INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1700 kn? [lol]
daj zbroji dionice izvan top 10 pa ćeš vidit koji je to sitniš preostao u borbi za 50%…. tko će i čime rušiti cijenu na te razine? pa to sve fondovi poberu u par dana!
ubrzo će doći vrijeme da se neće pitati cijena presudnih dionica! bit će: samo nam prodaj, za cijenu te ne pitamo [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Promjene za 07.01. su iznosile 96,52% prvih 10.
Promjene za 10.01. su iznosile 96,66% prvih 10. Taj dan je trgovano 13.732 dionice ili 0,13732% odnosno sav promet se knjižio na račun prvih 10 dioničara.

Kao što sam i najavio onda je za pretpostaviti da se promet od 11, 12 pa i današnji 13 također knjiži na prvih 10 dioničara , a što je ukupno 0,5335% ili sveukupno zaključno s 13.01.11. iznosi 97,19%.

Znači fali još 2,81 % !!!!!!!!!!!!!!!

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.

Mislim da ključ ili odgovor leži u SKDD-u koji znaju koliko se ljudi prijavilo na inicijalnu ponudu MOL-u po 2800 Kuna.
Tu je i problem skrbničkog petog računa PBZ-a za kojeg se pretpostavlja da igra za MOL i ima 0,61%, a u tom slučaju MOLU je dovoljno 2,2 %.

Da li je moguće da je MOL prikupio toliko prodavatelja po 2800 preko SKDD-a ???

Loris,

Cini mi se da si ti bio glavni motiv za uvodenje matematicke provjere na stranici SKDD.
[/quote]

I SKDD i mojedionice.com me stalno vremenski ograničavaju, istina dosta to vrtim .
Najbolje od svega što moram računati po 10 puta jer jo im samo fale razlomci i varijable : pazi broj 2+2×2 ili – 32 -12 x 32 ??????? To nije provjera IP adrese to je presehavanje.

Međutim plašim se da nismo možda dobro informirani i daje MOL preko SKDD već svoje napravio.
MOL igra prljavo, a već jako dugo se ništa ne javljaju. PBZ skrbnički kupuje preko nekog računa s Cipra, a on iz USA, a oni iz naših fondova vidiš na kraju .
Ova završnica danas nikako mi nije legla. Previše je tu naloga otišlo po 3400 i niže.
Srečom nije bilo panike, ali da je krenula na bidu nije bilo obrane.
Dosta tu smrdi svega , ali bilo bi čudno da nije tako obzirom da je velika tvtka u điru.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

slobodno samo oko 3% ak ja to dobro pratim….




Promjene za 07.01. su iznosile 96,52% prvih 10.
Promjene za 10.01. su iznosile 96,66% prvih 10. Taj dan je trgovano 13.732 dionice ili 0,13732% odnosno sav promet se knjižio na račun prvih 10 dioničara.

Kao što sam i najavio onda je za pretpostaviti da se promet od 11, 12 pa i današnji 13 također knjiži na prvih 10 dioničara , a što je ukupno 0,5335% ili sveukupno zaključno s 13.01.11. iznosi 97,19%.

Znači fali još 2,81 % !!!!!!!!!!!!!!!

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.

Mislim da ključ ili odgovor leži u SKDD-u koji znaju koliko se ljudi prijavilo na inicijalnu ponudu MOL-u po 2800 Kuna.
Tu je i problem skrbničkog petog računa PBZ-a za kojeg se pretpostavlja da igra za MOL i ima 0,61%, a u tom slučaju MOLU je dovoljno 2,2 %.

Da li je moguće da je MOL prikupio toliko prodavatelja po 2800 preko SKDD-a ???

Loris,

Cini mi se da si ti bio glavni motiv za uvodenje matematicke provjere na stranici SKDD.
[/quote]

I SKDD i mojedionice.com me stalno vremenski ograničavaju, istina dosta to vrtim .
Najbolje od svega što moram računati po 10 puta jer jo im samo fale razlomci i varijable : pazi broj 2+2×2 ili – 32 -12 x 32 ??????? To nije provjera IP adrese to je presehavanje.

