INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promjene za utorak, 11.01. i trgovanih 14.452 dionice:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 192.541 1,93 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 7.713
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 66.547 0,67 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 5.351
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,79

bilo bi zgodno kad bi mi forumaši zbrojili koliko još imamo komada INE, čisto da vidimo kolika nam ja snaga i očekivanja od ove dionice. ne moramo ovdje pisati, možemo brojku dostaviti nekom starom forumašu kojeg većina cijeni, pa neka on na kraju samo da konačan zbroj. što kažete?

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica


Nego Twixer, jel pišeš ti blog [smiley] ?

Slabo drukam.

Ne vjerujem da bio uspjesniji kada bi povecao kolicinu teksta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ovo je rođeno za manipuliranje količinom sakupljenih dionica, jer tko zna koliko će još sakupiti preko svojih satelita u međuvremenu.

Pozivam sve dioničare da pametnim nalozima odrede trend. Nikako ne bi bilo dobro da postavite odmah na 3400 jer to jedva čekaju. Govorim radi toga da svi dobro prođemo i da izguramo ljepšu i veću cifru. I da pozdrav iz srca dijaspore – Londona

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mol-ce-u-roku-od-10-dana-objaviti-koliko-je-dionica-ine-uspio-otkupiti,103084.html


bilo bi zgodno kad bi mi forumaši zbrojili koliko još imamo komada INE, čisto da vidimo kolika nam ja snaga i očekivanja od ove dionice. ne moramo ovdje pisati, možemo brojku dostaviti nekom starom forumašu kojeg većina cijeni, pa neka on na kraju samo da konačan zbroj. što kažete?

ako je ovaj

bilo bi zgodno kad bi mi forumaši zbrojili koliko još imamo komada INE, čisto da vidimo kolika nam ja snaga i očekivanja od ove dionice. ne moramo ovdje pisati, možemo brojku dostaviti nekom starom forumašu kojeg većina cijeni, pa neka on na kraju samo da konačan zbroj. što kažete?

m islim da je sada sve jasno ako je ovaj današnji podatak sa poslovnog točan.
ako je od 14.12. protrgovano ukupno 5% dionica po mojim računicama nitko nije ni blizu.
na javnoj ponudi mol je skupio zanemarivu cifru tako da ova igra ide dalje.

Ovo je kao Danteov pakao, samo koji je ovo krug [rolleyes] [tongue] [wink]


Kolega Coollce

Fondovi ne moraju prodavat, jer svaki mjesec dolazi friska lova.

Uzmite hipotetski da su fondovi to sve kupili i da na kraju imate samo 3 dionicara (mirovince gledam kao jednog i nazvat cu ga X) drzavu, MOL i X.
Drzavi je svejedno kolika je cijena dionice, X ne smiju dozvolit da cijena padne ispod cijene stijecanja jer im to stvara ogroman minus i nece bas biti omiljeni u drustvu. MOL i tako ima upravljacka prava pa mu nije ni bitno da predje prag od 50%, osim ako ne misle prodavat svoj dio INE.
Jedini koji trenutno ima interesa u cijeni dionice je X, sto znaci da ce braniti cijenu.
Sad jos zamislite da se zadnja dionica koja je na trzistu proda po cijeni od recimo 10000kn koliki prinos imaju fondovi i kako to izgleda u godisnjem izvjescu. Ako nitko vise ne prodaje dionicu cijena neide dole i X ima jako finu racunicu i manageri imaju onda jako lijepe bonuse. To pase i drzavi jer svoj dio moze prodati puno skuplje(ulaskom u EU drzava mora prodati ali na natjecaju nitko nece jer je cijena takva kakva je i ima opravdanje sto ne prodaje dionice), a pase i MOL-u ako misli prodat INU ali i jako lijepo izgleda i u njihovom izvjescu.
Svi oni znaju da to realno toliko ne vrijedi ali sute i ne prodaju dok se ne pojavi Y koji ce platiti tu cijenu.
Svi sretni i zadovoljni, vuk sit koze na broju.

