INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@loris

oprosti upal sam s svojim komentarom u Tvoj tekst.

to sam i ja napisao. Dilema je kako na najjeftiniji način kupiti te dionice. Osobno mislim da će skupljati na ovim razinama ako MOL ili neko drugi ne podigne ljestvicu. To se i desilo pa je dionica stigla na 3200 kn, no očito je podizač usporio pa sada capkamo na 3200kn.
Jasno je da ako MOL uhvati 50%+1 dionicu, velika igra prestaje.


ako niste primjetili oni su sami dizali cijenu cim je prodaja malo posustala.MOL nema veze sa cijenom,nego nedostatak prodaje.na 3200 je prodaja relativno velika pa nema potrebe za dizanjem letvice(zasad)

svakoga dana u svakom pogledu...

a tko je ovaj na poziciji 7. PBZ skrbni?


a tko je ovaj na poziciji 7. PBZ skrbni?

Vjerojatno MOL ili netko njegov

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Promjene za ponedjeljak, 03.01. i protrgovanih 7.472 dionice:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 169.086 1,69 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 3.929
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 34.754 0,35 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2.670
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,24

04.01.11. plus 7.811 dionica
05.01.11. plus 9.486 dionica
07.01.11. plus 12.407 dionica

znači sa dašnjim danom ukupno država+fondovi+srbnički+ mali dioničari = 49,4 %

još 0,6% fali ili samo 60.000 dionica !!!!!!!!!!

[/quote]

A onda cijena ode dolje..


a tko je ovaj na poziciji 7. PBZ skrbni?

mozda i MOL-ov igrac,ali to nema prevelike veze sa cijenom,i njemu je bilo u interesu skupljati sto nize(verojatno ste zbog toga postavili to pitanje)
…da nije ADRIS?..neki dan sam postavio isto pitanje pa niko nije komentirao

svakoga dana u svakom pogledu...

A onda cijena ode dolje..

Nemoj se ni trudit objasnjavati……….

Sto se PBZa na 7om mjestu tice tu moze biti bilo tko..sluzbeno je neka offshore tvrtka s Bahama, moze bit MOLov a moze biti samostalni igrac…

...

Tu pravi rasplet nastaje iza 14.01. Dan D se prolongira, ako se uopće i rasplete.


A onda cijena ode dolje..

Nemoj se ni trudit objasnjavati……….

Sto se PBZa na 7om mjestu tice tu moze biti bilo tko..sluzbeno je neka offshore tvrtka s Bahama, moze bit MOLov a moze biti samostalni igrac…

[/quote]

Da se zaključit da niste shvatili misao. Jednostavno je, čim netko skupi 50% + 1 dionicu dajte jedan valjan razlog zašto bi se cijena održala na ovim razinama!! Ova sadašnja cijena je tolika kolika je jer svi očekuju rast cijene u utrci tko prije do 50% + 1 dionice. A kad se cilj dosegne (čiom netko skupi željenu količinu) slijedi malo pomalo pad cijene. Ali cijela ova priča nekako smrdi. Ostaje nam da čekamo šta se krije iza kulisa.




Promjene za ponedjeljak, 03.01. i protrgovanih 7.472 dionice:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 169.086 1,69 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 3.929
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 34.754 0,35 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2.670
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,24

04.01.11. plus 7.811 dionica
05.01.11. plus 9.486 dionica
07.01.11. plus 12.407 dionica

znači sa dašnjim danom ukupno država+fondovi+srbnički+ mali dioničari = 49,4 %

još 0,6% fali ili samo 60.000 dionica !!!!!!!!!!

[/quote]

A onda cijena ode dolje..
[/quote]
možete pojasnit zašto onda cijena dolje????
nekako mi preskupo da fondovi sam tak dozvole rušenje cijene a nakrcani su do jaja.
preostat će vrlo mali free float da bi im netko sa par dionica rušio cijenu.
može netko komentirat ili dat svoje mišljenje što će se dogodit ako netko skupi tih 50%+2.???

moje misljenje sto ce se dogoditi ako neko skupi 50% +2

Pozitivno:
mol skuplja 50% zato sto zna da su velika ulaganja iza ine i da sada sljede veliki profiti. zgodno im je da onda ina ima celike dividende i sto manja ulaganja pa se moze cisti kes iz ine preljevati u mol bez da pitaju i jednog dionicara.
nako ce sve izgledati bajno ali dugorocno bi to vjerojatno unistilo firmu pa je bitno biti vlasnik da ti niko nemoze nista.
zbog visokih dividendi ode vrednost u nebo ko zna koliko jer zbog smanjene kolicine dionica na burzi i visokih dividendi cjena moze letat i 1000% bez problema

negativno:
nakon sto mol skupi 50% vise nikom nije duzan polagat racune (mora pisat izvjestaje ali ne odgovara za nis) nakon toga onih drugih 50% dionica koje nisu vecisnki vlasnici mogu se komotno i prodat pa ce biti jako jako puno dionica na trzitu koje niko ne zeli kupit jer i onako nemoze upravljat frimom.
drugim rjecima cjena ce se strmopizdit dole dok se neko ne nadje i pokupuje vecinu u kakav fond ili mol opet.

p.s. to je moje misljenje i mozda sam skroz u krivu. ako neko na tome zaradi nek posalje 1 dionicu kao znak dobre volje

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



A onda cijena ode dolje..

