INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedna strana je odustala ;
( http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinski/aztn-nema-uvjeta-za-pokretanje-postupka-protiv-mirovinaca,102980.html)

a druga povukla

Mda, prije će biti da jednoj nije uspio pokušaj diskreditacije, a druga nastavlja po planu i kupuje [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Jedna strana je odustala ;
( http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinski/aztn-nema-uvjeta-za-pokretanje-postupka-protiv-mirovinaca,102980.html)

a druga povukla


A koja pak si sad ti strana?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Jedna strana je odustala ;
( http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinski/aztn-nema-uvjeta-za-pokretanje-postupka-protiv-mirovinaca,102980.html)

a druga povukla


A koja pak si sad ti strana?
[/quote]
ona koja je prodala pa bi sad jeftinije [lol] sutra u revijalnom tonu..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Gotovo je s prijašnjim rušenjima cijene, sada je najjači motiv prevlast ali i valuacija vlastitog portfelja, pošto fondovi imaju jako puno dionica INE………

Da sam fond igrač i da imam jako puno INE, dignio bih dionicu preko 5000 Kn, i tu je držao…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ili je stvarno gotovo ili je žešće navlačenje da se pokupuje što jeftinije…

nadam se ovom drugom naravno…


Gotovo je s prijašnjim rušenjima cijene, sada je najjači motiv prevlast ali i valuacija vlastitog portfelja, pošto fondovi imaju jako puno dionica INE………

Da sam fond igrač i da imam jako puno INE, dignio bih dionicu preko 5000 Kn, i tu je držao…………

ma to će se dogoditi 100%, pitanje je samo trenutka. čime bi inače opravdali ulaganje od čak 1,3 milijardi kuna u INU?? [proud]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje




A ne ne, vidiš da se fino koncentriraju nalozi oko 3450.

Imas pravo

Nego tko je od nadobudnih ostao

Moneymaker, ti, ja…???
[/quote]
i ja. nemam puno ali cisto iz principa.
[/quote]
ja danas nisam ni stavljao nalog a neću ni sutra.idem u finale imam osjećaj da ću pobjedit.

po zbroju dionica od jučer fondovi ipak nisu još tako blizu.
moramo uzet u obzir da je su najmanje dvije strane u igri plus mali dioničari.
po mom mišljenju sutra ne mogu skupiti 50% a siguran sam da im fali najmanje 30 000 dionica.
presmiješno je bilo ovo navlačenje zadnjih pola sata na koju je dosta ljudi nasjelo.
sutra ili da ne postavljamo naloge ili jako visoko idemo…..


po zbroju dionica od jučer fondovi ipak nisu još tako blizu.
moramo uzet u obzir da je su najmanje dvije strane u igri plus mali dioničari.
po mom mišljenju sutra ne mogu skupiti 50% a siguran sam da im fali najmanje 30 000 dionica.
presmiješno je bilo ovo navlačenje zadnjih pola sata na koju je dosta ljudi nasjelo.
sutra ili da ne postavljamo naloge ili jako visoko idemo…..

Točno, pogotovo kad vidiš ovo:

O cijeni Ininih dionica: Nema uvjeta za pokretanje postupka
Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja donijela je odluku o odbacivanju MOL-ove inicijative za pokretanje postupka utvrđivanja zabranjenog sporazuma obveznih mirovinskih fondova o cijeni Inine dionice
Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja donijela je odluku o odbacivanju MOL-ove inicijative za pokretanje postupka utvrđivanja zabranjenog sporazuma obveznih mirovinskih fondova o cijeni Inine dionice. MOL u svojoj inicijativi navodi da je riječ o kartelnom sporazumu četiriju fondova o kupnji dionica Ine po istoj cijeni u istom razdoblju.

Odlučeno je da u konkretnom slučaju nema uvjeta za pokretanje postupka utvrđivanja zabranjenog sporazuma prema Zakonu o zaštiti tržišnog natjecanja. Naime, ZZTN primjenjuje se na pravne i fizičke osobe koje sudjeluju u prometu roba i usluga.

Dakle, MOL je izvisio s tužakanjem, OMF-ovi su dobili odriješene ruke da kupuju INU i dalje. Sada MOL nema drugog rješenja nego preko nekog trećeg (to je možda onaj skrbnički u top10) pokušati žestokom kupnjom od sutra pokušati spriječiti OMF-ove i vladu da prijeđu prag od 50%.

zaključak: cijena će i dalje rasti!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Promjene za ponedjeljak, 10.01. i trgovanih 13.732 dionice:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.828 1,85 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 5.825
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 61.196 0,61 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 7.546
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,66

Promjene za 07.01. su iznosile 96,52% prvih 10.
Promjene za 10.01. su iznosile 96,66% prvih 10. Taj dan je trgovano 13.732 dionice ili 0,13732% odnosno sav promet se knjižio na račun prvih 10 dioničara.

Kao što sam i najavio onda je za pretpostaviti da se promet od 11, 12 pa i današnji 13 također knjiži na prvih 10 dioničara , a što je ukupno 0,5335% ili sveukupno zaključno s 13.01.11. iznosi 97,19%.

Znači fali još 2,81 % !!!!!!!!!!!!!!!

Kako je danas nakon odluke AZTN-a trgovanja praktički naglo nestalo i cijena popratilila završnicu na 1350 pitanje je dali je netko odustao, a drugi saznao.

Mislim da ključ ili odgovor leži u SKDD-u koji znaju koliko se ljudi prijavilo na inicijalnu ponudu MOL-u po 2800 Kuna.
Tu je i problem skrbničkog petog računa PBZ-a za kojeg se pretpostavlja da igra za MOL i ima 0,61%, a u tom slučaju MOLU je dovoljno 2,2 %.

Da li je moguće da je MOL prikupio toliko prodavatelja po 2800 preko SKDD-a ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

brisati

New Report

Close