INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne bi me začudilo da uleti i u blokadu, izgleda da jako gori

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

slažem se,trebali bi svi dići naloge na 3500kn ili 4000 pa neka plate bar koju kunu više, a ne da štede tu sitnu lovu na malim ulagačima nakon što su spiskali milijardu kuna na INU!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!

sumnjam da će ovih tempom skupiti 30 iljada danas

Postanite Eu-robovi


slažem se,trebali bi svi dići naloge na 3500kn ili 4000 pa neka plate bar koju kunu više, a ne da štede tu sitnu lovu na malim ulagačima nakon što su spiskali milijardu kuna na INU!

Ja se mako na 3500

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


sumnjam da će ovih tempom skupiti 30 iljada danas

koliko ja vidim idemo preko 30.000 komada…

i ja sam ošo na 3500,ko ih hebe,ako hoće moje dionice neka plate.par kuna više njima ne znači ništa [wink]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

Bit će zanimljiva zadnja minuta [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ako je netko prijepodne spreman dati 3350, 3400 spreman je i naviše [wink]

Sada sve ovisi o skrbničkim računima.
S njima OMF-ovi već imaju preko 50 % od danas, a bez njih fali im max. 30.000 dionica.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mol-zakljucio-prvi-krug-otkupa-ininih-dionica-ocekuje-se-nova-i-bolja-ponuda/533142.aspx

Prema pravilima tržišta i uputama Hanfe, Mol sada mora sačekati službenu objavu rezultata ovoga kruga otkupa dionica. "Očekuje se da će Mol objaviti rezultate i novu ponudu u narednim danima", zaključuje se u Molovu izvješću.

[lol]

Ima netko potvrdu tog izvješća, gdje je to objavljeno?
Pozdrav

Zasad su moguća tri scenarija. Prvi je da je Mol kroz ponudu uspio prikupiti željeni broj dionica, a to je najmanje 50 posto udjela u Ini. Mol trenutačno ima 47,16 posto udjela. Prema jednoglasnoj ocjeni analitičara, taj scenarij nije izgledan.

Drugi, također manje izgledan scenarij jest da su mirovinski fondovi uspjeli spriječiti Mol u preuzimanju većinskog udjela. Prema posljednjim dostupnim podacima, sva četiri obvezna mirovinska fonda uz AZ Profit dobrovoljni fond trenutačno drže 3,75 posto.

Uz Vladin udjel od 44,84 posto, to je ukupno 48,59 posto. Tijekom ovog tjedna na burzi je vlasnika promijenilo 49.097 dionica, što je 0,49 posto udjela. Uz najoptimističniju pretpostavku da su sve te dionice kupili fondovi, Vlada i ‘mirovinci’ imaju 49,08 posto.

Tako je najizgledniji treći scenarij u kojem ni jedna strana nije uspjela prijeći većinski prag. Većina analitičara smatra da se i sljedeći tjedan može očekivati nastavak ‘totalnog rata’.
VJESNIK.HR

Auuuuuu, izgleda da će INA biti lansirana prema 4000 kn! Danas su prodavali masovno mali dioničari koji su čekali zadnji dan MOL-ove ponude ako se nešto slučajno promijeni, ali od ponedjeljka kreće završna bitka za INU.

vidimo se na 4000 kn [cool]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Uzmite hipotetski da su fondovi to sve kupili i da na kraju imate samo 3 dionicara (mirovince gledam kao jednog i nazvat cu ga X) drzavu, MOL i X.
Drzavi je svejedno kolika je cijena dionice, X ne smiju dozvolit da cijena padne ispod cijene stijecanja jer im to stvara ogroman minus i nece bas biti omiljeni u drustvu. MOL i tako ima upravljacka prava pa mu nije ni bitno da predje prag od 50%, osim ako ne misle prodavat svoj dio INE.
Jedini koji trenutno ima interesa u cijeni dionice je X, sto znaci da ce braniti cijenu.
Sad jos zamislite da se zadnja dionica koja je na trzistu proda po cijeni od recimo 10000kn koliki prinos imaju fondovi i kako to izgleda u godisnjem izvjescu. Ako nitko vise ne prodaje dionicu cijena neide dole i X ima jako finu racunicu i manageri imaju onda jako lijepe bonuse. To pase i drzavi jer svoj dio moze prodati puno skuplje(ulaskom u EU drzava mora prodati ali na natjecaju nitko nece jer je cijena takva kakva je i ima opravdanje sto ne prodaje dionice), a pase i MOL-u ako misli prodat INU ali i jako lijepo izgleda i u njihovom izvjescu.
Svi oni znaju da to realno toliko ne vrijedi ali sute i ne prodaju dok se ne pojavi Y koji ce platiti tu cijenu.
Svi sretni i zadovoljni, vuk sit koze na broju.

Maknite svoje naloge s aska i postavite se na puno vislje razine iduci tjedan.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close