INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne kužim ovo je stalo
na celog berzi se vode bitke malo napadaju naši pa onda njiovi u kontru
jedino ovdje stalo
šta li je posrijedi ima li tko kakvu ideju

Ovo je slučaj poznat iz literature pod nazovom ‘Dva brata, jedan konj’ …
Prvi kaze: evo ti 3700 kuna i konj je moj!
Drugi kaze: malo je!
Prvi kaze: daj ti meni 3700 kuna i konj je tvoj!?
Drugi kaze: puno je …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...


ja sam sad uvjeren da onaj skrbnički kupuje dogovorno s OMF-ovima tj. za njih.
kad je cijena rasla, zajedno su se izmjenjivali na kupnji, kad je pred neki dan pala na 3100 kn, oba su se istovremeno povukla, pa se istovremeno vratila nazad.

a tu cijenu vratila je moja baka i ona i danas pokupovala sve po 3550.
vidimo se barem na 3600 uskoro [yawn]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford




Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

isto tako ovo je vas post od prije dvadesetak dana.da i vas zovemo blufoncem?
[/quote]
Zaboravili ste na zadnju rečenicu.
[/quote]
a sta se to promjenilo?isti kupuju u borbi za 50%+1 i isti(mali) prodaju.jedino se cijena promjenila,a vama je bilo riskantno drzati na 3100,a sad nije riskantno na 3500.no,nema veze,opametili ste se i vratili.kako su vama smijesni ovi koji su prodali madarima,tako ste i vi meni bili smijesni na 3100.

svakoga dana u svakom pogledu...


ja sam sad uvjeren da onaj skrbnički kupuje dogovorno s OMF-ovima tj. za njih.
kad je cijena rasla, zajedno su se izmjenjivali na kupnji, kad je pred neki dan pala na 3100 kn, oba su se istovremeno povukla, pa se istovremeno vratila nazad.

Velike su to igre! PBZ skrbnički ako i nije mislio sa OMF sada mora jer nemože sa MOL-om do 50% a sa OMF već ima 50%. OMF-ovi teško mogu do 50%, tj to će ih puno koštati bolje da se dogovore sa PBZ-om. U strahu su velike OČI.

Iza ove Ciparske lokacije bi se mogli i neki Rusi skrivati jer je tamo hrpa takvih. Tako logika kaže ali nije na burzi uzimati logiku zdravo za gotovo.

who dares, wins



ne kužim ovo je stalo
na celog berzi se vode bitke malo napadaju naši pa onda njiovi u kontru
jedino ovdje stalo
šta li je posrijedi ima li tko kakvu ideju

Ovo je slučaj poznat iz literature pod nazovom ‘Dva brata, jedan konj’ …
Prvi kaze: evo ti 3700 kuna i konj je moj!
Drugi kaze: malo je!
Prvi kaze: daj ti meni 3700 kuna i konj je tvoj!?
Drugi kaze: puno je …

[/quote]

I tako dok se oni prepiru konj ostade bez vode i crkne!

ps nemislim ništa loše samo sam se morao nadovezat [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

nagadalo se da je mol dao javnu ponudu ne bi li skupio vecinsko vlasnistvo i sve prodao rusima.postoji mogucnost da su pod PBZ skrb racunom rusi koji skupljaju sami za sebe.kad skupe dovoljan broj otkupe i MOL-ove dionice i postaju vecinski vlasnici.
moguce je i da OMF-ovi i PBZ skrb djeluju zajedno.u par navrata sam napisao da bi to mogao biti ADRIS koji je najavljivao da ce uci u borbu za dionice INE,pa odjednom nestao iz ove price-sto nitko nikad nije prokomentirao.
da li je moguce da je to ADRIS?-molim komentare

svakoga dana u svakom pogledu...


nagadalo se da je mol dao javnu ponudu ne bi li skupio vecinsko vlasnistvo i sve prodao rusima.postoji mogucnost da su pod PBZ skrb racunom rusi koji skupljaju sami za sebe.kad skupe dovoljan broj otkupe i MOL-ove dionice i postaju vecinski vlasnici.
moguce je i da OMF-ovi i PBZ skrb djeluju zajedno.u par navrata sam napisao da bi to mogao biti ADRIS koji je najavljivao da ce uci u borbu za dionice INE,pa odjednom nestao iz ove price-sto nitko nikad nije prokomentirao.
da li je moguce da je to ADRIS?-molim komentare

moguce Adris:
– njihov covjek je prekjucer uletio u Nadzorni INA-e
– moraju se kriti jer kad bi ovi nasi pohlepni mali dionicari vidjeli da su oni trazili bi lagano 10.000 kn
– htjeli bi malo ugodit Kosorachi zbog Plomina …

al, moguce i HPB … dobili su nesto love iz proracuna za ‘adekvatnost kapitala’ …

neka vas ne zbunjuje Cipar – tamo je i Podravkinih 10 posto …

[proud]

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...





Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

isto tako ovo je vas post od prije dvadesetak dana.da i vas zovemo blufoncem?
[/quote]
Zaboravili ste na zadnju rečenicu.
[/quote]
a sta se to promjenilo?isti kupuju u borbi za 50%+1 i isti(mali) prodaju.jedino se cijena promjenila,a vama je bilo riskantno drzati na 3100,a sad nije riskantno na 3500.no,nema veze,opametili ste se i vratili.kako su vama smijesni ovi koji su prodali madarima,tako ste i vi meni bili smijesni na 3100.
[/quote]
Jao čovječe šta si zapeo? Pa Inu sam trejdao sad već sedamdesetak puta od 2800 na ovamo.. ne pametuj.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



ovu INU sad kupuju samo mali iznad 3500.
MOL je odustao, OMF su svjesni da nema svrhe dizati cijenu jer sa svakim rastom cijene sve manje ljudi prodaje jer očekuje sve više cijene…sutra je opet INA ispod 3400 kn i ond adanima neće rasti iznad toga

wtf?? čovjek bu tu svašta pročitao
[/quote]

evo INE na 3452….danas krajem dana ili sutra bit će i ispod 3400 kn…mali kupci na +3500 sad već grizu nokte i obliva ih hladan znoj dok spuštaju prodajne naloge sve niže i niže [bye]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

Kako bi nas fondovi žedne preko vode željeli prenjeti .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

evo INE na 3452….danas krajem dana ili sutra bit će i ispod 3400 kn…mali kupci na +3500 sad već grizu nokte i obliva ih hladan znoj dok spuštaju prodajne naloge sve niže i niže [bye]

iz tvojih ušiju u božja usta ?

Kolega u kojoj brokerskoj kući radite da nama ovdje prodajete nagovor na prodaju ?

Zar sve za proviziju ?

Svi već znamo da fondovi moraju dalje, a vama je bolje da fondovima javite kako će ih konkurencija pregaziti jer su cicije .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close