INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja je najgora varijanta za preostale male dioničare, a koje se eventualno može desiti?

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Smak svijeta .

Ali, kao što kaže TBF…ništa mi (sutra) neće dan pokvarit… [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ozbiljno pitam. I ja se nadam da ništa neće sutrašnji dan pokvarit…ali me ipak zanima što večina misli da je najgore što se može desiti.

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Najgore što se može desiti? Da svi veliki sutra zaključe da im ne treba 50% INE pa se povuku na 2800- 3000 kn na kupnju, a nama prirede pad od -15%. Ti sad sam razmisli koliko promila je šansa za tako nešto [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Već su 3 puta kupci ( veliki ) napravili paniku micanjem naloga,skupili max 1000-1500 komada s nekim 2-3% diskontom,i onda nastavili kupovati uz dizanje cijene .

– možda to i ponove .

AKO su skupili 50+1 dionica , u što se raspravlja na forumu,a dok ne dobijemo neku pravu potvrdu neznamo, za pretpostaviti je da je na tržištu ostalo izrazito malo dionica koje će onda ovisiti o zakonu ponude i potražnje . Hoće li netko htjeti prodati dionicu ili ne,ovisiti će samo o želji ili potrebi prodavača da je proda ( kao i inače ) . Neki specijalni pritisak ne očekujem ,prvenstveno iz razloga što čisto sumnjam da su preostali vlasnici lako na okidaču . Ako se nisu skipali do sada, VRLO vjerojatno je to zato jer ih cijena do sada nije zadovoljila . ZAŠTO bi ih onda zadovoljila bilo koja niža ?

Isto tako, OMF-ovima , vjerojatno nije u interesu da ih se pribija na križ jer su uludo ulupali silni keš,a dionica pala,npr 50% ? Kakvi bi to samo bili naslovi u novinama…letjele bi glave .

Najjednostavniji nači je da pokupe sve slobodne dionice, i s dobrom bazom riješe INU na najbolji mogući način. Samo trebaju paziti da im u finišu MOL ne uvalja nešto svojih dionica ( kad već gube,barem da malo i zarade,iako je to vrloooo malo vjerojatni scenarij ) .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovo zadnje sa Molom i mene malo mući, ali sam odlučio prihvatiti rizik…valjda će se isplatiti… [tongue]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Već su 3 puta kupci ( veliki ) napravili paniku micanjem naloga,skupili max 1000-1500 komada s nekim 2-3% diskontom,i onda nastavili kupovati uz dizanje cijene .

– možda to i ponove .

AKO su skupili 50+1 dionica , u što se raspravlja na forumu,a dok ne dobijemo neku pravu potvrdu neznamo, za pretpostaviti je da je na tržištu ostalo izrazito malo dionica koje će onda ovisiti o zakonu ponude i potražnje . Hoće li netko htjeti prodati dionicu ili ne,ovisiti će samo o želji ili potrebi prodavača da je proda ( kao i inače ) . Neki specijalni pritisak ne očekujem ,prvenstveno iz razloga što čisto sumnjam da su preostali vlasnici lako na okidaču . Ako se nisu skipali do sada, VRLO vjerojatno je to zato jer ih cijena do sada nije zadovoljila . ZAŠTO bi ih onda zadovoljila bilo koja niža ?

Isto tako, OMF-ovima , vjerojatno nije u interesu da ih se pribija na križ jer su uludo ulupali silni keš,a dionica pala,npr 50% ? Kakvi bi to samo bili naslovi u novinama…letjele bi glave .

Najjednostavniji nači je da pokupe sve slobodne dionice, i s dobrom bazom riješe INU na najbolji mogući način. Samo trebaju paziti da im u finišu MOL ne uvalja nešto svojih dionica ( kad već gube,barem da malo i zarade,iako je to vrloooo malo vjerojatni scenarij ) .


apsolutno se slažem.
vidljivo iz prethodnih dana uvijek pokušavaju spustit cijenu na početku trgovanja a tako očekujem i u ponedjeljak.na dioničarima je da se postave što više na asku i nema problema.


Koja je najgora varijanta za preostale male dioničare, a koje se eventualno može desiti?

Da Selebaj postane direktor INA-e

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Da im se Lopina pridruži… [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Koja je najgora varijanta za preostale male dioničare, a koje se eventualno može desiti?


1. najgora varijanta je da MOL kaze imamo 50%+ a vlada kaze joj mi sada moramo podmirit obaveze prema obveznicama i iskrca 22% dionica fondovima. nakon toga posto nesmiju imati vise od 10% u ini moraju prodat na burzi a nema nikog s mrezom od par miljardi kuna. vjerojatnost da se sve poklopi 0.01%
2. mol objavi da mu nis vise netreba. a mirovici prestanu ulagt i puste dionicu na 1700 i drze je tamo do pred novu godinu. u medju vremenu privatno prodaju molu iza flanjke, a male dionicare ko sljivi, vjerojatnost 70% (napravljeno prosli put)
eto 2 crna

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

a fak kad mi je dosadno pa evo vam i malo pozitive.

1. molov ugovor oko upravljackih prava sa VRH istekne u 2011 pa su prisiljeni imati 50%+1. zbog manjka dionica na trzistu ponude novi IPO po 5600 kn da budu sigurni. vjerojatnost 10% jer se pojavljuje problem da koju god cjenu na ponudu nabili uvjek ima onih koji misle da je to malo.
2. molov ugovor oko upravljackih prava sa VRH istekne u 2011 pa su prisiljeni imati 50%+1. iza flanjke plate fondovima 4000 po dinici za velike pakete a male dionicare ko sljivi. vjerojatnost 80%

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

a sad ide jedan za jedan- jedna ina za jedan naftovod

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close