Da li jos uvijek mislite da cijena mora dole.


daklem ja ne drukam cjenu ni dole ni gore. prodao sam po 3200.
samo volim iznjeti neke ideje koje drugi ne iznose.

ovo tvoje vidjenje je po meni glupo i nerealno i kada bi u opce bilo moguce fondovi bi to napravili sa svim dionicama svih firmi. i onda svake godine prodali sami sebi preko burze vlastite dionice za 20% vise i svake godine imali prinos 20%. samo za lovu upucanu u inu su mogli kupit 3-4 cijele kompanije.
na svu srecu i fondovi trebaju novaca povremeno i moraju prodavat ili to jednostavno rade jer je cjena povoljna u nekom trenutku. do prije par mjeseci su drzali lovu u stranim obveznicama sada kupuju na burzi jer je prilika. za godinu bu ju otisli nekam dalje ili ko zna.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

tu se svi grce sa nekim scenarijima pa posto su potrosili sve pozitivne u kojima svi zaradjuju evo jedan moj.
neznam je li vjerojatan alieto da o necemu razmislite.

svaka firma koja zeli vecinsko vlasnistvo mora u nekoj prilici ponuditi otkup dioniva svih ostalih na burzi. da bi igra bila pravednija.
mol je to upravo napravio i sada vise nikada nemora javljati kada se sprema kupiti ili prodati neki udio. usto se elegantno izvuko da plati miljarde za preostale dionice. jer su kupovali neki drugi po visim cjenama.
posto mol i onako ima upravljacka prava, a sada je izvrsio zakonsku obavezu bas ga briga ko bu trgovao dionicama glavno da on nemora. a usto moze jeftino (ako padne) kupovat a da nemora iznositi namjeru unapred.
jednom kada mirovinci vide da nikog ne zanima ina po ovim cjenama bit ce im to mrtvi kapital koji je krasan i nemogu ga unofcit.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

Ina će i tako i tako završiti kao MOL-ovo vlasništvo.
Ima i četvrta teorija, po meni najvjerojatnija. A ta je da mirovinci kupuju kao sumanuti pa će recimo po 4000kn to prodati molu kada digne cijenu u drugom pokušaju. Na oko milijardu potrošenu mogu zaraditi oko 300milijunčeka. I tada možemo reći da su napravili dobar posao. Dobro za mirovine, a i kada milijarda i pol dođe na tržište neće valjda samo HT kupovati…
Nemam dionice INE, HT-a i ovo nije nagovor i odgovor od kupnje istih, hehe

Mozda je glupo i nerealno ali percepcija buducih penzionera nije nerealna. Vec se pricalo o ukidanju MF-ova i ako cijena ode dole tesko ce pravdati fijasko i braniti hipotezu da ih ne treba ukinuti.

Nije bolest sve što boli

sto kombinacija a koja je najrealnija???
mislim da je najrealnija ona u kojoj mirovinci neće popušit i u to sam jako siguran
kome idu njihove dionice ne znam, ali znam da je dogovor pao u onih desetak dana obustave trgovanja.čisto sumnjam da su svojom voljom ulupali ovoliku lovu a da ne znaju šta dalje.
i dalje mislim tko bude sa dionicama do kraja ove igre najviše će profitirat.
ovo nije nagovor na kupnju,hehe.autor posjeduje dionice ine….

mirovinci ne mogu nikako popušiti na INI, oni će jedan dan:
a) prodati svoje dionice skupa s državom (50%+1) i dobiti barem 25% premije na kupovnu cijenu
b) prodati jedan dan dionice MOL-u, pri čemu će opet dobiti premiju jer će im donijeti prelzak 50% koji MOL više ne može ostvariti

jako velik promet danas na 3400 kn govori da je target kupaca za izlaz na puno višim razinama od ovih, sigurno oko ili iznad 4000 kn

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

New Report

Close