INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@minimaxi

kupuju ljudi jer računaju da velikima fali još 35.00-50.000 dionica za stjecanje 50% pa neki love sitne razlike u trejdanju, a drugi se nadaju prodati po 3300-3500 kn.
Međutim, ovdje postoji realna opasnost da se do 50% dođe jako brzo (već ovaj tjedan), a bez bilo kakvog rasta cijene iznad 3250 kn!
Jučer je prodano oko 14.500 komada INE uz prosječnu cijenu od samo 3211 kn što govori da prodavača ima sasvim dovoljno na ovoj razini te da će tako i ostati sve dok za par dana ne skupe dovoljnu količinu.
Onda će se dogoditi ono što gledamo svako jutro: ogromna rupetina na kupnji INE (koja se za sad popuni u 10.00 sati), ostat će i u 10.00 sati čim pređu 50% jer će nestati interes za kupnju iznad 3000 kn i uslijedit će oštar pad jer se više nitko neće gurati na kupnji da pokupi dionice INE za 5-6 milja kuna dnevno [bye]

a tko ce se gurati na prodaji i uzrokovat taj ostar pad???
onaj tko misli prodati prodat ce ih do petka

svakoga dana u svakom pogledu...

ma nemoš tu biti pametan, ja sam preključer prodao al me jako zanima rasplet oko ine i dalje pratim kretanje cijene kao da ih još posjedujem. naravno određena satisfakcija je čovjeku kad vidi da je napravio dobar potez al svima želim puno uspjeha koji su odlučili držati dionice, hrabar potez koji zaslužuje nagradu u svakom slučaju

Zanimljivi su oni milijunski nalozi od 1000 do 1500kn na kupnji!!!! Čekaju li oni trenutak da krenu u čišćenje aska???????


Zanimljivi su oni milijunski nalozi od 1000 do 1500kn na kupnji!!!! Čekaju li oni trenutak da krenu u čišćenje aska???????

ne!!! čekaju da ih poklope drugi tjedan kad krene pad INE!!!!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!



Zanimljivi su oni milijunski nalozi od 1000 do 1500kn na kupnji!!!! Čekaju li oni trenutak da krenu u čišćenje aska???????

ne!!! čekaju da ih poklope drugi tjedan kad krene pad INE!!!!
[/quote]
Ma šta 1000, ima da padne na 500!
[rolleyes]

Mađarima još nije kasno da se uključe !

Uzmimo činjenicu u kojoj su do sada za dionicu INE investirali 13 milijardi i 200 milijuna Kuna.

Ako se sada povuku i fondovi s Vladom preuzmu 50% gube pravo odluke, a bez obzira na Ugovor koji svi stalno spominjete. Sa večinskim vlasništvom od 50% plus svi ugovori padaju u vodu po pitanju odluka.
OMF će Vladi prodati svoje pakete za Državne obveznice i Vlada će imati 50% plus.

Pretpostavimo da će nemali broj ljudi svejedno u petak prodati svoje dionice MOLU po 2800 jer neznaju za burzu, a što je njihovo pravo. Mol bi mogao imati tada i 48%, a što je siguran okidač da ide u bitku za 50%.
Nekako se nemogu oteti dojmu da su spremni olako prepustiti 13,2 milijarde Kuna ulaganja dosada.
Zato pretpostavka da će Molu nedostajati 2% je realna, ali problem se otvara što su OMF-ovi znatno podigli ljestvicu uloga, a što Molu onda nameće obvezu nove ljestvice u borbi za prevlast.
Ili li MOL snage za tako nešto ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

zaboravljaš ko presjeda sa EU,šta ne isključuje povoljan rasplet za male i mirovince.Ako bude MOL htio bit će Ina njegova [sealed]


Mađarima još nije kasno da se uključe !

Uzmimo činjenicu u kojoj su do sada za dionicu INE investirali 13 milijardi i 200 milijuna Kuna.

