INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ja budala opet ušao…

mislim da neću mirno spavati ova dva dana… [smiley]


svaka čast, ja sam još unutra i razmišljam još uć.
prićekat ću do sutra pa vidjet. [thumbsup]
[/quote]

Mirno spavajte kolega, tek sada bi mogla postat jagma za preostalim dionicama INE

[thumbsup]
[/quote]
vidjet ćemo sutra razvoj situiacije.iako sam uvjeren da će to još up ipak moram priznat da je doza nervoze prisutna….

Trgovalo se i 10,11,12.01.11. i ukupno protrgovalo dodatnih 49.097 dionica, ali prema prijašnjim usporedbama na trgovanje malih dioničara ili kupnje-prodaje otpada 22% prometa dionica odnosno na ukupan broj trgovanih dionica po dana 22% ne knjiže prvih 10.

Otkuda 22%?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Promjene za petak, 07.01. i trgovanih 12.407 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 179.003 1,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 4.386
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 53.650 0,54 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 7.925
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,52

"Blesavi" Amerikanac kupuje, dok mi "pametni" prodajemo. Iz ove perspektive, prelazak preko 50%, djeluje kao penjanje na Mount Everest. Dok mirovinci (AZ) uglavnom skupljaju, Amerikanac lupa po asku bez milosti.
p.s. ne mogu prežaliti zaboravljeni prodajni nalog u Agramu, cca 7% INE koji su mi poklopljeni na 3299,99.
[bye]


vidjet ćemo sutra razvoj situiacije.iako sam uvjeren da će to još up ipak moram priznat da je doza nervoze prisutna….

Ne kužim, čega se bojiš? Pa OMF-ovi sad već vjerojatno imaju prosjek preko 3000 kn i na ovoj cijeni su u plusu tek 10%,a utukli su u INU ogromnih milijardu kuna! Pa što misliš, da će nakon toga pustiti pad INE na 3000 kn ili ispod? Pa linčovali bi ih ljudi!
I nakon isteka MOL-ove ponude OMF-ovi će kupovati jer:

1. ako stanu s kupnjom bit će to dokaz da su se urotili s vladom protiv MOL-a, a to bi bila katastrofa za RH jer Mađarska predsjeda EU idućih 6 mjeseci, pa bi nas Mađari gadno nagazili u pristupu EU. Osim toga, OMF-ovi su počeli s kupnjom uz obrazloženje da je INA po ovoj cijeni (dakle sad već na 3000 kn) odlična investicijska prilika i ne mogu sad stati samo zato jer je prošla MOL-ova ponuda.

2. da bi opravdali utrošenih 1 milijardu kuna, oni jednostavno MORAJU dići i držati cijenu INE bar na 3500 kn (cca +15%) da prikažu bar nekakav prinos u portfeljima svojim ljutitim članovima.

Ukratko, za OMF-ove više nam povratka niti odustanka, oni moraju ovim putem dalje, čak i da pređu famoznih 50% [cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo i Grci počeli KUPOVAT DIONICE INE…. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode



vidjet ćemo sutra razvoj situiacije.iako sam uvjeren da će to još up ipak moram priznat da je doza nervoze prisutna….

Ne kužim, čega se bojiš? Pa OMF-ovi sad već vjerojatno imaju prosjek preko 3000 kn i na ovoj cijeni su u plusu tek 10%,a utukli su u INU ogromnih milijardu kuna! Pa što misliš, da će nakon toga pustiti pad INE na 3000 kn ili ispod? Pa linčovali bi ih ljudi!
I nakon isteka MOL-ove ponude OMF-ovi će kupovati jer:

1. ako stanu s kupnjom bit će to dokaz da su se urotili s vladom protiv MOL-a, a to bi bila katastrofa za RH jer Mađarska predsjeda EU idućih 6 mjeseci, pa bi nas Mađari gadno nagazili u pristupu EU. Osim toga, OMF-ovi su počeli s kupnjom uz obrazloženje da je INA po ovoj cijeni (dakle sad već na 3000 kn) odlična investicijska prilika i ne mogu sad stati samo zato jer je prošla MOL-ova ponuda.

2. da bi opravdali utrošenih 1 milijardu kuna, oni jednostavno MORAJU dići i držati cijenu INE bar na 3500 kn (cca +15%) da prikažu bar nekakav prinos u portfeljima svojim ljutitim članovima.

Ukratko, za OMF-ove više nam povratka niti odustanka, oni moraju ovim putem dalje, čak i da pređu famoznih 50% [cool]
[/quote]

poprilično glup post s obzirom da nas je povijest ne jednom naučila da mirovinci nisu ništa drugo nego kanta za smeće podobnima, na previsokim valuacijama.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija



vidjet ćemo sutra razvoj situiacije.iako sam uvjeren da će to još up ipak moram priznat da je doza nervoze prisutna….

Ne kužim, čega se bojiš? Pa OMF-ovi sad već vjerojatno imaju prosjek preko 3000 kn i na ovoj cijeni su u plusu tek 10%,a utukli su u INU ogromnih milijardu kuna! Pa što misliš, da će nakon toga pustiti pad INE na 3000 kn ili ispod? Pa linčovali bi ih ljudi!
I nakon isteka MOL-ove ponude OMF-ovi će kupovati jer:

1. ako stanu s kupnjom bit će to dokaz da su se urotili s vladom protiv MOL-a, a to bi bila katastrofa za RH jer Mađarska predsjeda EU idućih 6 mjeseci, pa bi nas Mađari gadno nagazili u pristupu EU. Osim toga, OMF-ovi su počeli s kupnjom uz obrazloženje da je INA po ovoj cijeni (dakle sad već na 3000 kn) odlična investicijska prilika i ne mogu sad stati samo zato jer je prošla MOL-ova ponuda.

2. da bi opravdali utrošenih 1 milijardu kuna, oni jednostavno MORAJU dići i držati cijenu INE bar na 3500 kn (cca +15%) da prikažu bar nekakav prinos u portfeljima svojim ljutitim članovima.

Ukratko, za OMF-ove više nam povratka niti odustanka, oni moraju ovim putem dalje, čak i da pređu famoznih 50% [cool]
[/quote]
sve to stoji kolega, ali kod mene ulupano takodjer puno love i sad je lijepi plus.
uvijek je u podsvjesti ono nešto, ŠTA AKO PRESTANU KUPOVAT.
iako, slažem se to nije logićno….

nitko nista ne komentira,niste valjda svi izasli?

svakoga dana u svakom pogledu...

3350 [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


3350 [thumbsup]

Prodati sutra ili ne
million dolar question

ode danas i hrpica na 3400
[wink]

svakoga dana u svakom pogledu...

sector
nitko nista ne komentira,niste valjda svi izasli?

Kolega, preniske su to razine – o postavljanju naloga za prodaju razmišljati ću možda tek sutra poslije 15:00

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close