INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav svima … dugo citam ovo oko Ine … fakat ce bit svega … nemam Inu: malo bjezim od tih sasavih, politickih dionica di ima Kosorice il Popijaca – moj su svijet Ht, bankari, gradevinari i tako malo po malo (ne kazem da je manje histericno, ali ipak…)
Uglavnom, cestitam svima koji Inu jos drze – ovo ce bit (barem kratkorocno) balon gdje se moze jos koji put slobodno uzet zrak i puhnut, nema pucanja ‘udahni-izdahni’ … nitko nije jos ni blizu 50+1 a sve će se premotavat jos tjednima … ovdje je free float (MOL – OMF – Ciprani) samo matematicki oko cca 260.000 dionica a zapravo je pitanje ima li uopce dovoljno da itko prekoraci 50+1 … cudna dionica, sjetite se: IPO, pa onda branitelji pa zaposleni: ima tih dionica dosta pod zalogom, u nasljedstvu, kod klinaca da ih nemos taknut do punoljetnosti … kod makrobioticara, kod onih na Mirogoju, kod ludaka koji nit’ citaju novine nit’ Sprajca gledaju … dosta toga jest free float al nit ce zapolovit nit je slobodno … prst ce se zavlacit u svaku rupu da ih se nade …
Odlucuje ova skvadra koja je u Top 10 – evo ja sacuvao stanje prije Madarske najave:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OMF 38.531 0,39 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.187 0,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DMF 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HR
7. PBZ D.D. 10.484 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 8.642 0,09 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.882 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 6.995 0,07 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 93,09

usporedite … zanimljivo, zar ne?!

"Noa (ni)je sagradio barku prije potopa"?

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

A što mislite o novom savezu BP i Rosnefta i njihov utjecaj na naftnom tržištu te buduće kretanje njihovih dionica ?

obožavam strvine-posebno ovce



Najžalosnije od svega, INA, po nikad izvršenoj, a realnoj valorizaciji, vrijedi najmanje duplo od tih 2800.

Napisano 02.12.2010. Bogu hvala, rasplet ide u željenom smjeru. Previše se bavimo o cijeni, 100 kuna više-manje, a premalo o realnoj vrijednosti i perspektivi . Po mojoj skromnoj procjeni, dobit Ine u 2011, premašit će dobit Ht-a, a o idućim godinama, da i ne govorim. Zato, maknite svoje naloge sa 3500 ili ih dignite na puno višu razinu, ipak se radi o perjanici i najvećoj vrijednosti u povijesti ZSE-a.
[/quote]
upravo tako,
kupvati dionice nekog dionickog drustva=ulaganje u njegovu buducnost
po svemu sudeci inina je jako svjetla…ZNAJU TO I SVI ONI…

svakoga dana u svakom pogledu...

ja bas mislim obrnuto … na dugi rok bi mogla biti pusiona. FF je vec manji od 5 posto i nikad vise nece biti iznad … kad netko upadne na mjesto MOL-a ili CroGov ici ce s javnom ponudom, drugi skida gace i to ce biti zadnji vlak … poslije se ‘baca suzavac’ i isplacuje malene po nekom prosjeku tri mjeseca ili tako nesto (neki sudac ce lupit zig…) … veliki ce moci drzat cijenu, mali nece … i delistirat ce ovu malu tvrtku koja se samo nama cini velika (recimo Rusi u Srbiji pokazuju kako to ide…)
Uglavnom: sad tko ima, taj klima …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...


bez ljutnje kolega ali zašto već par dana želite dokazati nešto suprotno a uopće nemate dionice ine???
kažete zašto bi mol kupuvao po ovim cijenama, a ja vas pitam zašto je onda dao punudu 65% veću od trenutne cijene na burzi.
logičan odgovor je samo jedan….mol dobro zna koliko ina vrijedi i u tom trenutku je dao nemoralnu ponudu.
da im nije bitno tih 50% posto onda bi se danas još uvijek vukli na onih 1700-1800.
¸kolega gismund je dao najbolji podatak a to je da se boje prodaje rusima i onda mol postaje kanta za napucavanje.
mislim da je ta situacija najrealnija i već dogovorena prije mjesec dana i mirovinci će se pod svaku cijenu dokopat 50%.

