INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odokativna prococijena:

U ovom trenutku vladi nedostaje: 94K
MOL-u nedostaje: 138K

Izgleda dosta s obzirom na ovaj promet. Medutim MOL ce postici i djelomican cilj ako sprijeci Vladu + Mirovince da predu 51%. Mislim da ce tesko i jedna strana do 50

današnji promet i izmicanje večih igrača s kupnje jasno pokazuje da su vlada i MOL postigli dogovor-status quo, tj. nitko neće ići na 50%, a za uzvrat nas mađarska bespogovorno gura u EU. dobro za RH, loše za one koji nisu uspjeli danas prodati jer će cijena vjerojatno prema 3000 kn

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Pustimo sad na sekundu na stranu cjenu dionice INAe….Mene zanima ima li itko ideju zasto je SKDD namjerno krsio propise i nije dnevno osvjezavao novosti o tome koliko je MOL prikupio dionica, što je bio obvezatan raditi? Dapaće HANFA ih je izričito zatražila da podatke objave što prije, a SKDD to nije napravio stoga je HANFA moralo napraviti izvanredni nadzor SKDD kako bi sama utvrdila stanje….

Koji je razlog takvoj bahatosti SKDDa?

HaoRen, 20.01.2011. u 01:07

Na 5. izvanrednoj sjednici održanoj dana 18. siječnja 2011. godine Uprava Agencije donijela je Obavijest o pokretanju postupka izvanrednog neposrednog nadzora nad društvom Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. Zagreb (dalje: SKDD), te je dana 19. siječnja 2011. od SKDD-a zaprimila podatke o postupku ponude za kupnju dionica društva INA (burzovna oznaka INA-R-A) ponuditelja MOL NYRT iz Mađarske.

Temeljem odredbe članka 14. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (Narodne novine 140/05), Agencija je dužna voditi se načelima transparentnosti, izgradnje povjerenja među sudionicima financijskog tržišta i izvješćivanja potrošača. Jednako tako, stavkom 3. istog članka propisano je da će Agencija osigurati brz i ekonomičan pristup svim vrstama informacija koje mogu biti od interesa korisnicima financijskih usluga, investitorima i ostaloj javnosti.

Nadalje, člankom 520. stavak 1. točka 3. Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine 88/2008, 146/08, 74/09, dalje: Zakon) propisano je da je SKDD dužno na svojim internetskim stranicama objaviti i dnevno obnavljati podatke o korporativnim akcijama koje se rade preko Središnjeg klirinškog depozitarnog društva.

Obzirom da postoji javni interes, Agencija je pozvala SKDD da, promptno objavi broj dionica koje su pohranjene u korist društva MOL NYRT, radi prihvata ponude za dionice društva INA, u skladu sa zakonom, što isti nisu učinili.

...


Pustimo sad na sekundu na stranu cjenu dionice INAe….Mene zanima ima li itko ideju zasto je SKDD namjerno krsio propise i nije dnevno osvjezavao novosti o tome koliko je MOL prikupio dionica, što je bio obvezatan raditi? Dapaće HANFA ih je izričito zatražila da podatke objave što prije, a SKDD to nije napravio stoga je HANFA moralo napraviti izvanredni nadzor SKDD kako bi sama utvrdila stanje….

Koji je razlog takvoj bahatosti SKDDa?

podgrijavanje psihoze da se MOL bori i dalje za 50%? vidjeli smo jučer kako je cijena INE naglo počela tonuti jučer nakon objave da je MOL uspio skupiti samo 0,1% dionica i da je time očigledno ispao iz igre za 50%

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Jel ne primjecujete da vam je šablona drukanja na svakoj dionici ista?
Isto kao i INGRA na 100 kn itd.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Da da evo samo sto nije….Par nas ovjde je ljepo upozoravalo na to sto ce se desiti ali mnogi nisu htjeli slusati……Argument za rast nije "to mora ic na 10 000kn jer je XY stavio puno novaca unutra)….Nemora..XY si investiciju moze isplatiti dugorocno dividendama ili kada proda dionice nekom drugom za Z godina…mali dionicari nemaju takav luksuz

...



evo INE na 3452….danas krajem dana ili sutra bit će i ispod 3400 kn…mali kupci na +3500 sad već grizu nokte i obliva ih hladan znoj dok spuštaju prodajne naloge sve niže i niže [bye]

uvijek me fascinira kada netko u malo teksta napiše toliko gluposti, za ovo 100-tka
[/quote]

ma jel? a na koliko smo završili?
a sutra će i po 3300 kn biti skupo za kupiti jer kupnje neće biti….jel ti još smiješno?
[/quote]

kolega Moller, danas je INA pala sve do 3172 kn. jel ti još smiješno?

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Možda budu branili ali prosječni ulaz u zadnji mjesec dana je ispod 3000 kn.

vlada + mirovinci = 48,9%
mol + pbz skrbnički = 48,4%

mislim da su i jedni i drugi svijesni da neće baš tako lako do 50 +1, mirovincima u ovom slučaju ni ne treba, dovoljna im je činjenica da mol ne može do 50 +1. mislim da će PBZ skrbnički polako sakupljat, koliko bude mogao s obzirom da je malo dionica još raspoloživo, a da će se povremeno kao danas povlačit sa kupnje (kao danas) da snizi cijenu, jer bi inače vrlo brzo došao do preko 4.000.

očito lagano spuštaju cijenu i dokupljuju…

ako je -5 % lagano…



Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Da da evo samo sto nije….Par nas ovjde je ljepo upozoravalo na to sto ce se desiti ali mnogi nisu htjeli slusati……Argument za rast nije "to mora ic na 10 000kn jer je XY stavio puno novaca unutra)….Nemora..XY si investiciju moze isplatiti dugorocno dividendama ili kada proda dionice nekom drugom za Z godina…mali dionicari nemaju takav luksuz
[/quote]

je, kako da ne, već sutra je na 4000 kn [lol]
ali za utjehu, neće ni ispod 3000 kn jer mirovinci moraju braniti svoje ulaganje, a prosjek im preko 3000 kn [rolleyes]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


Bitno je sada ne prodavati svoje dionice, fondovi su uložili jako puno novaca, da bi opravdali svoje ulaganje cijena dugoročno mora ići preko 4000 Kn……..

Ništa vi ne brinite ide to iznad 5000 kn ili već koliko ste vi zamislili.
Doći će MOL na vrata svakom malom dioničaru s punom vrećom novaca! [thumbsup]

New Report

Close