INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni nisu jasni ovi katastrofičari….po čemu se vi vodite? pa ko je očekivao da će Mol išta skupiti kada je nakon ponude MOL mirovinski sa vladom odma stao na bid? zakaj bi netko dao inu za 2800 kad je odma dobivao 2830…malo ste zaboravljivi katastrofičari….ali najjači mi je onaj sa GAME OVER [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


četvrtak 13.01 – 97,15 % trgovanih 17.985 na račune top 10 15.576 ( cca 90 % )

petak 14.01 – 97,44 trgovanih 32.358 ako uzmemo opet 90% na top 10 ispada oko + 29000 komada ili 0,29% +

ponedjeljak 17.01 97,50 trgovanih 6.621 90% top 10 6000 komada ili 0,06%+

utorak 18.01 97,54 trgovanih 4.790 90% top 10 4.300 komada ili 0,04% +

MOL je dobio 8000 komada ili 0,08% + pa sada ima ( ako to i kupi ) 4.723.538 47,24% i nedostaje mu 2,76% .

Po izračunu, već sada ne može dobiti većinu , da lijepo nabije cijenu i na 10. 000kn, barem prema broju slobodnih dionica na tržištu .

Kada bi sve bile dostupne i da na postotak 97,54 dodamo i 0,08 ( rez MOL ) imamo 97,62% .dakle ukupno 238.000 komada koji su u rukama ispod TOP 10 .

Koliko ima Hvatski konzorcij, a koliko je u rukama MOL-ovih spavača ,jednostavno je nemoguće točno odrediti,a sve ostalo su špekulacije.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 209.383 2,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 7939
4. PBZ D.D. 115.623 1,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 22034
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 100
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 228
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,45

skoro sam 100% precizan !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Da nadodam, to je službeno za petak. Prosiječna cijena bila je :3.375,02 Kn.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Izgleda da su se naši i Mađari/MOL dogovorili i da je zato naglo nestala kupnja na INI [angry]

Orban: Nepošteno bi bilo ne primiti RH u EU kad je uspješnija od Mađarske

Mađarski premijer Viktor Orban istaknuo je danas u Strasbourgu da pregovore s Hrvatskom treba završiti što prije, da bi bilo "nepošteno" ne primiti je u Europsku uniju, a predsjednik Komisije Jose Manuel Barroso ocijenio je "ambicioznim" cilj mađarskog predsjedništva o završetku pregovora s Hrvatskom u prvoj polovici ove godine. …

Posllvoni dnevnik

da, nešto naglo je procvjetala ljubav RH i Mađarske (MOL-a?)…. izgleda da je to razlog što je kupnja fondova danas praktički nestala,a što će biti sutra bojim se i pomisliti kad krene panika, zaljuljat će se cijeli crobex

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica



Izgleda da su se naši i Mađari/MOL dogovorili i da je zato naglo nestala kupnja na INI [angry]

Orban: Nepošteno bi bilo ne primiti RH u EU kad je uspješnija od Mađarske

Mađarski premijer Viktor Orban istaknuo je danas u Strasbourgu da pregovore s Hrvatskom treba završiti što prije, da bi bilo "nepošteno" ne primiti je u Europsku uniju, a predsjednik Komisije Jose Manuel Barroso ocijenio je "ambicioznim" cilj mađarskog predsjedništva o završetku pregovora s Hrvatskom u prvoj polovici ove godine. …

Posllvoni dnevnik

da, nešto naglo je procvjetala ljubav RH i Mađarske (MOL-a?)…. izgleda da je to razlog što je kupnja fondova danas praktički nestala,a što će biti sutra bojim se i pomisliti kad krene panika, zaljuljat će se cijeli crobex
[/quote]

Kolega, znate li koliko je CROBEX narastao u zadnjih mjesec dana – bez korekcije….. vidite li kakvu anomaliju na grafu CROBEXA!?
Pa ako i padne crobex 10 % to je još uvijek u prihvatljivim okvirima koiko je narasto u ovoj godini…..

ps Ono što sam najavljivao prošli tjedan već danas se počelo realizirat….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Sutra 1700 kn. Zašto bi zaljuljao crobex? Pa znalo se da je Crobex porastao zbog Ine. No nadoknadit će se ubrzo s drugim dionicama.


evo INE na 3452….danas krajem dana ili sutra bit će i ispod 3400 kn…mali kupci na +3500 sad već grizu nokte i obliva ih hladan znoj dok spuštaju prodajne naloge sve niže i niže [bye]

uvijek me fascinira kada netko u malo teksta napiše toliko gluposti, za ovo 100-tka
[/quote]

ma jel? a na koliko smo završili?
a sutra će i po 3300 kn biti skupo za kupiti jer kupnje neće biti….jel ti još smiješno?

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

prosječna cijena od ponude mola 3000 Kn, što reći ukratko, da je cijena samo 13 posto iznad prosječne cijene trgovanja………..

Očekivana cijena bi trebala biti najmanja iznad 30-40 posto iznad prosječne cijene trgovanja……

Svako rušenje ispod 3300 je velika prilika za ulagače————-

Napominjem fondovi nisu još došli do 50 plus jedna dionica, mali je free float, a da se opravda ulaganje cijena INA će se dignuti iznad 4000 Kn, jer ova godina po svemu će biti rekordna po prihodima, po dobiti, ne samo zbog rekordnih prihoda iz Sirije, već i zbog cijena goriva u RH i cijena plina……….. Tko se hvata u kolo s žicarošima uvijek izgubi novac, osim ako nije ovaj policajac koji vrši raciju…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ono što znamo je da nitko nije došao do cilja ili 50%.
Ovo su finale, mudro i napeto !

Što dalje;
jedna strana mora krenuti na 50%, ali to možda opet bude kroz javnu ponudu ili slično, strpljenje.

Dionica će možda i pasti, ali mislim da je teže pogoditi ponovo jeftinu kupnju nego šuplju prodaju .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Odokativna prococijena:

U ovom trenutku vladi nedostaje: 94K
MOL-u nedostaje: 138K

Izgleda dosta s obzirom na ovaj promet. Medutim MOL ce postici i djelomican cilj ako sprijeci Vladu + Mirovince da predu 51%. Mislim da ce tesko i jedna strana do 50

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ne treba državi 51%, nego 50% plus 1 komad, a to je ukupno 5.000.001 dionica, hajd’ sad ponovo računajte kolko to treba vladi Hrvatske [huh] [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



http://www.poslovni.hr/vijesti/u-ponudi-mol-stekao-samo-01-posto-ine-169607.aspx

Ček malo, sad u ovoj ponudi su skupili "samo" 10.082 dionice, pa nisu trebali skupiti niti jednu s obzirom na ono što se dogodilo!!! Svašta…
[/quote]
Kaj se čudiš ak je Dragičević prodao na 2830 nađe se još koji stručnjak tog kalibra u državi. Čiji je ono on kadar? Od Stipe? Dobro smo mi još i prošli sa njim i Sanaderom….

who dares, wins

New Report

Close