naravno i lijepo zaradit zajedno sa državom.


ne zelim dokazati nista nrgo iznosim misljenje.
da mol je dao ponudu i ona je bila veca od cjene. i da izbjegne probleme koji bi nasrali da je dao ponudu drugaciju nego prosla 2800 dao je jos jednom istu.
ali gledajuci sto se poslije dogadjalo sa dionicama ine i koliko ju je ko kupovao.
i ako se ponovi isti scenario sa trgovanjem inom ispod milje kuna dnevno cjena bi mogla sjesti na svoje mjesto od 2000-2200.
2. ovaj forum nije rezerviran za imatelje dionica ine
3. ovaj forum nije rezerviran iskljucivo za optimiste.
4. zasto bi fondovi i vlada isli ruku pod ruku i sto je to sto sprecava neke fondove da prodaju molu svoj paket po cjeni koji su sa molom dogovorili
5. ako bi itko drugi pa i vlada zeljeli kupit 50% dosli bi u zakonsku obavezu da moraju ponudit otkup svih dionica.
6. ako se dogodi scenario 5. onda i mol moze uvalit sve svoje dionice i zaradit masivno. jedino sto trenutno niko u hrvatskoj nema 14miljardi za 50% po 2800 ili 15 miljardi ako je prosjecna cjena 3000.
7. kakav god rus se ovdje implicira morao bi znaci izdvojit najmanje 14 miljardi kuna za pola upitno poslovno sposobne firme tako da je taj rus samo imaginaran.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

Bravo ColIce!
Pokušao ti dati stotku, ali me bacilo na 36% (moderatori?).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

… već sam Vam pisao, a sad nakon 14.01. da ponovim:
– nema MOL-ova ponuda nikakve veze s preuzimanjem INE, jer je to riješeno kroz obvezinice INE, što ih je MOL upisao zajedno s Vladom RH, a koje se mogu konvertirati u dionice. Kako je financ-direktor INE – mađar, "logićno" je da INA neće biti likvidna kad bude trabala iskupiti obveznice od MOL-a, i MOL -e se upisati kao većinski vlasnik.
– nema niti državna ponude nikakve veze s preuzimanjem većinskog vlasništva, jer je država prema ranijim ugovorima i onako dužna svesti se na samo 25% vlasništva INE s ulaskom u EU. A ulazak u EU je, jelte, strateška orjentacija države, pardon, Vlade.
– INA više nemože funkcionirati kao samostalna kompanija jer su vitalne fukcije i sektori (za to) ukinute u Zagrebu i prebačene u Budimpeštu. INA postaje firma operatinog osoblja, trgovaca, rafineraca, bušača.
– ova igra s ponudama špekulativne je prirode, sa svih strana, od MOL-a, Vlade, Fondova, i Malih dioničara..
gunbitnici, na kraju ove balade, biti će oni kod kojih se zatekne 49,999% dionica, jer one neće vrijediti ništa, doslovce. A to neće biti MOL! MOL, kao većinski vlasnik, će preko skupštine, NO, i Uprave voditi poslovanje INE u sinergiji s mađarskim interesima. I to je to.

Kratkoročni koristi za državu su u podizanj8u burze, indeksa i cijena – u imidžu razvoja, oporavka od krize. Mali dioničari su uglavnom zaradili – pa im mozak luči povećane količine seratonina. Fond menadžeri imaju smanjeno lučenje seratonina, ali će u nekom aranžmanu s državom – kroz zamjenu dionica INE za dionice nekih drugih tvrtki – nastojati minimalizirati kasniju štetu. I to je to, po drugi puta.

Sretno!

