INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Upravo kako si i napisao, stanje na dan 31.12 odnosno to je stanje na trgovinski dan 31.12-3 =28.12.2010

Ovo sto je kolega oportunist stavio su najnoviji podaci koje danas imamo a koji se odnose na dan dan 4.1-3 ili ti 30.12…..…Zasada su 31.12,3.1 i 4.1 nepoznanica odnosno free flot je trneutno manji od 3.88% koliko je danas vidljivo da je u free flotu a koliko je tocno to cemo znati tek u petak popodne.….Mojedionice su jednostavno sait koji parsira sve javno dostupne podatke i prikazuje ih na jednom mjestu, mojedionice oko stanja u top10 nisu nista pametnije od nekoga tko svaki dan ide na skdd.hr i biljezi promjene u Excell ili nesto slicno..Dapace iz gornjeg primjera vidimo da su zapravo i puno neinnformiranije jer je zadnja informacija koju ta stranica prikazuje 28.12 a mi vec imamo podatke o 30.12

Odmah cu ti odgovoriti na prethodni post…Trudim se da malo prikazati objektvinije situaciju nego ju ovdje večina špekulanata pokušava prikazati kako ljudi koji nisu bas na "ti" s dionicama a citaju ovaj forum nebi vidjeli samo jedan pogled na ovu situaciju vec se pokusavam prikazati i drugaciji nacin gledanja na sve ovo, a onda je na njima da vide sto ce odabrati..Prodati sada ili spekulirati dalje…

A neukih ima puno, eto vidis da si se i ti zabunio pa nisi znao kojom dinamikom su podaci u SKDD vidljivi ..

Da ,neukih ima stvarno puno.Nevolja je što neuki djele lekcije neukima pa će ovi neuki teško nešto naučiti. FREE FLOAT NIJJEEE 3,88% . Lekcija br.1….KOLIKI JE free float??
[/quote]

I’ll take a guess. 8%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Znači 14.01.2011 je nebitan datum,

14.01. je jako bitan datum jer nakon toga MOL može kupovati na burzi
[/quote]
Mene interesira na datum 13-14.01 cijena na burzi je ajmo reć 3500 koliko je ljudi spremno sačuvat svoje dionice i ne prodat ih ni na burzi ni MOL-u. MF-ovi će sigurno na te dane postavit dovoljno bolju ponudu da se prodaje na burzi a ne preko ponude. Svi oni koji su kupili dionice prije ponude vrlo vjerojatno će se odlučit na prodaju 70-80% dobiti u kratkom roku više je nego zadovoljavajuće. Trejderi će isto mrtvo ladno prodat svoje dionice preko burze.
Da se vratim na pitanje tko je spreman ne prodavati 14.01.2011.


Da ,neukih ima stvarno puno.Nevolja je što neuki djele lekcije neukima pa će ovi neuki teško nešto naučiti. FREE FLOAT NIJJEEE 3,88% . Lekcija br.1….KOLIKI JE free float??

Volim i "pametne" koji se prave pametni…

Trenutni "free float" bit ce vidljiv tek u petak….

Dakle pod pretpostavkom da nitko od ovih u top10 nije prodavao

3.88-broj_kupljenih_31,3,4 ..–>U ovom broju sigurno iam i dionica koje vlasnici nemogu ili ne zele prodati nevezano za uvjete koji im s enude tako da je realan free float i manji od tog broja

...




Znači 14.01.2011 je nebitan datum,

14.01. je jako bitan datum jer nakon toga MOL može kupovati na burzi
[/quote]
Mene interesira na datum 13-14.01 cijena na burzi je ajmo reć 3500 koliko je ljudi spremno sačuvat svoje dionice i ne prodat ih ni na burzi ni MOL-u. MF-ovi će sigurno na te dane postavit dovoljno bolju ponudu da se prodaje na burzi a ne preko ponude. Svi oni koji su kupili dionice prije ponude vrlo vjerojatno će se odlučit na prodaju 70-80% dobiti u kratkom roku više je nego zadovoljavajuće. Trejderi će isto mrtvo ladno prodat svoje dionice preko burze.
Da se vratim na pitanje tko je spreman ne prodavati 14.01.2011.
[/quote]

To ce ovisiti i o tome koliko ce do tada sakupiti Mirovinski Fondovi i PBZ skrbnicki

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

jedno bedasto pitanje
zašto je mol uopće najavio da ide u tu operaciju da dostigne vecinski udio u ini
pa mogli su to raditi i tajno kaj ne?
ili nisu?
hvala na info

