INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ah moze vlada i nacinalizirati inu ako oce. ali jednostavno to nisu scenariji s kojima bi ulazio u kalkulaciju.
naravno da fondovi usko suradjuju sa vladom ali kada se postavi pitanje profita nema tu puno ljubavi.
MOL moze ponuditi nekom fondu i 4000 kuna za dionicu ali to ne znaci da ce je neko drugi uspjeti prodati po toj cjeni na burzi.

Pazi u slucaju da MOL ponudi 4000 zaradit ce udjelnicari fonda, a ne fondovi. Rad, a prema tome i profit mirovinskih fondova je reguliran zakonom. Zakone donosi vlada, a ne MOL.

Stoga mi je tesko vjerovati da ce mirovinski fondovi ici u konflikt s vladom i prodati svoje dionice MOL-u. Sve je moguce, ali je malo vjerojatna opcija.

Naravno, ako se vlada i MOL dogovore onda ce mirovinski fondovi prodati dionice MOL-u. Kao sto su prodavali i u prvoj ponudi. Kako stvari stoje taj dogovor u ovom trenutku nije moguc.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Meni se cini da ti ovdje najbolje hrackas sam po sebi .. KAZES DA SI KUPOVAO INU na 1700 , a nigdje niti jednog tvog posta prije javne ponude… a sad odjednom pišeš ko lud … Stvarno čudno prijatelju, vjerujem mnogi će se složit samnom …
Ajde objavi naloge kupnje na nekom blogu da dokažeš svoju vjerodostojnost kad vec ovako javno nudis usluge 😉
Kladim se da ces morat dat oglas u Plavi ne bi li ih nasao :))))
Ja bar priznajem – na 1700 sam blejao, kada mi je jedna direktorica iz INE rekla da ce MOL izaci s javnom ponudom nisam jos ni znao sta su to dionice, snimao sam neku zensku na trgu i pricao sa njom "na jedno uho uslo na drugo izaslo", kada je skocila na 2830 sam se sjetio da sam imao inside da ce se to desiti i tek onda isao kupovati.
Na 3090 sam prodao jer sam mislio da ce JANAF otici na 4000 ako INA ode na 3500.
Eto, a ti koji se hvalis nemogucim , pa svaka ti cast … Aj plati pice sad kad si tako dobro zaradio 😉
Molim ?
Nemas za pice ?
Kako brate, pa kupovao si na soma 700 :)))))

Ko kaze da nemam love za cugu. pa da sam izgubio sve na dionicama i dalje bi za cugu imao.
naravno da sam pisao i prije javne ponude.
inace poceo sam vise pisat jer da nema ljudi ko ja na forumu bilo bi prestrasno gledat kaj sve ljudi pisu. mislim spekulacije idu samo u + pa i do 10.000 kuna po dionici ine sto i nije toliko impresivno u postotku koliko se pise u nekim drugim dionicama. doza realnosti i malo negative nikada nije na odmet pa cak ni onima koji zbilja ocekuju ininu doinicu na 4000 sljedeci tjedan. naravno da se tako nesto moze dogoditi jer na zse je sve moguce ali vjerojatnost da se to dogodi nije velika. kada bi ja ZNAO sto ce se dogoditi sa dionicom onda sigurno nebi pisao ovdje nego bi to unovcio na ovaj ili onaj nacin.
a sto se naloga kupnje tice na zalost nebi ih objavio nizasto na svjetu jer nebi zelio da ljudi oko mene znaju koliko novaca sam u sto ulupao i kada. u ostalom nisam ja rekao da sam super uspjesan i da zaradjujem miljarde na burzi nego da sam kupovao i zaradio na ini. nisam ja kupovao radi javne ponude i nisam kupovao po 2830 jer mi je to bilo suludo.
s druge strane da sam znao onda sto znam sada stavio bi i kucu i auto pod hipoteku i kupio po 2830.01 i prodao po 3450. ovak jebiga barem nemam hipoteku 😛

kako sam reko ja nisam profesionalni novinar i nebi mi palo na pamet mucit se sa pisanjem za placu, ja sam zadovoljan sa zaradama koje ostvarujem kako ih ostvarujem.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



ah moze vlada i nacinalizirati inu ako oce. ali jednostavno to nisu scenariji s kojima bi ulazio u kalkulaciju.
naravno da fondovi usko suradjuju sa vladom ali kada se postavi pitanje profita nema tu puno ljubavi.
MOL moze ponuditi nekom fondu i 4000 kuna za dionicu ali to ne znaci da ce je neko drugi uspjeti prodati po toj cjeni na burzi.