Inine obveznice još nisu vani … Mađari nisu sami kod toga: "Prethodnu suglasnost Nadzorni odbor treba dati glasovima najmanje sedam od devet svojih članova."
Veći je problem obveza javne ponude – MOL je već to odradio svojedobno, Vlada se odrekla, MOL i sad ide s istom cijenom za svaki slučaj, stalno ponavljaju ‘nastavak javne ponude…’
S druge strane, OMF-ovi ne smiju ni zucnut, ni proć preko Markova trga jer ‘zajedničko djelovanje’ može biti na hrvatskoj strani … cijena? ovisi kad će MOL pritisnut HANFU … Hrvatska ne može zajebavat MOL kao što je MOL zajebavo Surgut – Rusi uopće ne ovise o tome hoce li ih Mađari pustit u EU …
Uglavnom ‘take money and run’ – ima vremena za zaradit, al ne previse …
Ja jos jednom cestitam svima koji jos drze INA-u. Svi koji jos imaju unutra svoju lovu su pravi fajteri …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

najbolji su mi oni koji sraćkaju protiv INE, kao MOL će zajebati male ulagače, OMF-ovi će se povući i blabla
iste gluposti pišu još od 2900 kn, a sad je 3400 kn i još će rasti! pa kako vam se da više sramotiti (zlatek, coolice itd) ???
da 50% ne znači ništa, ne bi MOL vrištao na sve strane protiv OMF-ova jer kupuju i žele doseći taj prag, niti bi sami OMF-ovi (i vlada preko njih) manijakalno kupovali dionice INE!

p.s. trenutno nemam INU jer nemam slobodnog keša, ali ako nešto prodam idućih dana, uključit ću se sigurno u ovu napetu završnicu.

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Inine obveznice još nisu vani … Mađari nisu sami kod toga: "Prethodnu suglasnost Nadzorni odbor treba dati glasovima najmanje sedam od devet svojih članova."
Veći je problem obveza javne ponude – MOL je već to odradio svojedobno, Vlada se odrekla, MOL i sad ide s istom cijenom za svaki slučaj, stalno ponavljaju ‘nastavak javne ponude…’
S druge strane, OMF-ovi ne smiju ni zucnut, ni proć preko Markova trga jer ‘zajedničko djelovanje’ može biti na hrvatskoj strani … cijena? ovisi kad će MOL pritisnut HANFU … Hrvatska ne može zajebavat MOL kao što je MOL zajebavo Surgut – Rusi uopće ne ovise o tome hoce li ih Mađari pustit u EU …
Uglavnom ‘take money and run’ – ima vremena za zaradit, al ne previse …
Ja jos jednom cestitam svima koji jos drze INA-u. Svi koji jos imaju unutra svoju lovu su pravi fajteri …

-Obveznici u ovom slučaju nemaju nikakve težine .
– Tko će u EU, a tko ne sigurno se ne pita formalno predsjedništvo ili u ovom slučaju Mađarsku. O tome uvijek odlučuju samo : USA, Njemačka, Engleska, Francuska i NATO, sve drugo je zabave radi.
– Ugovorna prava između RH i MOL po pitanju upravljačkih prava kod nove stukture vlasnišva ili 50%+1 dionica više neigraju. Postojati će većinski vlasnik i naravno da će on odlučivati o svemu. Ostali mogu uložiti prigovor.


@twixer

po mojoj računici OMF-ovi nedostaje do 50.000-65.000 dionica .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


… već sam Vam pisao, a sad nakon 14.01. da ponovim:
– nema MOL-ova ponuda nikakve veze s preuzimanjem INE, jer je to riješeno kroz obvezinice INE, što ih je MOL upisao zajedno s Vladom RH, a koje se mogu konvertirati u dionice. Kako je financ-direktor INE – mađar, "logićno" je da INA neće biti likvidna kad bude trabala iskupiti obveznice od MOL-a, i MOL -e se upisati kao većinski vlasnik.
– nema niti državna ponude nikakve veze s preuzimanjem većinskog vlasništva, jer je država prema ranijim ugovorima i onako dužna svesti se na samo 25% vlasništva INE s ulaskom u EU. A ulazak u EU je, jelte, strateška orjentacija države, pardon, Vlade.
– INA više nemože funkcionirati kao samostalna kompanija jer su vitalne fukcije i sektori (za to) ukinute u Zagrebu i prebačene u Budimpeštu. INA postaje firma operatinog osoblja, trgovaca, rafineraca, bušača.
– ova igra s ponudama špekulativne je prirode, sa svih strana, od MOL-a, Vlade, Fondova, i Malih dioničara..
gunbitnici, na kraju ove balade, biti će oni kod kojih se zatekne 49,999% dionica, jer one neće vrijediti ništa, doslovce. A to neće biti MOL! MOL, kao većinski vlasnik, će preko skupštine, NO, i Uprave voditi poslovanje INE u sinergiji s mađarskim interesima. I to je to.

