INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve vam je ljepo objasnjeno i argumentirano brojkama zasto je mala sansa za daljnji rast INAe,….bacite pogled na stranicu 1697 i moj post u 19:44 … sumnjam da ga je puno ljudi uopce procitalo jer je detaljna analiza i dugacak text, a ne obican kratak druk "ne prodajte do 3700!!!" , no bitno da su me punili 1icama a sad se polako pokazuje njegova tocnost…..

Evo opet vidimo da se mirovinci brze pune INAom nego PBZ skrbnicki, mala sansa je molu da do 50% dakle mirovnicnci su uspjeli u misiji, odnosno sprjecili su MOLovo preuzimanje zasada ….Evo brojkama i argumentirano dokaz za to

Evo najnovijih podataka iz gornjeg posta i novi izracun:

Najbolji slucaj (gledano s strane da MOLa)

AKo pretpostavimo da su oba PBZ skrbnicka+ERSTE skrbnicki MOLovi igraci ( a nije bas velika sansa za to osim za 1 PBZ skrbnicki) to znaci da

— MOL ima 47.69 , VLADA+OMF 48.44%
-treba mu jos 2.31% do 50%
-u free flotu je prije T-3 dana bilo 3.88%
-2.31/3.88 == 0.6==60%
to znaci da bi 60% ljudi od trenutnog ukupnog free flota moralo prodati MOLu da bi MOL teoretski imao sanse za 50%+1
-Istodobno VLADI+OMF treba 40% ukupnog free flota

Sto mislite kolika je sasa da MOL+ igraci skupe 60& preostalog free flota??

Najgori slucaj za MOL

Pretpostavka: Samo 1 PBZ skrbnicki je MOLov igrac,ostali skrbnicki "igraju" za VLADU+OMF

Sada bi rezultat bio MOL 47.44 , VLADA+OMF 48.69

-Dakle u najgorem slucaju po njega MOL bi imao 47.44 treba mu jos 2.56%
– 2.56/3.88 == 66% ukupnog free flota
-Istodobno vladi treba 1.31 / 3.88 == 34% ukupnog free flota

Gore sam vas pitao sto mislite o sansi da MOL skupi 60% free flota, a sto tek mislite o 66% FFa?

Zaključak:

Eto vam dokaza brojkama pa vi idalje sanjajte INAu na 4000+…Ovime bi promjenio i predzadnji post u kojem sam vise u sali nagovjestio da bi cjena INAe mogla dostici max od 3600 i mjenjam to na 3400 -3450 i to eventualno..

Ponavljam sprjeciti nekog da dodje do 50% nije isto kao i sam skupiti 50% !!! …Zasto bi mirovninci uopce jurili i dizali cjenu ako ne zele 50%+1 kad cilj mogu postici i ovako? SELL signal nemre bit jaci nego je

Matematika, vjerojtnost i statistika zeznute su ali jako korisne znanosti..


SELL signal je vecini bio na 2830,pa vidi sada…
[lol] [lol] [lol]

svakoga dana u svakom pogledu...

Govori mi cura neki dan da je zva neki tip u banku jer je vidio na televiziji da se za dionice INE nudi neka "dobra cijena" do 14.01. pa bi on to prodao.
Ja mislim da bar 50% malih dioničara nema pojma uopće koja je cijena na burzi i kako se to može saznati.

Promjene za petak 31.12. i protrgovanih 6.052 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 165.157 1,65 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 1.206
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 32.084 0,32 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 4.057
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,17

Sve sam više dojma da ovaj PBZ skrbnički, nije ničiji igrač, već samostalan i vidi priliku za dobru zaradu.


Govori mi cura neki dan da je zva neki tip u banku jer je vidio na televiziji da se za dionice INE nudi neka "dobra cijena" do 14.01. pa bi on to prodao.
Ja mislim da bar 50% malih dioničara nema pojma uopće koja je cijena na burzi i kako se to može saznati.

Antisa pa vi lupate ove brojke i statistike samo tako iz glave kako tu tako i na HTu……Naravno da ima neinformirannih takvih je uvjek ali da ih je 50% nema sanse pa i 5% je velik postotak…Oni koji neznaju uvjek imaju nekoga koga ce pitait i tko zna, dosta ljudi su i zvali iz banaka na telefon i pitali dali preko njih zele prodati dionice na burzi itd……

BTW slazem se s kolegom OPORTUNIST da je lako moguce ovaj PBZ Skrbnicki samostalan igrac …ako je to istina onda to jos vis eubija nade ovima koji se nadaju cjeni od ziljon kn…

...