Pazi u slucaju da MOL ponudi 4000 zaradit ce udjelnicari fonda, a ne fondovi. Rad, a prema tome i profit mirovinskih fondova je reguliran zakonom. Zakone donosi vlada, a ne MOL.

Stoga mi je tesko vjerovati da ce mirovinski fondovi ici u konflikt s vladom i prodati svoje dionice MOL-u. Sve je moguce, ali je malo vjerojatna opcija.

Naravno, ako se vlada i MOL dogovore onda ce mirovinski fondovi prodati dionice MOL-u. Kao sto su prodavali i u prvoj ponudi. Kako stvari stoje taj dogovor u ovom trenutku nije moguc.

[/quote]

Zašto nije moguć? Zar sad ne predsjeduju EU upravo mađari ? A cilj vlade je zaključivanje pristupnog sporazuma do kraja 6.mjeseca. Sama Jaca je rekla da godina nesmije biti uzaludna. I kad se zboji 2 i 2, fondovi će zaradit a vlada poentirat na ulasku u EU, što će biti odlučujuće za dobiti izbore prije kraja godine.
Eto, ovo bi mogao biti jedan od scenarija. [wink]


Pazi u slucaju da MOL ponudi 4000 zaradit ce udjelnicari fonda, a ne fondovi. Rad, a prema tome i profit mirovinskih fondova je reguliran zakonom. Zakone donosi vlada, a ne MOL.

Stoga mi je tesko vjerovati da ce mirovinski fondovi ici u konflikt s vladom i prodati svoje dionice MOL-u. Sve je moguce, ali je malo vjerojatna opcija.

Naravno, ako se vlada i MOL dogovore onda ce mirovinski fondovi prodati dionice MOL-u. Kao sto su prodavali i u prvoj ponudi. Kako stvari stoje taj dogovor u ovom trenutku nije moguc.


da ali zaradit ce samo taj koji proda a ne onaj koji ima dionicu po cjeni od 4000 koju nemoze nikome prodat.
nigdje ne pise da ce MOL sada ako ne skupi 50% sutra doc sa koferom love.
ito tako nigdje ne pise ni da nece.
samo vjerojatnost da MOL sutra ponudi ikome otkup dionica je nikakva.
mogucnost da mol iza zatvorenih vrata ponudi 3500, 4000 pa i 5000 kuna po dionici nekom fondu je puno vjerojatnija.
i sto to onda znaci nekome ko nije prodavao.
konflikt sa vladom? pa vladi i netreba inine dionice. dapace ima 22% viska ininih dionica koje bi mogle potopit ne na 2000 nego nazad na 1200. vlada nema novaca da se igra na burzi a kada smo i kod toga nije im ni u planu jer bi onda opet morali subvencionirati benzin. vise im se isplati ubirat dividendu i pustit upravljanje nekom drugom. a ako ikada sto podje po zlu uvjek mogu smislit par zakona da vrate stvar pod kontrolu.

povjest
sto se dogodilo sa dionicama poslije prosle javne ponude mola.
svi mali dionicari koji nisu prodali direktno molu ostali su sa dionicama u rukama jer nakon ponude nitko nije vise zelio kupovati INU. a nakon toga je iz ovog ili onog razloga inina dionica tonula i tonula i bila cak po 1200 kuna.
ako onda fondovi po toj cjeni nisu uspjeli zaustaviti inu i otkupiti dionice i dizati joj cjenu zasto mislite da sada kada mol povuce ponudu odjednom budu.

i najljepsa vjest na kraju (najgora) je da ce mol prodati neka polja u rusiji INI. na taj nacin ce mol i dalje imati 100% utjecaja nad poljima ali ce LOVA otici iz ine drito na racun mola. pa ce oni koji imaju inu vise vredit ali oni koji imaju dionice mola dobit dividende. ini ce se to ulaganje vracat godinama a mol ce ukesirat lovu sada i onda jos svaki put kada ina ostvari profit.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


………..

i najljepsa vjest na kraju (najgora) je da ce mol prodati neka polja u rusiji INI. na taj nacin ce mol i dalje imati 100% utjecaja nad poljima ali ce LOVA otici iz ine drito na racun mola. pa ce oni koji imaju inu vise vredit ali oni koji imaju dionice mola dobit dividende. ini ce se to ulaganje vracat godinama a mol ce ukesirat lovu sada i onda jos svaki put kada ina ostvari profit.

kolega ovo ste dobro primjetili, jako dobro i zato je nephodno da se INA vrati u domaće ruke.
Što imamo sada ;
1. Ina uvozi derivati po ( uzimo benzin ) 9,5 kn/l, a prodaje po 9,7kn/l ili taman toliko da radi s minimalnim gubitkom i pokriva hladan pogon
2. INA u domaćim rukama uvozi derivati po cijeni ispod 3 kn/l, a prodaje po 9,7 Kuna/llitar . Prvo država sada naplaćuje porez na dobit, zatim PDV i na kraju INA isplaćuje dividendu, a u suprotnom to sve ide Mađarima.