Postanite Eu-robovi

@ Twixser meni se čini da mirovinci to vrlo dobro odrađuju. Ako predpostavimo da su na državnoj strani
samo fondovi kojim upravljaju mirovinci a da su na strani MOL-a sva tri skrbnička računa iz top-10 mađari su kratki za nekih 75 000 dionica u odnosu na državu i MF-ove.
Zadnjih dana ionako ćeš biti "slijep" pa nećeš znati tko je u kakvom položaju i da li će obima stranama faliti dionica. Trenutno što se vidi je da mirovincima fali 156 000 dionica dok se ne zna točno koliko fali MOLU ( 231 000 sa svim skrbničkim računima iz top 10) Ovakvim tempom trgovanja na burzi nitko neće prikupiti dovoljno. E sad što će biti 14.01 može se samo pomolit Bogu da nastane licitiranje od obiju strana.



Zadnjih dana ionako ćeš biti "slijep" pa nećeš znati tko je u kakvom položaju i da li će obima stranama faliti dionica. Trenutno što se vidi je da mirovincima fali 156 000 dionica dok se ne zna točno koliko fali MOLU ( 231 000 sa svim skrbničkim računima iz top 10) …


Ne znam zašto toliko gledate taj top 10 i zbrajate koliko kome fali?
Kad ispod 10. mjesta može biti puno dioničara sa po npr. 9.000-10.000kom i od kojih su već mnogi potpisali za MOL! Ili su u dogovoru sa mirovincima. Pardon, ne u dogovoru (to je zabranjeno) nego imaju informacije (čekaj, i to je zabranjeno) onda ovako: "simpatiziraju" mirovince i čekaju zadnji trenutak. A kad će on biti – to se sigurno neće vidjeti iz top10!
Može li se negdje vidjeti koliko se trenutno javilo na ponudu MOL-a?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ne znam koliko zaposlenih u INI čita ovaj forum, ali informacije radi, jučer sam dobio tel. poziv na službeni telefon da se danas javim kod xx lika u vezi eventualne prodaje dionica, očito Molu. Znam da sada vjerojatno riskiram što ovo pišem, ali nije mi jasno da li je ovaj način legalan. Zato oni koji su u INI neka se pripreme i na ovakav moguć pristup. [huh]


Ne znam koliko zaposlenih u INI čita ovaj forum, ali informacije radi, jučer sam dobio tel. poziv na službeni telefon da se danas javim kod xx lika u vezi eventualne prodaje dionica, očito Molu. Znam da sada vjerojatno riskiram što ovo pišem, ali nije mi jasno da li je ovaj način legalan. Zato oni koji su u INI neka se pripreme i na ovakav moguć pristup. [huh]

Ja sam već ponudio opcijsku prodaju mojih dionica INE (nekoliko paketa) ali nitko mi se na javlja!?

Po dobroj cijeni je prodao [lol]

INA d.d. – Prijava otpuštanja dionica

INA-INDUSTRIJA NAFTE, d.d. Zagreb, Av. V. Holjevca 10 (u daljnjem tekstu: Izdavatelj) obavještava da je gospodin Tomislav Dragičević, iz Dubrave Puščanske, član Uprave Izdavatelja, otpustio 90 redovnih dionica INA-INDUSTRIJA NAFTE, d.d., oznake na Zagrebačkoj burzi INA-R-A, po cijeni od 2.837,01 kuna po dionici.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=33624

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

možda nije imao informaciju što će se dešavati poslije? [tongue]

Da ne bi bilo zabune oko ovog datuma (14.1), jučer sam zvao SKDD i rekli su mi da se molu može prodati samo ako su dionice kupljene do 11.1. (onaj tko kupi 11.1, dionice će mu biti vidljive u SKDD 14.1 iza 12:30h, ali to je nebitno). Dakle, onaj tko kupi dionice 12.1, ne može više prodati molu.

Da li ovo znači da mol može kupovati na burzi već 12.1., nemam pojma. Još samo 4 dana postoji kolika tolika sigurnost sa tih 2800. Nakon toga sve je moguće.

Ako mol počne kupovati tek 17.1. (ako se uopće odluči na kupnju preko burze), možda u procijepu (od 12.1-14.1) nastane panika i cijena padne i bude dobra prilika za kupnju. Možda je onda do 11.1 dobro prodati i kupovati od 12.1.-14.1. Ovo su samo špekulacije. Mogućih scenarija ima puno.

Vjerojatno će cijena ovisiti o tome hoće li mol predati partiju ili ne. Ako se mol odluči boriti, cijena ide gore.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close