Nemoj se ni trudit objasnjavati……….

Sto se PBZa na 7om mjestu tice tu moze biti bilo tko..sluzbeno je neka offshore tvrtka s Bahama, moze bit MOLov a moze biti samostalni igrac…

[/quote]

Da se zaključit da niste shvatili misao. Jednostavno je, čim netko skupi 50% + 1 dionicu dajte jedan valjan razlog zašto bi se cijena održala na ovim razinama!! Ova sadašnja cijena je tolika kolika je jer svi očekuju rast cijene u utrci tko prije do 50% + 1 dionice. A kad se cilj dosegne (čiom netko skupi željenu količinu) slijedi malo pomalo pad cijene. Ali cijela ova priča nekako smrdi. Ostaje nam da čekamo šta se krije iza kulisa.
[/quote]
joj,joj,joj
neda mi se stalno objasnjavati zasto cijena nakon 14.01.ne samo da bi trebala biti odrziva,nego bi jos trebala znatno gore.razlog sadasnje cijene koji ste naveli je,ako nista drugo,smijesan.vratite se malo unatrag,i procitajte moje postove(ako vas zanima)i sve ce vam biti jasno.

jedino sto ima smisla je ovo zadnje sta ste napisali:"ostaje nam da cekamo sta se krije iza kulisa".
u skoroj buducnosti cemo saznati zasto je MOL u ovim vrenenima kad se pazi na svaki novcic,ponudio 60% vecu cijenu za dionicu,zasto su OMF-ovi isto tako navali kupovati po sad vec skoro 90% vecoj cijeni,zasto se pojavio neki treci investitor koji isto kupuje na ovim,po nama,visokim cijenama,zasto o nalazistu u Siriji nema vise nikakvih vijesti,zasto…?
hm,stalno se ponavljam,vec sam sebi idem na zivce
[bye]

svakoga dana u svakom pogledu...




A onda cijena ode dolje..

Nemoj se ni trudit objasnjavati……….

Sto se PBZa na 7om mjestu tice tu moze biti bilo tko..sluzbeno je neka offshore tvrtka s Bahama, moze bit MOLov a moze biti samostalni igrac…

[/quote]

Da se zaključit da niste shvatili misao. Jednostavno je, čim netko skupi 50% + 1 dionicu dajte jedan valjan razlog zašto bi se cijena održala na ovim razinama!! Ova sadašnja cijena je tolika kolika je jer svi očekuju rast cijene u utrci tko prije do 50% + 1 dionice. A kad se cilj dosegne (čiom netko skupi željenu količinu) slijedi malo pomalo pad cijene. Ali cijela ova priča nekako smrdi. Ostaje nam da čekamo šta se krije iza kulisa.
[/quote]
joj,joj,joj
neda mi se stalno objasnjavati zasto cijena nakon 14.01.ne samo da bi trebala biti odrziva,nego bi jos trebala znatno gore.razlog sadasnje cijene koji ste naveli je,ako nista drugo,smijesan.vratite se malo unatrag,i procitajte moje postove(ako vas zanima)i sve ce vam biti jasno.

jedino sto ima smisla je ovo zadnje sta ste napisali:"ostaje nam da cekamo sta se krije iza kulisa".
u skoroj buducnosti cemo saznati zasto je MOL u ovim vrenenima kad se pazi na svaki novcic,ponudio 60% vecu cijenu za dionicu,zasto su OMF-ovi isto tako navali kupovati po sad vec skoro 90% vecoj cijeni,zasto se pojavio neki treci investitor koji isto kupuje na ovim,po nama,visokim cijenama,zasto o nalazistu u Siriji nema vise nikakvih vijesti,zasto…?
hm,stalno se ponavljam,vec sam sebi idem na zivce
[bye]
[/quote]

Bez uvrede ali ideš i meni. Čuj, pogledaj moje postove od prije!!!!!!!! A to Vi kao neki čarobnjak s kuglom kojom vidiš u budućnost i tako sigurno prognoziraš. Poštovani gospodine, iznio sam svoje mišljenje (što ne znači ni da je točno a ni pogrešno), ali ćemo uskoro vidjet. Da su ranije izbori rekao bih da je cijela igra da se nahrane glasači i da ne žale kad nisu prodali kad je braniteljski fond prodao po 2800. A onda još one objave o poljima u Siriji dodatno zasmrdljuju cijelu stvar. Ali što je više sastojaka u čorbi teže je reć od čega je, kako kod nas kažu. Možda ode i na 4.000,00 (volio bih radi svih koji je imaju) ali osobno i da milijune imam nebi kupio jednu dionicu u ovakvoj situaciji. Možemo samo nagađat šta se krije u pozadini. Pa i sama ponuda od strane Mola nema nikakve logike ako se uzme u obzir da su mogli preko skrbnika kupovat 8i nikad se ne bi moglo dokazat da oni stoje iza skrbničkog računa) i kad namire taj postotak koji im fali onda dat ponudu i jednostavno u jednoj transakciji sve kupit. Ispravite me ako griješim.

New Report

Close