INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




odakle ti to da smije zadrzat samo 25+ 1 dionicu…
daj mi link koji to potvrđuje
[/quote]

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/308455.html

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Jel mi se čini ili je stvarno zavladao muk među dušebrižnicima i "savjetnicima" o prodaji dionica INE?

Hihihihi, istina je………
Umukoše svi veliki kritičari i pametnjakovići [rolleyes]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

od 14.12.2010. do danas prosječna cijena ina-e 2.935,68 kn a količina je 443.712..radi točnosti podataka



Ima tu i jedna jako bitna pogodnost za porezne obveznike.
Vlada, ulaskom u EU, smije zadržati samo 25%+1 dionica, a razliku ili opet 25%+ 1 dionica će koštati kao suho zlato.

Prblem je što našim OMF-ovima sat tkucava i to : tik-tak, tik-tak, TIK-TAK, TIK-TAK…


odakle ti to da smije zadrzat samo 25+ 1 dionicu…
daj mi link koji to potvrđuje
[/quote]
više puta sam to čuo ali je i neko prelazno razdoblje u igri.

who dares, wins


Uvaženi kolega loris jel vrijeme za izlaganje prodaje INE, npr. 3990,00 kn!?
Grande finale se bliži

[thumbsup]

Osmina finala i niže su obično burne igre na sve ili ništa.
Četvrfinale su obično nazaniljivije, ima svega.
polufinale traže trenzvenost i kalkulaciju.

Zato u finalu igraju samo najstrpljiviji, najtrezveniji i nadasve najkalkulativniji. Utikamica je obično vrlo zatvorena u finalu bez naglih i velikih oscilacija, ulog je velik.

Finale se može očekivati tek krajem idečeg tjedna.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Ima tu i jedna jako bitna pogodnost za porezne obveznike.
Vlada, ulaskom u EU, smije zadržati samo 25%+1 dionica, a razliku ili opet 25%+ 1 dionica će koštati kao suho zlato.

Prblem je što našim OMF-ovima sat tkucava i to : tik-tak, tik-tak, TIK-TAK, TIK-TAK…


odakle ti to da smije zadrzat samo 25+ 1 dionicu…
daj mi link koji to potvrđuje
[/quote]
više puta sam to čuo ali je i neko prelazno razdoblje u igri.
[/quote]

mene zanima sljedece…
da li drzavne tvrtke moraju biti privatizirane ulaskom RH u europsku uniju i koliko vlada smije zadrzati postotno vlasništva…ili smije koliko god želi?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Uvaženi kolega loris jel vrijeme za izlaganje prodaje INE, npr. 3990,00 kn!?
Grande finale se bliži

[thumbsup]

Osmina finala i niže su obično burne igre na sve ili ništa.
Četvrfinale su obično nazaniljivije, ima svega.
polufinale traže trenzvenost i kalkulaciju.

Zato u finalu igraju samo najstrpljiviji, najtrezveniji i nadasve najkalkulativniji. Utikamica je obično vrlo zatvorena u finalu bez naglih i velikih oscilacija, ulog je velik.

Finale se može očekivati tek krajem idečeg tjedna.
[/quote]
u igri je najviše još dionica za 60-70 miliona i igra je onda završena a to će biti danas i sutra

mene je sada isto pocelo zanimati gdje pise da NESMIJU imati vise od 25%?
ako je istina jos me zanima da li to znaci da moraju prodat 1.983.551 dionicu?
onda bu ina vredila zbilja 100 kuna

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


mene je sada isto pocelo zanimati gdje pise da NESMIJU imati vise od 25%?
ako je istina jos me zanima da li to znaci da moraju prodat 1.983.551 dionicu?
onda bu ina vredila zbilja 100 kuna


ovdje se ne radi samo o ini vec o svim drzavnim tvrtkama…
Zna li netko zakon o tome

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

25%+1 ponovio Jurčić bar 5× bar što se Ine tiče a ne znam da li za svu idustriju ili samo stratešku jer čini mi se da Švabe u auto industriji imaju više. sad šta se računa pod državu pojma nemam jer tamo i pokrajine i dr. imaju svašta. ne znam ni koliko je ispregovarano prelazno radoblje i da li je u opće ispregovarano ali 2 godine bi trebalo nekog lufta biti.

who dares, wins


mene zanima sljedece…
da li drzavne tvrtke moraju biti privatizirane ulaskom RH u europsku uniju i koliko vlada smije zadrzati postotno vlasništva…ili smije koliko god želi?

To ovisi u kojem sektoru posluju i koji su uvjeti postavljeni u pregovorima sa EU. U nacelu morati ce se privatizirati, moguce da dobijemo prijelazno razdoblje ali to ovisi o pregovorima. Pregovori nisu nista nego prihvacanje zadanih uvjeta samo se pregovara u kojem cemo ih roku prihvatiti. Pitanje nije u da li ce se privatizirati nego u kojem roku ce se privatizacija izvrsiti.
A koje te tvrtke zanimaju? Mogu preko svojih kanala provjeriti kako za pojedini sektor pregovori teku i u kojem roku se pojedine tvrtke moraju privatizirati.
I mene zanimaju, imam pikove koje pratim kako posluju i sto se dogadja s njima, neke ce postici i vise nego dobru cijenu u odnosu na danasnje cijene, posebno strateske tvrtke. Moze i na pp.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti



mene zanima sljedece…
da li drzavne tvrtke moraju biti privatizirane ulaskom RH u europsku uniju i koliko vlada smije zadrzati postotno vlasništva…ili smije koliko god želi?

To ovisi u kojem sektoru posluju i koji su uvjeti postavljeni u pregovorima sa EU. U nacelu morati ce se privatizirati, moguce da dobijemo prijelazno razdoblje ali to ovisi o pregovorima. Pregovori nisu nista nego prihvacanje zadanih uvjeta samo se pregovara u kojem cemo ih roku prihvatiti. Pitanje nije u da li ce se privatizirati nego u kojem roku ce se privatizacija izvrsiti.
A koje te tvrtke zanimaju? Mogu preko svojih kanala provjeriti kako za pojedini sektor pregovori teku i u kojem roku se pojedine tvrtke moraju privatizirati.
I mene zanimaju, imam pikove koje pratim kako posluju i sto se dogadja s njima, neke ce postici i vise nego dobru cijenu u odnosu na danasnje cijene, posebno strateske tvrtke. Moze i na pp.

[/quote]
pa nemam neku tvrtku na koju pikiram, mislio sam opcenito…
nisam znao da to ovisi o sektoru, mislio sam da postoji neka zajednička pravila i gotovo…uh vrlo zanimljivo je onda to…a bome i vrlo netransparentno..
Hvala kolega na odgovoru

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close