3610-3620i onda se čeka da se skupi na 3650 – koju kunu niže pa počiste. To da su ljuti neprijatelji, išlo bi kao prije 2 tjedna.

skupljaju po meni OMF ovi samo pod skrbnickim i da se nevidi

New Report

Close