INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Promjene za 07.01. su iznosile 96,52% prvih 10.
Promjene za 10.01. su iznosile 96,66% prvih 10. Taj dan je trgovano 13.732 dionice ili 0,13732% odnosno sav promet se knjižio na račun prvih 10 dioničara.

Kao što sam i najavio onda je za pretpostaviti da se promet od 11, 12 pa i današnji 13 također knjiži na prvih 10 dioničara , a što je ukupno 0,5335% ili sveukupno zaključno s 13.01.11. iznosi 97,19%.

Znači fali još 2,81 % !!!!!!!!!!!!!!!

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.

Mislim da ključ ili odgovor leži u SKDD-u koji znaju koliko se ljudi prijavilo na inicijalnu ponudu MOL-u po 2800 Kuna.
Tu je i problem skrbničkog petog računa PBZ-a za kojeg se pretpostavlja da igra za MOL i ima 0,61%, a u tom slučaju MOLU je dovoljno 2,2 %.

Da li je moguće da je MOL prikupio toliko prodavatelja po 2800 preko SKDD-a ???


evo ti jedan primjer.
danas sam igrom slučaja bio u rajfici rapitivajući se za trgovanje preko njezinog e-brokera.
žena je nešto pobrkala i igrom slučaja mi rekla kako su za prodaju ininih dionica imali popust od 0,30%.
inače je 0,50%.već je taj popust ukinut jer nema zainteresiranih……

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.


ma nema veze odluka sa nicim,ona je objavljena u 15.06 a jos u 15.29 sve je pocisceno po 3450, mislite da nisu znali [wink]
sutra pamet u glavu

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford



Gotovo je s prijašnjim rušenjima cijene, sada je najjači motiv prevlast ali i valuacija vlastitog portfelja, pošto fondovi imaju jako puno dionica INE………

Da sam fond igrač i da imam jako puno INE, dignio bih dionicu preko 5000 Kn, i tu je držao…………

ma to će se dogoditi 100%, pitanje je samo trenutka. čime bi inače opravdali ulaganje od čak 1,3 milijardi kuna u INU?? [proud]
[/quote]

To je to – oni ce ako ce i trebat 1000 kom zadnjih platiti 10 000 kn, a namjeravam da barem pola od tih budu moje 😉

http://www.poslovni.hr/vijesti/tajanstveni-americki-fond-upucao-u-inu-oko-300-milijuna-kuna-169153.aspx

ako se tajanstvenom američkom fondu isplatilo upucati toliku lovu onda to sigurno nije bilo slučajno. Dakle sutra cijena najprije oštro ide prema dolje (možda čak i niže od 3150) jer će u prvom naletu biti ošišane drhtave ručice koje su danas pri kraju trgovinskog dana postavili naloge na cca 3400 kn. Zatim lagano dizanje, onda lagano padanje i na kraju ekstaza (svršavanje)

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


http://www.poslovni.hr/vijesti/tajanstveni-americki-fond-upucao-u-inu-oko-300-milijuna-kuna-169153.aspx

ako se tajanstvenom američkom fondu isplatilo upucati toliku lovu onda to sigurno nije bilo slučajno. Dakle sutra cijena najprije oštro ide prema dolje (možda čak i niže od 3150) jer će u prvom naletu biti ošišane drhtave ručice koje su danas pri kraju trgovinskog dana postavili naloge na cca 3400 kn. Zatim lagano dizanje, onda lagano padanje i na kraju ekstaza (svršavanje)


zadnjih 10 minuta je inscenirano kako bi se sutra što više skupilo na 3400 i ispod a onda ulijeće u zadnjoj sekundi bomba na bid, ne budi naivan.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


http://www.poslovni.hr/vijesti/tajanstveni-americki-fond-upucao-u-inu-oko-300-milijuna-kuna-169153.aspx