Međutim plašim se da nismo možda dobro informirani i daje MOL preko SKDD već svoje napravio.
MOL igra prljavo, a već jako dugo se ništa ne javljaju. PBZ skrbnički kupuje preko nekog računa s Cipra, a on iz USA, a oni iz naših fondova vidiš na kraju .
Ova završnica danas nikako mi nije legla. Previše je tu naloga otišlo po 3400 i niže.
Srečom nije bilo panike, ali da je krenula na bidu nije bilo obrane.
Dosta tu smrdi svega , ali bilo bi čudno da nije tako obzirom da je velika tvtka u điru.
[/quote]
kolega loris nešto ste pobrkali.
ispod 3400 u zadnjih dvadesetak minuta trgovanja prošlo je nešto više od 150 dionica.
ako je to puno????
mislim da mol nije ni blizu 50%.


I SKDD i mojedionice.com me stalno vremenski ograničavaju, istina dosta to vrtim .
Najbolje od svega što moram računati po 10 puta jer jo im samo fale razlomci i varijable : pazi broj 2+2×2 ili – 32 -12 x 32 ??????? To nije provjera IP adrese to je presehavanje.

Stvarno su pretjerali. Ja sam magistrirao matematiku i cini mi se da bi mogao rijesiti ovaj prvi iz manje od 10 pokusaja.

Probaj koristiti + umjesto x. Moguce da je znak zbrajanja malo zarotiran pa izgleda kao x.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

INA danas ide cjenovno prema gore dok ne prođe jedno desetak tisuća komada, a onda, ako je cijena previše otišla gore, spušta se, po prilici, do cjenovnog nivoa janafa

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



I još nešto, svi računate da je sutra zadnji dan za kupit/prodat, međutim vjerujem da sutra neće niti jedna strana doći na 50%, tako da će se borba i rast cijene nastaviti i drugi tjedan.

Potpuno si u pravu što se ovoga tiče.
[/quote]

slažem se, današnji dan neće riješiti apsolutno ništa što se tiče prelaska 50%. jedino što ističe MOL-ova ponuda po 2800 kn što je sasvim nebitno, osim da se sad i MOL može uključiti u kupnju dionica na burzi, što je samo dodatni plus za dioničare.
sakupljanje dionica nastavit će se i idući tjedan, možda sve do kraja mjeseca, ovisi kojom brzinom će se odvijati prodaja na burzi

Amerikanac, izgleda nema limita. Dokle ga mogu pratiti mirovinci, ostaje upitno. Najgore je, kad ti malo fali, ali to malo, u stvarnosti je jako puno.

Nadam se da ćete danas biti pametni, u ponedjeljak vam ovo otvara na 2800 kn, više nema razloga da se trži ovako visoko!



I SKDD i mojedionice.com me stalno vremenski ograničavaju, istina dosta to vrtim .
Najbolje od svega što moram računati po 10 puta jer jo im samo fale razlomci i varijable : pazi broj 2+2×2 ili – 32 -12 x 32 ??????? To nije provjera IP adrese to je presehavanje.

Stvarno su pretjerali. Ja sam magistrirao matematiku i cini mi se da bi mogao rijesiti ovaj prvi iz manje od 10 pokusaja.

Probaj koristiti + umjesto x. Moguce da je znak zbrajanja malo zarotiran pa izgleda kao x.
[/quote]
samo zbrajanje i oduzimanje…



I SKDD i mojedionice.com me stalno vremenski ograničavaju, istina dosta to vrtim .
Najbolje od svega što moram računati po 10 puta jer jo im samo fale razlomci i varijable : pazi broj 2+2×2 ili – 32 -12 x 32 ??????? To nije provjera IP adrese to je presehavanje.

Stvarno su pretjerali. Ja sam magistrirao matematiku i cini mi se da bi mogao rijesiti ovaj prvi iz manje od 10 pokusaja.

Probaj koristiti + umjesto x. Moguce da je znak zbrajanja malo zarotiran pa izgleda kao x.
[/quote]

Nego Twixer, jel pišeš ti blog [smiley] ?


bit ce zanimljivo gledat sok i nevjericu ako krene prema 1700 nazad 🙂
kada nestane dno od 2800 sve je moguce pa i povratak.
ulupanih miljarda i kusur nemaju nikakve relevance jer ako se mora prodat prodalo bu se po koliko se moze a ako nemora nebuju prodali ni po 5000

kolega 1700???
pa zamislita koja bi to pomama bila za dionicama na 1700, tako da je to nemoguće.
nema ni jeedan razlog da ide dolje jer su veliki igrači nakrcani do jaja i njima odgovara samo up.
free float se smanjuje a samim time i lakše je držat dionicu na većoj cijeni…

New Report

Close