INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada na scenu nastupaju brokerske i ine lopovčine,koje organiziranim i dobro odigranim patrijama pune džepove sebi preko " surogat " računa .

Imaju i škare i platno u ruci .

Najprije ,maknu se s kupnje " službenim nalozima "…udaraju po bidu dionicama malih neupućenih građana,koji im vjeruju da oni rade u njihovom interesu…a na kupnji su sa svojim surogat računima .

Kada skupe dovoljno,stave se na neki OK target,pa pometu sve s lovom OMF .

I onda novi krug .

Tko je iznimno brz,i sada već dobrano hrabar…može da im se ubaci u špil..samo pitanje je do kada, tj,oni jako dobro znaju do kada, a mi ne, pa smo još jednom u nepovoljnom položaju, ali tako je bilo oduvijek,pa će biti i dalje.

Možemo očekivati i jedan bljesak,u stilu Lukovića,ali znamo i sami kako je to završilo..tko je jamio-jamio je.

Alibi za ovu muljažu imaju .
Keša za muljanje imaju .
Strpljenje im ne treba,ovo ih zabavlja, a zarada je super.

Do sada sam ih pratio, neznam hoću li i sutra . Ako vidim veliki nalog na prodaji, vjerojatno zavrtim još koji krug…ako ne, to je sve od mene , mislim..sad me pomalo i frka da ne ispadnem zadnji magarac . [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Htio bih napomenuti da u izračun nisam stavio ni za jedne ni za druge bilo koji skrbnički osim skrbničkog na mjestu broj 5 .Jasno da sam nako današnjeg trgovoanja njega pribrojao MOLU,i još jedna napomena kada se Ina odljepila prvi puta sa 2830 gdje su je Mirovinci tovarili mislim da je kupnju pokrenuo skrbnički sa rednog broja 8 a da se skrbnički sa rednog broja 5 tek poslje uključio u igru.Kada bih se sada morao kladiti za koga će biti 8. kladio bih se na Mol.

SAM PROTIV SVIH

meni se čini manje-više nedvojbenima tri stvari:

FAZA 1. cijena ide gore (kad i koliko, to je pitanje…) jer cilj OMF-a nije postignut
FAZA 2. cijena pada nakon toga (kad i koliko, to je pitanje…) jer OMF-ovi vise neće imat motiv držat ju visoko, a osim toga OMF-ovi će skrbničke malo ‘zaljuljat’ – ne rade 50+1 drugoj strani već samo mirovincima
FAZA 3. cijena raste (kad i koliko, to je pitanje…) ostaju Vlada i MOL di su sad ili upada netko treci … svejedno … bez OMF-ova nitko više nikad neće imat 50+1

sve što vrijedi za OMF-ove vrijedi i za naše fatjere koji još imaju INA-u … samo što oni mirno spavaju … pilula za spavanje se zove OPM (‘Other People’s Money’)

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

osim ovog pbzovog koji bjesomucno skuplja ostala dva skrbnicka su gdr-ovi u londonu sad dali su Omf vlasnici ili samo dio njih i u kojem broju pitanje je sad vjerujem da Omf-fali 90000kom


osim ovog pbzovog koji bjesomucno skuplja ostala dva skrbnicka su gdr-ovi u londonu sad dali su Omf vlasnici ili samo dio njih i u kojem broju pitanje je sad vjerujem da Omf-fali 90000kom

otprilika tako nešto možda koja tisućica manje.
jedno je sigurno da je free float zaključno sa današnjim danom cca 240 tisuća dionica ili 2,40%.
samim time omf-ovi su u najboljem slučaju na 70 tisuća do cilja….

na 5. mjestu među prvih deset nalazi se PBZ sa skrbničkim računom hrvatske poštanske banke…samo me nemojte pitati kako znam [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Sada, kada se već neizravno zna da ugovor o zajedničarstvu ne funkcionira u stvarnosti, na tržištu je raspoloživo više dionica. Stroga kontrola Hanfe. Iako su mirovinci, kako kažu, bez prisile donijeli odluku o isplativosti ulaganja u Inu, ipak postoji nagađanje da postoji prešutni sporazum kojim bi Vlada mirovincima udovoljila u sljedećem razdoblju, no ne i kako konkretno. Tek je poznato da se u razgovorima otvorila mogućnost da mirovinci zamjene dionice Ine s državnim obveznicama ili pak za dionice neke druge kompanije koja će ići u IPO. Predstavnici Hanfe će trgovanje Ininim dionicama pratiti i na burzi, a posebno će se pratiti da netko u istom danu ne kupuje i prodaje dionice, odnosno da ne manipulira cijenom.
————————–
http://www.skola-investiranja.com/naslovna/vijesti-sa-ostalih-portala/37-croemi-vijesti/58194-mol-ponovno-trai-da-cijena-plina-naraste-30-do-40-posto.html

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


………sad me zanima jedno pitanje na koje već par dana nitko nije dao odgovor.
kome u ovoj igri odgovara da cijena padne za recimo 10-15%????
ne mislim ovaj pad kao zadnjh par dana i skupljanje po što nižim cijenama pa skok gore.