Ako se sada povuku i fondovi s Vladom preuzmu 50% gube pravo odluke, a bez obzira na Ugovor koji svi stalno spominjete. Sa večinskim vlasništvom od 50% plus svi ugovori padaju u vodu po pitanju odluka.
OMF će Vladi prodati svoje pakete za Državne obveznice i Vlada će imati 50% plus.
Pretpostavimo da će nemali broj ljudi svejedno u petak prodati svoje dionice MOLU po 2800 jer neznaju za burzu, a što je njihovo pravo. Mol bi mogao imati tada i 48%, a što je siguran okidač da ide u bitku za 50%.
Nekako se nemogu oteti dojmu da su spremni olako prepustiti 13,2 milijarde Kuna ulaganja dosada.
Zato pretpostavka da će Molu nedostajati 2% je realna, ali problem se otvara što su OMF-ovi znatno podigli ljestvicu uloga, a što Molu onda nameće obvezu nove ljestvice u borbi za prevlast.
Ili li MOL snage za tako nešto ?

Zaboravili ste da ih čeka pokretanje istrage u slučaju zajedničkog djelovanja. A osim toga, šta mislite da su Mađari u vjetar bacili ono što su dosad kupili te da nisu sve ukalkulirali. Imali ili nemali 50%+1 dionicu, ostaje činjenica da imaju upravljačka prava i prevlast u upravi.
A kakva nam je regulativa nebi me čudilo da za koji mjesec se pokrenu istrage o imaginarnoj ponudi jer su se pojedinci nakracavali pola godine ranije pa sad istresaju, jer samo na ovoj dionici se mogla riješit ogromna količina a da svi bude sretni radi rasta cijene. A OMF istresaju lovu od naših mirovina. Vuk se opet najeo a sve ovce na broju i uz to jako sretne.

"SAMO JE ŠPEKULACIJA PRAVA STVAR. SVE DRUGO JE ŠPEKULACIJA."

Fondovi bi sada trebali dionicu dignuti iznad 4000 Kn……… Pa bi tako otežao kupovinu bilo kome!! Skupili su jako puno dionica dizanjem cijene bi si napravili uslugu!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


zaboravljaš ko presjeda sa EU,šta ne isključuje povoljan rasplet za male i mirovince.Ako bude MOL htio bit će Ina njegova [sealed]

… Mađarska sada presjeda, a Obama odlučuje . Stvar će izgladiti Vlatko Marković ! Pa neki dan je išao kod Orbana na svinjokolju. Klao čoek 7 komada. Pravi kulenje, pokulence, kobasicu čvarke kad bude išo kad nas na more da ne mora naše kupovat.Taman će mu izaći mandat… već ga vidim, leži na plaži i jede čvarke, auuuu.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


zaboravljaš ko presjeda sa EU,šta ne isključuje povoljan rasplet za male i mirovince.Ako bude MOL htio bit će Ina njegova [sealed]

Naravno da znam, ali tko predsjeda svijetom ?
EU, RSA ili USA ? USA naravno.

Treba šire razmišljati . Ina je stup Demokracije kao i kod svake zemlje . Energija ili pokretačka snaga svake zemlje na svijetu se dijeli u 3 osnovne sirovine : nafta, plin i struja, a od toga 2 kontrolira INA.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



zaboravljaš ko presjeda sa EU,šta ne isključuje povoljan rasplet za male i mirovince.Ako bude MOL htio bit će Ina njegova [sealed]

Naravno da znam, ali tko predsjeda svijetom ?
EU, RSA ili USA ? USA naravno.

Treba šire razmišljati . Ina je stup Demokracije kao i kod svake zemlje . Energija ili pokretačka snaga svake zemlje na svijetu se dijeli u 3 osnovne sirovine : nafta, plin i struja, a od toga 2 kontrolira INA.

[/quote]

… nitko nije još ništa napisao o suđenju koje uskoro počima glede Podravke. Ako je tu bilo dogovora da za upravljačka prava u INI netko dobije i osigurava mu se kedit za kupnju neke druge atraktivne domaće kompanije, zaslužuje ne da ide u zatvor, nego da mu otkažu kočnice u krivini na 200 km/h, kao i Haideru.
Latin je napravio čirilicu o higijeni rvata. Ovi su svi nosili markirana odijela, lijepo su mirisali, ali su veliki smradovi zbog kojih svi smrdimo, netko za dušu, netko za nos.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close