Kratkoročni koristi za državu su u podizanj8u burze, indeksa i cijena – u imidžu razvoja, oporavka od krize. Mali dioničari su uglavnom zaradili – pa im mozak luči povećane količine seratonina. Fond menadžeri imaju smanjeno lučenje seratonina, ali će u nekom aranžmanu s državom – kroz zamjenu dionica INE za dionice nekih drugih tvrtki – nastojati minimalizirati kasniju štetu. I to je to, po drugi puta.

Sretno!

Kada osoba napiše ovako realnu, kvalitetnu i dobronamjernu recenziju valjda vam je jasno da je riječ o nekom tko kuži spiku, tko je već godinama na burzi, i tko očito više ne kupuje ili nije ni kupovao INU nakon ponude, a sada targetira mnogo bolje dionice koje će mnogi ovdje propusitit belejeći u plava stakla INI-ne zgrade, sve dok toliko ne potamne da im još jedino preostane preći preko u Muzej Suvremene Umjetnosti i zaboraviti da su ikada trgovali dionicama.
Dakle, vi koji sipate jedinice ovako korisnom postu mu srušite prvobitno visoku ocjenu, i odvratite ulagače od čitanja samo sebi jamu kopate 🙂
Da niste tako jalni na svaki dobar uvid, možda bi nam gore uvaženi gospodin TomoDr otkrio i koje ce to kompanije biti u razmjeni za INU, pa da okrenemo i mi koji dinar…
A vi ovako na čovjeka.
A jeste ekipa…
Tomo ko god da jesi skidam kapu i dodao bih samo jos ono sto znam kao novinar pouzdano a to je da HRT uz potporu Vlade fabricira medijsku kampanju kojom želi izmanipulirati građane da je INA tek sada dobra kupnja, ne bi li im oni sada branili INU iz svojih sadašnjih džepova (buduće su im već olakšali mirovinci), i po mogućnosti još i digli prosjek na burzi prema 4000 da se opravda luzerski potez stoljeca kupnje INE s parama građana na 2830 umjesto do 1700.

A ti Lidl bolje prošeći do svojeg dućana prekoputa Arene, kupi si pivu pa sjedni u kladionicu i gledaj završnicu neke druge tekme, možda još i zabodeš kakav listić pobjednički 😉

Na INI se nemaš više u šta uključiti , osim ako ne želiš biti jedan od aktera tragičnog epiloga koji slijedi ako građani opet nasjednu na medijsku klopku.
A sve mi se čini da ovaj put neće – jer nemaju dinara

Kressho

[/quote]

-Obveznici u ovom slučaju nemaju nikakve težine .
– Tko će u EU, a tko ne sigurno se ne pita formalno predsjedništvo ili u ovom slučaju Mađarsku. O tome uvijek odlučuju samo : USA, Njemačka, Engleska, Francuska i NATO, sve drugo je zabave radi.
– Ugovorna prava između RH i MOL po pitanju upravljačkih prava kod nove stukture vlasnišva ili 50%+1 dionica više neigraju. Postojati će većinski vlasnik i naravno da će on odlučivati o svemu. Ostali mogu uložiti prigovor.


@twixer

po mojoj računici OMF-ovi nedostaje do 50.000-65.000 dionica .
[/quote]

slažem se za obveznice … partnerstvo MOl-Kosoracha postoji samo na papiru …
me odlucuju Madari, al nisu odlucivali ni Slovenci …
moja racunica:
OMF + vlada (s kojom oni nemaju nista…) fali im 90.000
MOL + fond … fali 160.000

Fond moze ucinit 50+1 s ovim prvima, s Molom ne moze … ne vode ih valjda sestre Karmelicanke – i njima vrijeme radi tik-tak …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

New Report

Close