Fondovim nedostaje još točno 74.302 dionice do 50% + 2 dionice !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dragicevic-se-rijesio-dionica-ine-168369.asp
pazi nalov:"rijesio se dionica ine",dobro da nisu napisali "rijesio se dionioca ine u zadnji cas"
[lol] [lol] [lol] rijesio se majstor po 3827 ,a dan prije vijest:analiticari i dalje cijene dionicu ine na 2200 i 2830 kn [lol] [lol] [lol]
fali prodaje,a?
i onda se tu spominju nekakvi sell signali,pa ovo je cisti BUY signal.

jel moguce da iza ovog PBZ skrbnickog stoji ADRIS?oni su odjedamput nestali sa scene…

svakoga dana u svakom pogledu...


Fondovim nedostaje još točno 74.302 dionice do 50% + 2 dionice !

ako je točan podatak onda nema šanse da skupe 50% do 14.01. jer je preostalo još 6 radnih dana.



Fondovim nedostaje još točno 74.302 dionice do 50% + 2 dionice !

ako je točan podatak onda nema šanse da skupe 50% do 14.01. jer je preostalo još 6 radnih dana.
[/quote]

nije nemoguće, ako naglo dignu letvicu na 3500 kn, većina neodlučnih će prodati i prelaze 50%

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica


Govori mi cura neki dan da je zva neki tip u banku jer je vidio na televiziji da se za dionice INE nudi neka "dobra cijena" do 14.01. pa bi on to prodao.
Ja mislim da bar 50% malih dioničara nema pojma uopće koja je cijena na burzi i kako se to može saznati.

Ne bih se slozio. Ta populacija koja ne prati burzu, obicno cita novine. A tamo je vise puta pisano kako se dionice INA-e mogu prodati dobro iznad 3000 kuna. Mislim da i oni koji primaju te ponude kazu ljudima da postoji bolji nacin za prodaju dionica.

Ne ocekujem da ce biti puno onih koji ce prodati MOL-u. Mada s druge strane nikada ne treba podcijeniti ljudsku glupost.

Kada je trajala prva ponuda na SDKK se moglo procitati svako vece koliko je MOL skupio. Tada je Sanaderu odgovaralo da se stvori sto veca histerija, da se ljudi uplase i da se sto vise proda MOL-u. Sada Vladi to ne odgovara pa taj podatak ne dobivamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Fondovim nedostaje još točno 74.302 dionice do 50% + 2 dionice !

ako je točan podatak onda nema šanse da skupe 50% do 14.01. jer je preostalo još 6 radnih dana.
[/quote]

nije nemoguće, ako naglo dignu letvicu na 3500 kn, većina neodlučnih će prodati i prelaze 50%
[/quote]
ok, po 3500 možda i skupe.po ovoj cijeni nema šanse.
zato im ne treba prodavat po bidu, nek tuku po asku.

…..

…Ne ocekujem da ce biti puno onih koji ce prodati MOL-u. Mada s druge strane nikada ne treba podcijeniti ljudsku glupost.

Kada je trajala prva ponuda na SDKK se moglo procitati svako vece koliko je MOL skupio. Tada je Sanaderu odgovaralo da se stvori sto veca histerija, da se ljudi uplase i da se sto vise proda MOL-u. Sada Vladi to ne odgovara pa taj podatak ne dobivamo.

A što reći na činjenicu da član Uprave ne prodaje svoje dionica MOL-u , nego na burzi usred MOL-ove ponude. Kad im takvi štetočine okreću leđa………..


…..

…Ne ocekujem da ce biti puno onih koji ce prodati MOL-u. Mada s druge strane nikada ne treba podcijeniti ljudsku glupost.

Kada je trajala prva ponuda na SDKK se moglo procitati svako vece koliko je MOL skupio. Tada je Sanaderu odgovaralo da se stvori sto veca histerija, da se ljudi uplase i da se sto vise proda MOL-u. Sada Vladi to ne odgovara pa taj podatak ne dobivamo.

A što reći na činjenicu da član Uprave ne prodaje svoje dionica MOL-u , nego na burzi usred MOL-ove ponude. Kad im takvi štetočine okreću leđa………..
[/quote]

Cuj Dragicevic je prodao dio dionica MOL-u u prvoj ponudi kada je izgledalo da se oni prevladati. Sada je procijenio da ce Vlada imati vecinu dionica pa je promjenio stranu i prodaje mirovinskim fondovima ostatak.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close