—————————————

Za one koji sme me prozvali za ulogu Mađarske kao EU vrhovnika :

Ponavljam, o svemu odlučuju Ameri, Njemci i Englezi, a forme o predsjedniku EU su filtri za prebacicanje krivnje u slučajevima kao što je bila slovenska blokada i ostali igrokazi NATO družbine.
——————————————

Kolega Plejboj;

puno toga ste napisali, ali ništa rekli ???? Gdje je problem ???

Koja je vaša konačna poruka osim što se moje izračune prepisali ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Na ini će ostati jako mali FF. Znaći sa cijenom se mogu igrati kao beba sa zvečkom. Recimo mogli bi crtati tako da cjenovni graf izgleda kao svinja, stol, kapa……….

Meni je naizgledniji scenarij:

1. OMF-ovi kupuju da s Vladom pređu 50%, u čemu uspjevaju u infarktnoj završnici krajem ovog tjedna koji sad dolazi

2. nakon toga, OMF-ovi s vladom mijenjaju kupljene dionice INE za dionice HEP-a ili nešto slično i vlada sama dolazi do 50%. ne mora dati javnu ponudu za MOL-ove dionice jer djeluju zajedno (haha). ponudu daje samo za sitniš koji je ostao kod malih ulagača što je sitna lova

3. vlada zbog krpanja deficita od 14 milijardi kuna i pokretanja 30 velikih gospodarskih projekata (izbori u 12 mjesecu!!!!!!), prodaje svih 50% INE na međunarodnom natječaju (umjesto 25%) za najmanje 5000 kn po dionici. kupac možda bude MOL, možda Rosneft, možda Surgutneftegas….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Scenariji nisu izgledni jer ti bi to zapravo bilo priznanje da vlada i OMF djeluju zajednički i da su se kartelsku udružili kako tvrdi mol, a svi znamo kakva je bila odluka AZTN. Ako Omf prestanu kupovat kad steknu 50% + 1 dionicu to je jasan znak da je bilo dogovora između vlade i OMF. Ali OMF će na INI vjerovatno debelo omastit brk, premda očekujem da kad prođu 50 % da cijena padne na cca 2900 naravno ukoliko ne dođe ponuda Mola prema OMF.

..ja osobno nemam niti jednu dionicu ine,prodao stotinjak komada na 2600,ali kroz razgovor sa radnicima ine od njih osam pet ih neče prodati svoje dionice mađarima,nit bilo kome drugom.Siguran sam da MOL neče skupiti dovoljan broj dionica po ovoj cijeni u ovoj ponudi..pozz…


Ajmo malo seljačkom logikom, nije to loša logika.
U petak nitko nije imao 50%, sutra nitko neće imati 50%. Što se promjenilo, ništa, kolika će biti cijena sutra…pa ista kao i u petak.

hm…svakako ne bi trebala biti ista obzirom na promjenu situacije i veliki promet u petak
dionice koje nisu prodane u vlasnistvu ljudi koji se dobro nose sa stresom i spremni prihvatiti rizik nesto poput zaostalih sljiva nakon berbe.
da se njih ubere trebat ce malo vise truda jest da mogu i prezimiti ali ako nece sigurno biti slade
obzirom da mol obznanio da nema 50 i da trazi time out cak 10 dana za prebrojavanje…
rat ide dalje i treba naknadno ljude animirati…jednostavno biti uvjerljiviji…mozda sa nekom dodatnom premijom za vjernost… [rolleyes]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


Ali OMF će na INI vjerovatno debelo omastit brk, premda očekujem da kad prođu 50 % da cijena padne na cca 2900 naravno ukoliko ne dođe ponuda Mola prema OMF.

KONSTATNTNO piški i kaki na ovoj temi :

kao, OMF će dobro zaraditi, a ostali to ne žele,pa će rasprodavati svoje dionice zabadava .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Scenariji nisu izgledni jer ti bi to zapravo bilo priznanje da vlada i OMF djeluju zajednički i da su se kartelsku udružili kako tvrdi mol, a svi znamo kakva je bila odluka AZTN. …

1. OMF-ovi mogu dionice INE prodati kome žele,ili ih mijenjati s kime žele.
2. AZTN se zapravo oglasila nenadležnom što je i logično jer kakve veze ima prikriveno udruživanje OMF-ova s vladom, sa povredom tržišnih pravila (monopolom) u gospodarskom poslovanju? [bye]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close