INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

obučeni, elokventni 🙂



Šteta što na portalu Jutarnjeg nema intervju sa Dragičevićem, Magazin od subote, ali evo nekoliko interesantnih detalja:
..analitičari pišu o Ini kao o lošoj kompaniji, a ne uzimajući u obzir budući priljev iz Sirije od oko 40 milijuna dolara mjesečno i tako sljedećih dvadeset godina. Riječ je o dovršenoj investiciji čiji je jedini trošak dnevno održavanje pogona..
..cijena dionice je u realnom području, štoviše, mislim da bi mogla i rasti. Amerikanci imaju vrlo jednostavnu formulu za izračun cijene dionice, preko EBIDTA i prema toj formuli realna vrijednost Ine je između 25 i 40 milijardi kuna, ovisno o primijenjenom faktoru..
.. dionica je bila podcijenjena. Nije se trgovalo, a čim nema trgovine, cijena je niska. Mene čudi da analitičari i fondovi nisu prije prepoznali vrijednost Ininih dionica. Sada se kupuje po 3400, a ne bi me čudilo da u finišu netko ponudi i puno više. Tu će doduše, biti samo jedan posto dionica, ali u Ininom slučaju jedan posto je sto tisuća dionica. To je potencijal za veliku zaradu..

U navodu drugom, Dragičević implicira, da je Inina trenutna dobit, na razini od 2 milijarde kuna godišnje, što će u u buduće još rasti.


uh
procjeniti da neka firma vredi izmedju 25 i 40 miljardi je uzas nad uzasima, mislim to je oko 60% razlike. mislim to je ili dionica po 2500 kuna ili po 4000 kuna. na burzi igra prica od po 0,01 lipa.i lovi se oko 10 LIPA razlika u cjeni pa i na ini.
mogo je jednako tako reci da se procjenjuje od 17 miljardi do 100 miljardi
usto 2 miljarde dobiti za firmu koja vredi 25 miljardi nije lose ali za firmu koja vredi 40 miljardi je.
[/quote]

Čovjek je jasno rekao da INA trenutačno vrijedi od 5-6 miljardi dolara, a vrijediti će i više.

Promjene za srijedu, 19.01 i trgovanih 1.840 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 210.152 2,10 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 124.440 1,24 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1.171
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,55

Rekao glasnogovornik MOLa u HTV dnevniku da idu na pregovore sa MF-ovima. Kako komentirate to, jel to dobra prilika za dokup u jutro?

Bilo je u dnevniku htv-a da su se mol i vlada nešto dogovorili, no nisam stigao pogledati cijeli prilog. O čemu se radi?

DNEVNIK u 19:30 kod urednika Šprajc-Jovanovića, intervju sa glasnogovornikom MOLA,
– razgovarati i pregovarati ćemo sa novim vlasnicima dionica.

Korkyra

Mislili su neki da je gotovo, ali čini mi se da će ovdje još letit perje.

Korkyra

Nakon svakog istupa na TV-u, onog usiljenog i prepotentnog glasnogovornika Mola Szollara, u pravilu cijena ide gore.

Preostale dionice vrijede od 5000 Kn pa nadalje………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Preostale dionice vrijede od 5000 Kn pa nadalje………

[cool]

svakoga dana u svakom pogledu...

neki dan na novoj tv sam vidio vijest: u NO ina-e ulaze strucnjaci :-). Vau….covjece, to me podsjetilo na ono kad je mamic rekao da ce dinamo angazirati strucnjaka za fizicku pripremu ( A sto ste do sada radili) 🙂

More to gooooo

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Ako-tako-Suker-kaze-u-Upravu-Fine-se-moze-i-bez-fakulteta

Loše, loše….mirovinci uopće više ne kupuju, sad je preostao samo cipranin, pa kad skuži da je zadnji povući će se i on s kupnje, zašto da sad plaća 3500 kn, kad će cijena čim on prestane kupovati potonuti na 3000 kn??? sad stvarno treba bit hrabar pa ostati u INI umjesto prodati na 3500 kn (ako sutra još bude kupnje iznad 3300 kn) [shocked] [bye]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

New Report

Close