ako se tajanstvenom američkom fondu isplatilo upucati toliku lovu onda to sigurno nije bilo slučajno. Dakle sutra cijena najprije oštro ide prema dolje (možda čak i niže od 3150) jer će u prvom naletu biti ošišane drhtave ručice koje su danas pri kraju trgovinskog dana postavili naloge na cca 3400 kn. Zatim lagano dizanje, onda lagano padanje i na kraju ekstaza (svršavanje)


u potpunosti se slažem da će na početku dana fondovi pokušat što više spustit cijenu i unijet paniku.
sad je na nama dal ćemo uletit u njihovu igru.
na kraju dana morat će up.
što više ameri su previše uložili kao i fondovi, da bi dopustili konačni pad cijene.
zato sutra što manje postavljanje naloga bolja cijena za imaoce dionica…..

l.p.


http://www.poslovni.hr/vijesti/tajanstveni-americki-fond-upucao-u-inu-oko-300-milijuna-kuna-169153.aspx

ako se tajanstvenom američkom fondu isplatilo upucati toliku lovu onda to sigurno nije bilo slučajno. Dakle sutra cijena najprije oštro ide prema dolje (možda čak i niže od 3150) jer će u prvom naletu biti ošišane drhtave ručice koje su danas pri kraju trgovinskog dana postavili naloge na cca 3400 kn. Zatim lagano dizanje, onda lagano padanje i na kraju ekstaza (svršavanje)

Na vjerujem u rušenje cijene na početku, mislim da će 1 sekundu prije 10.00 sati doći opet veliki nalog 500-1000 komada i sve počistiti na 3400 možda i do 3450…a onda kroz dan na 3500 kn, možda i preko toga. Ipak se sad trče zadnji metri dugog maratona.
I još nešto, svi računate da je sutra zadnji dan za kupit/prodat, međutim vjerujem da sutra neće niti jedna strana doći na 50%, tako da će se borba i rast cijene nastaviti i drugi tjedan. [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

kolko vidim vratili nam se neki koji su pljuvali inu na 3000.neka neka,sto nas je vise to je slabija prodaja [thumbsup]

svakoga dana u svakom pogledu...


I još nešto, svi računate da je sutra zadnji dan za kupit/prodat, međutim vjerujem da sutra neće niti jedna strana doći na 50%, tako da će se borba i rast cijene nastaviti i drugi tjedan.

Potpuno si u pravu što se ovoga tiče.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

a sta ako se ovaj PBZ skr. u ponedjeljak postavi na ask na 5000 kn,pa ko ce brze;MOL ili OMF-ovi?
a ja na 4999,99 [lol] [lol] [lol]

svakoga dana u svakom pogledu...


Promjene za 07.01. su iznosile 96,52% prvih 10.
Promjene za 10.01. su iznosile 96,66% prvih 10. Taj dan je trgovano 13.732 dionice ili 0,13732% odnosno sav promet se knjižio na račun prvih 10 dioničara.

Kao što sam i najavio onda je za pretpostaviti da se promet od 11, 12 pa i današnji 13 također knjiži na prvih 10 dioničara , a što je ukupno 0,5335% ili sveukupno zaključno s 13.01.11. iznosi 97,19%.

Znači fali još 2,81 % !!!!!!!!!!!!!!!

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.

Mislim da ključ ili odgovor leži u SKDD-u koji znaju koliko se ljudi prijavilo na inicijalnu ponudu MOL-u po 2800 Kuna.
Tu je i problem skrbničkog petog računa PBZ-a za kojeg se pretpostavlja da igra za MOL i ima 0,61%, a u tom slučaju MOLU je dovoljno 2,2 %.

Da li je moguće da je MOL prikupio toliko prodavatelja po 2800 preko SKDD-a ???

Loris,

Cini mi se da si ti bio glavni motiv za uvodenje matematicke provjere na stranici SKDD.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

bit ce zanimljivo gledat sok i nevjericu ako krene prema 1700 nazad 🙂
kada nestane dno od 2800 sve je moguce pa i povratak.
ulupanih miljarda i kusur nemaju nikakve relevance jer ako se mora prodat prodalo bu se po koliko se moze a ako nemora nebuju prodali ni po 5000

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close