Moglo bi odgovarat OMF-ovima da što niže kupe što više dionica, te iz promjena TOP 10 dioničara svih dionica vidi se da su fondovi prodavali HT i slične dividende dionice da kupe INU. Ili u prijevodu više i nemaju previše novaca i krpaju zadnjim snagama, a da ne ugroze ostale investicije.

Pogledajte najvećeg AF fond, riješio se preko 50.000 dionica HT-a za INU, a ima i INGRU u vlasništvu, ali nju nije dirao ili neke slične dionice koje "plešu na žici".
[/quote]

hahahah a kome molim te ce prodat INGRu pa nije da je bas graba za nju [lol] [lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


U jednom trenutku ovdje će samo nastati rupa na kupnji kao jutros kad je INA padala slobodnim padom na 3100 kn.Srećom da OMF-ovima za sad fali još dvadesetak tisuća dionica, ali čim to popune, rupa od jutros postat će trajno stanje, tih 20.000 komada oni mogu kupiti već sutra u jednoj većoj transakciji!

Treba sad biti jako oprezan jer bi mogla biti gadna pušiona ako se ostane s dionicama IN u ruci. Meni je u prvih pola sata portfelj zbog pada INE bio u minusu -17.000 KN! Sad držim prst na okidaču i sutra ili prekosutra prodajem sve, dosta mi je ovakvih šokova! [angry]

To sve stoji, zato naravno da treba biti oprezan jer kad OMF-ovi dosegnu tih 50% naglo će se povući se kupnje, a kako to gadno izgleda vidjeli smo jučer ujutro.
Za razliku od kupnje na 2830-3000 kn, ovo sad je igra za jake živce, ali i stalno držanje prsta na tipki "sell" jer ako vidim da se na nekoj cijeni počinju vrtjeti veći prometi, odmah i ja prodajem jer već za 10 minuta moglo bi biti prekasno.
Ovo su prljave igre i kad znaš s kime imaš posla onda moraš biti na oprezu svih 360 minuta trgovanja.
Ne bi me čudilo ni totalno povlačenje naloga s kupnje na 1-2 dana da se preplaši dioničare INE i da oni postave što veći broja naloga na prodaju na 3300-3500.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Pretjerujete s tim "strašenjem" i "panikom".
Radnici koji žele prodati svoje su naloge ionako zadali i izvršit će se po bilo kojoj cijeni.
Koga skrbnički ili omf moraju preplašiti da bi im u naletu panike prodali?
Koliko će s tim potezom skupiti?
Jučer smo vidjeli koliko…trgovina je bila smijurija sve dok letvica nisu digli na 3400-3450.
Tako će biti i dalje. Dok ne dobijemo većinskog vlasnika.
Pitanje je samo kolika će tada biti cijena.



U jednom trenutku ovdje će samo nastati rupa na kupnji kao jutros kad je INA padala slobodnim padom na 3100 kn.Srećom da OMF-ovima za sad fali još dvadesetak tisuća dionica, ali čim to popune, rupa od jutros postat će trajno stanje, tih 20.000 komada oni mogu kupiti već sutra u jednoj većoj transakciji!

Treba sad biti jako oprezan jer bi mogla biti gadna pušiona ako se ostane s dionicama IN u ruci. Meni je u prvih pola sata portfelj zbog pada INE bio u minusu -17.000 KN! Sad držim prst na okidaču i sutra ili prekosutra prodajem sve, dosta mi je ovakvih šokova! [angry]

To sve stoji, zato naravno da treba biti oprezan jer kad OMF-ovi dosegnu tih 50% naglo će se povući se kupnje, a kako to gadno izgleda vidjeli smo jučer ujutro.
Za razliku od kupnje na 2830-3000 kn, ovo sad je igra za jake živce, ali i stalno držanje prsta na tipki "sell" jer ako vidim da se na nekoj cijeni počinju vrtjeti veći prometi, odmah i ja prodajem jer već za 10 minuta moglo bi biti prekasno.
Ovo su prljave igre i kad znaš s kime imaš posla onda moraš biti na oprezu svih 360 minuta trgovanja.
Ne bi me čudilo ni totalno povlačenje naloga s kupnje na 1-2 dana da se preplaši dioničare INE i da oni postave što veći broja naloga na prodaju na 3300-3500.
[/quote]
sumnjam na povlačenje od 1-2 dana jer tu bi se otvorio prostor za drugu stranu.
vjerojatno će opet bit igra živaca i ne postavljanja na bid na kraće vrijeme.
jučer se to dogodilo al ipak su se vrlo brzo postavili jer bi otišli u blokadu a sumnjam da bi im odgovaralo da se trgovanje prekine.
za skrbnićke vjerujem da idu paketu nekoj trećoj strani(čitaj ruskoj po puno većoj cijeni)
kao što vidimo

Da se igra pemtno danas bi mogli doći na 3600 – 3700 samo pitanje je kada ce se maknuti preko 2000 kom na 3500kn

[yawn]

New Report

Close