INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još samo 35 000 dionica fali za 50%.

Od 04.01.11. do ( i ) danas kupljeno je 50.000 dionica.

Zaključno s današnjim danom : fondovi + srbnički računi imaju 49,65 % ili fali još 35.000 dionica.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kako na ovom topicu, tako i na drugim, javljaju se likovi koji ne posjeduju dionice Ine, ali zdušno predviđaju raspad sistema i gubitak za dioničare. Radi se o klasičnom hrvatskom sindromu, poznatom po izrazu, "lakše podnesem osobni gubitak, nego tuđi uspjeh". Zato im poručujem: ne vodite brigu o našim investicijama, znamo se i sami snalaziti. Osobno, svakom forumašu želim veliki uspjeh i zaradu, bez obzira koje dionice posjeduje. Ukoliko svima bude bolje, bit će i meni osobno.

Mislim da su danas preostali veleposjednici INE imali priliku treniranja živaca za sutra i prekosutra neću ni pomislit…..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

stresli su me kao mulca .

Ali sam se naplatio kasnije…sam sam napravio prometa 1.850.000 KN . [lol] [lol] [lol] .

brokerima 0,60% meni 0,30% . [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Mislim da su danas preostali veleposjednici INE imali priliku treniranja živaca za sutra i prekosutra neću ni pomislit…..

ja ne znam dal ču dočekat 14.01., mislim da ću sutra u 10 lupit po kupnji i adio.nemam više živaca čekat a loris je izračuno da im do 50% fali još samo 35.000 dionica.to mogu već sutra skupiti, a što onda??? [undecid]

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!


Kako na ovom topicu, tako i na drugim, javljaju se likovi koji ne posjeduju dionice Ine, ali zdušno predviđaju raspad sistema i gubitak za dioničare. Radi se o klasičnom hrvatskom sindromu, poznatom po izrazu, "lakše podnesem osobni gubitak, nego tuđi uspjeh". Zato im poručujem: ne vodite brigu o našim investicijama, znamo se i sami snalaziti. Osobno, svakom forumašu želim veliki uspjeh i zaradu, bez obzira koje dionice posjeduje. Ukoliko svima bude bolje, bit će i meni osobno.

Ulovi Hrvat Zlatnu ribicu i ona mu naravno obeća jednu želju pod dva uvjeta ;
1. Ima jednu želju
2. Sve što zaželi susjed će imati duplo

Nije dugo razmišljao, zaželio je da mu iskopa jedno oko.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kad ste nervozi pa mi pušete jedinicama kao protuargumentima da nastavim :

vrijednost dionice ine tek kada sva gongula oko 50% prođe onda će pošteno narasti [rolleyes]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


…ovdje čagica tek počinje…

…..očekivanja velika….

Još samo 35 000 dionica fali za 50%.

Od 04.01.11. do ( i ) danas kupljeno je 50.000 dionica.

Zaključno s današnjim danom : fondovi + srbnički računi imaju 49,65 % ili fali još 35.000 dionica.


loris
mislim da je to ipak nešto više,puno je malih kupovalo ovih dana. ja sam recimo danas u dva navrata kupovao a ti si te dionice pripisao fondovima.sad uzmi kolko je slučajeva takvih bilo ovih dana.

Promjene za srijedu, 05.01. i protrgovanih 9.468 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 174.617 1,75 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 3.007
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 45.725 0,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 6.327
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,40


Još samo 35 000 dionica fali za 50%.

Od 04.01.11. do ( i ) danas kupljeno je 50.000 dionica.

Zaključno s današnjim danom : fondovi + srbnički računi imaju 49,65 % ili fali još 35.000 dionica.


loris
mislim da je to ipak nešto više,puno je malih kupovalo ovih dana. ja sam recimo danas u dva navrata kupovao a ti si te dionice pripisao fondovima.sad uzmi kolko je slučajeva takvih bilo ovih dana.
[/quote]

Potpuno se slažem, ali moram pretpostaviti da udio malih dioničara više nije značajan.
Evo kolega Opurtonist je to potvrdio samo na jedan suptilan način u kojem nudi vlastiti zaključak.
Iznio je podatak za 05.01.11. koji broji 96,4 % minus Mol iznosi 49,24% u prvih 10 dioničara.
Dodajmo još protrgovanih do danas 0,40591% ( sa malim dioničarima ) ili ukupno 49,64 %. Znači fali još oko 35.000 dionica ili 112 do 150 milijuna Kuna prometa.

Varijanata 2
Skrbnički računi 7,8 i 9 u opciji Mola tajnoga dogovora znatno remete računicu i tada nedostaje još minimalno 71.000 dionica

Pretpostavimo da varijanta 2 ne igra jer bi to bio direktan presedan na državu i mislim da dioničari skrbničkom bi se našli u vrlo nezavidnoj situaciji, a i Hanfa bi isto poništila radi tajnog udruženja upravo za ono što Mol proziva OMF-ove, ali ovo bi se lako dokazalo i kaznilo.

Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Ulaskom u EU Vlada smije imati maksimalno 25%+1 dionicu ili pravo Veta, ali paket od preostalih 25%+1 dionicu prodati će najmanje za isti iznos novaca ( npr. OMV-u ili Agipu) po kojem je MOL kupio prethodnih 47,16% paketa.

U slučaju da Vlada ne želi prodati jedan paket od 25%+1 dionicu trećem već isto misle zadržati OMF-ovi, dionica INE ubudeće će biti dividendna dionica i to unosnija i sigurnija od HT-a.
Profit INE ulaskom u EU raste, a HT značajno opada.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Loris,

Impresioniran sam tvojim matematickim znanjem. Od kada sam otkrio tebe, pobacao sam sve Schaumove zbirke. Medutim, nesto mi tu ne stima.

Ako Mirovinci i skrbnicki kupuju zajedno. Zbog caga je cijena porasla sa 2800 na 3200 kuna ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close