INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedva čekam izvještaj OMF za 2010 gdje će pisati: za vas smo u ovoj godini ostvarili toliki prinos da će vam mirovina biti dovoljna za život i nećete morati trgovati na ZSE, a od 2011 prinos će biti dovoljan za gorivo i nećete moći potrošiti [thumbsup]

http://danas.net.hr/novac/page/2011/01/12/0008006.html

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu





Ima tu i jedna jako bitna pogodnost za porezne obveznike.
Vlada, ulaskom u EU, smije zadržati samo 25%+1 dionica, a razliku ili opet 25%+ 1 dionica će koštati kao suho zlato.

Prblem je što našim OMF-ovima sat tkucava i to : tik-tak, tik-tak, TIK-TAK, TIK-TAK…


odakle ti to da smije zadrzat samo 25+ 1 dionicu…
daj mi link koji to potvrđuje
[/quote]
više puta sam to čuo ali je i neko prelazno razdoblje u igri.
[/quote]

mene zanima sljedece…
da li drzavne tvrtke moraju biti privatizirane ulaskom RH u europsku uniju i koliko vlada smije zadrzati postotno vlasništva…ili smije koliko god želi?

[/quote]

Ovo je već bolje.
Država ili Vlast smije kontrolirat paket Veta za strateška pitanja, a uvjetuje EU.
Nadam se da se naši genijalci neće sjetiti da 25% prodaju Mađarima nakon svega jer oni će im za taj paket sigurno ponuditi velike novce.
U tom slučaju Mađari bi kontrolirali apsolutnu većinu dionica i to bi bila povijesna pljačka zemlje upisana u budućnost novih naraštaja ove zemlje. INA je otkrila velika nalazišta plina i nafte, a to tek treba oploditi, a Mađarima dionica MOLA je već počela padati zbog akcije naših fondova.

Jučer sam na dnevniku gledao Popijaća i veoma se zabrinio za budućnost pa i sadašnjojst ove zemlje.
Novinari pitaju jedno on odgovori deveto, kao da razgovaraju različitim jezikom, ali ne zabrinjava njegova politička konverzacija, već besmislenost i bespomoćnost njegovih odgovora, čovjek nema ideje, znanja, očekivanja, ništa , totalni promašaj od ministra, akademski obrazovana osoba u službi realnosti i iskustva kojeg nema.
Problem je što on treba donijeti strateške odluke što s dionicama ( INOM ) dalje, a nema snage za kvalitetnu odluku . Možda Milošević malo spasi situaciju, taj je iz realnog sektora ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ja budala opet ušao…

mislim da neću mirno spavati ova dva dana… [smiley]

mene zanima sljedece…
da li drzavne tvrtke moraju biti privatizirane ulaskom RH u europsku uniju i koliko vlada smije zadrzati postotno vlasništva…ili smije koliko god želi?

Ne moraju biti privatizirane, država može imati 100% vlasništva ali tim tvrtkama ne smije davati državne subvencije koje u EU-u nisu dopuštene i suprotne su zakonima Unije radi pravednog tržišnog natjecanja.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ja budala opet ušao…

mislim da neću mirno spavati ova dva dana… [smiley]


svaka čast, ja sam još unutra i razmišljam još uć.
prićekat ću do sutra pa vidjet. [thumbsup]

Do 15:35 je protrgovano 20 054 dionica što je najviše od 21.12 kada je protrgovano 21 994 kom

Ps.
ćini mi se da su na ovim razinama fondovi poćeli trgovati između sebe

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



ja budala opet ušao…

mislim da neću mirno spavati ova dva dana… [smiley]


svaka čast, ja sam još unutra i razmišljam još uć.
prićekat ću do sutra pa vidjet. [thumbsup]
[/quote]

Mirno spavajte kolega, tek sada bi mogla postat jagma za preostalim dionicama INE

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE




ja budala opet ušao…

mislim da neću mirno spavati ova dva dana… [smiley]


svaka čast, ja sam još unutra i razmišljam još uć.
prićekat ću do sutra pa vidjet. [thumbsup]
[/quote]

Mirno spavajte kolega, tek sada bi mogla postat jagma za preostalim dionicama INE

[thumbsup]
[/quote]

u pravu si. iz dana u dan dionica je sve manje tako da je samo pitanje dana kad će INA na 3500-4000 kn

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ovaj obračun poslovnog.hr odnosno Centar Banke je netočan !;

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-dionica-ine-najskuplja-od-svibnja-2007-mirovincima-nedostaje-jos-15-168988.aspx

Poveli su se računicom na vidljivih 12.01.11. odnosno 07.01.11.

U tom računu prvih deset dioničara nosi 49,24%, a bez srbničkih računa ( za koje neznamo s kime igraju ili igraju li za sebe ) fondovi i država imaju 48,53 % ili nedostaje im 1,47% odnosno u kombinaciji s skrbničkim računima nedostaje im još 0,76%.

Trgovalo se i 10,11,12.01.11. i ukupno protrgovalo dodatnih 49.097 dionica, ali prema prijašnjim usporedbama na trgovanje malih dioničara ili kupnje-prodaje otpada 22% prometa dionica odnosno na ukupan broj trgovanih dionica po dana 22% ne knjiže prvih 10.
U prvih 10 dioničara jedino logično rješenje je da prvi dioničar igra protiv ostalih devet jer što bi skrbnički računi radili s svojim dionicama po prevlasti jedne strane .

Oduzmimo 22% od 49.097 ( iako se dizanjem cijene dionica broj malih dioničara u kupnji-prodaji smanjuje sa svakim povećanjem cijene dionice ) i dobijemo 38.000 dionica.
Dodajmo 38.000 dionica privim 10 dioničarima odnosno 49,24% + 0,38% ili 49,62% i dolazimo do rezulata da fali još 0,38% ili 38.000 dionica.
Ili do petka.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ovdje upišite svoj komentar… [cool]
a lijepo sam ja pricao…a sopali me jedinicama

svakoga dana u svakom pogledu...

najvjerojatnije oni koji su izlazili na 2830,pa iz objesti na svaki optimisticni post-bum 1

svakoga dana u svakom pogledu...

New Report

Close