INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jel ima netko info kolika će biti dividenda od INE, sa ovom cijenom bi moglo pasti bar cca 300kn po dionici

Još kada bi naučio da se dividenda isplačuje iz dobiti poduzeća i nema veze s tim kolika je cjena dionice na buzi bilo bi super…

btw Zanimljiva je ova prodaja od Erste skrbničkog..
[/quote]

prodaje Erste skrbničkog je definitvno zanimljiva! mislim da i pozitivna, jer po meni znači da se radi o "malom" solo igraču koji je spreman prodati, što povećava broj dostupnih dionica jednoj i drugoj strani a time vjerovatno time će se lakše odlučiti ući u ovaj finiš!!

finiš koji će za nas imatelje mislim biti odličan!

također super potvrda da su mirovinci opet u igri, što potvrđuje moje izračune po kojima će finiš biti jako tijesan…


btw Zanimljiva je ova prodaja od Erste skrbničkog..

izgleda da nije niciji igrac i prodati ce najboljem ponudacu sto dodatno komplicira sliku…

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

drukeri, dajte malo povisite tu cijenu. pa vidite da sa dizanjem po 50 – 100 kn dnevno niš ne uspjevate kupit. dajte lijepo nazovite dišu, prekinite ga u jutarnjoj kavi i objasnite da morate pokupit sve do 4.000 jer da će tek tad se nešto novih dionica pojavit na prodaji! evo obećavam da ako dignete letvicu na 4.000 ću vam čak i ja prodat jedan dio svojih dionica (oću majke mi) 🙂

Svaki dan po 50kuna skuplje. Sutra će garant završna cijena biti 3700laganih kunića…

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.092 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 88

4. PBZ D.D. 128.172 1,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1118

5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA

8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.642 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA

9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA

Ukupno: 97,63

Ako je PBZ skrbni MOL-ov, plus iz javne ponude, onda nedostaje još 75 tisuća. MF bi trebali malo pojačati kupnju …


Ako je PBZ skrbni MOL-ov, plus iz javne ponude, onda nedostaje još 75 tisuća. MF bi trebali malo pojačati kupnju …

kolega možete li nam pojasniti vašu računicu, s obzirom da je moja sljedeća:
MOL 4.715.538
PBZ skrbnički 129.290
iz javne ponude cca. 10.000
procjena za zadnja 3 dana 4.000
ukupno cca. 4.860.000

dakle fali im još 140.000 (naravno ne računamo neke eventualne manje vlasnike, npr. menadžere MOL-a, koji možda imaju na manjim skrbničkim računima manje od 10.000 dionica)???
kako ste vi došli do vaše brojke, bio bih vam zahvalan da podjelite sa nama neka saznanja koja mi možda nemamo, hvala

@bravomali
ja računao 80000 dionica umjesto 10000 u javnoj
oprosti ali danas me nede

… kaj ste svi navalili na taj PBZ skrbnički?

Zaboravili ste da se barem 150.000 dionica nalazi u otvorenim investicijskim fondovima (ako ne i više). I te se dionice negdje moraju skrbiti, zar ne.

A zamislite tek efekat kad se te budu prodavale!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

po meni je ovo mrtva utrka i pobijeda Mf-ova jer ocito da im nije cilj 50plus 1dionica nego im je cilj da suprotna strana to ne ostvari i po mome su u tome i uspijeli

http://www.jutarnji.hr/ina-u-prodaju-pustila-novo-gorivo–kupci-svjedoce-o-visokoj-kvaliteti/921202/

Čudo iz Britanije
Izumljen umjetni benzin koji će koštati 1,6 kuna!

Stigla je vijest koju će svi vozači dočekati s velikim oduševljenjem. Britanski znanstvenici proizveli su umjetni benzin koji će moći pokretati postojeće automobile i motore, a cijena će mu biti znatno niža od konvencionalnog benzina. Ujedno je novi benzin i ekološki prihvatljiviji.

Vožnja postaje luksuz
Šokirala vas je cijena goriva? Litra će biti 10 kn!..Britanski znanstvenici usavršavaju umjetni benzin temeljen na vodiku koji će moći pokretati postojeće automobile i motore, a koji će koštati znatno manje od konvencionalnog benzina. Cijena će mu biti oko 1,6 kuna.

Vodik će u sastavu benzina potpuno zamijeniti ugljik, tako da neće biti ni emisije štetnih plinova, čime će umjetni benzin biti ekološki prihvatljiv i mnogo jeftiniji.

Prvi testovi na cesti će biti obavljeni tijekom sljedeće godine, a novi benzin bi se mogao naći u prodaji za tri do pet godina.

Čak i sa svim porezima, litra umjetnog benzina neće koštati nešto više od pet kuna. Energija vodika se može iskoristiti sagorijevanjem ovog plina ili njegovim kombiniranjem s kisikom u gorivim ćelijama, kako bi se proizvela električna energija. Metode skladištenja vodika su za sada nesigurne i skupe, piše Daily Mail.

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

New Report

Close