INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne bi rekao da je posustala nego su manji nalozi…

ali se uredno pune na 3200, 3201…

ništa ljudi, ja ću ju držćat i dalje al samo nek se zna da je to vjerojatno greška i da sam sad trebao prodat jer glavna zakonitost na burzi je raditi sve suprotno od onoga što ja radim 🙂

ako ti je lakše, nisam ni ja prodao, iako sam bio blizu…


ništa ljudi, ja ću ju držćat i dalje al samo nek se zna da je to vjerojatno greška i da sam sad trebao prodat jer glavna zakonitost na burzi je raditi sve suprotno od onoga što ja radim 🙂

pa oni svjesno rade paniku samo da spuste cijenu.3500 je realno
oni koji će bit hrabriji ti će najviše profitirat.

INA je danas poslužila kao bankomat, sutra povratak nazad.

Uključivši trgovanje u četvrtak, 30.12. i protrgovanih 12.447 dionica

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 163.951 1,64 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 7.044
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 28.027 0,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 4.985
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,12

Danas su bila aktivna samo dva fonda i ukupno dopunili sa 0,12% ili 12.000 dionica.

I dalje im fali 104.002 dionica da bi imali 50% + 2 dionice .

Od svih fondova danas su bili aktivni samo 2 fonda ( 3 i 7 )

Ovim tempom ili do 14.01.11. odnosno još 8 radnih dana, a dnevnim prometom od cirka 13.000 dionica na radni dan, fondovi će uspijeti odraditi tih 50% + 2 dionice.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Sve vam je ljepo objasnjeno i argumentirano brojkama zasto je mala sansa za daljnji rast INAe,….bacite pogled na stranicu 1697 i moj post u 19:44 … sumnjam da ga je puno ljudi uopce procitalo jer je detaljna analiza i dugacak text, a ne obican kratak druk "ne prodajte do 3700!!!" , no bitno da su me punili 1icama a sad se polako pokazuje njegova tocnost…..

Evo opet vidimo da se mirovinci brze pune INAom nego PBZ skrbnicki, mala sansa je molu da do 50% dakle mirovnicnci su uspjeli u misiji, odnosno sprjecili su MOLovo preuzimanje zasada ….Evo brojkama i argumentirano dokaz za to

Evo najnovijih podataka iz gornjeg posta i novi izracun:

Najbolji slucaj (gledano s strane da MOLa)

AKo pretpostavimo da su oba PBZ skrbnicka+ERSTE skrbnicki MOLovi igraci ( a nije bas velika sansa za to osim za 1 PBZ skrbnicki) to znaci da

— MOL ima 47.69 , VLADA+OMF 48.44%
-treba mu jos 2.31% do 50%
-u free flotu je prije T-3 dana bilo 3.88%
-2.31/3.88 == 0.6==60%
to znaci da bi 60% ljudi od trenutnog ukupnog free flota moralo prodati MOLu da bi MOL teoretski imao sanse za 50%+1
-Istodobno VLADI+OMF treba 40% ukupnog free flota

Sto mislite kolika je sasa da MOL+ igraci skupe 60& preostalog free flota??

Najgori slucaj za MOL

Pretpostavka: Samo 1 PBZ skrbnicki je MOLov igrac,ostali skrbnicki "igraju" za VLADU+OMF

Sada bi rezultat bio MOL 47.44 , VLADA+OMF 48.69

-Dakle u najgorem slucaju po njega MOL bi imao 47.44 treba mu jos 2.56%
– 2.56/3.88 == 66% ukupnog free flota
-Istodobno vladi treba 1.31 / 3.88 == 34% ukupnog free flota

Gore sam vas pitao sto mislite o sansi da MOL skupi 60% free flota, a sto tek mislite o 66% FFa?

Zaključak:

Eto vam dokaza brojkama pa vi idalje sanjajte INAu na 4000+…Ovime bi promjenio i predzadnji post u kojem sam vise u sali nagovjestio da bi cjena INAe mogla dostici max od 3600 i mjenjam to na 3400 -3450 i to eventualno..

Ponavljam sprjeciti nekog da dodje do 50% nije isto kao i sam skupiti 50% !!! …Zasto bi mirovninci uopce jurili i dizali cjenu ako ne zele 50%+1 kad cilj mogu postici i ovako? SELL signal nemre bit jaci nego je

Matematika, vjerojtnost i statistika zeznute su ali jako korisne znanosti..

...



Danas prodao mojih 58 kom. [bye]

ja čekam i dalje 3500-4000 kn….ako mi ih mirovinci neće dati do 10.01., onda ću sa zadovoljstvom prodati MOL-u po 2830 i pripomoći mu da stekne 50% INE i sjebe ovu lopovsku vlast i lopove od mirovinaca kojima INA nije valjala na 1700, ali im je odlična na 2830 kn, naravno novcem od uplatama iz moje plaće [angry]
[/quote]

No….i kaj sam ja zgubil s tim kaj am jučer prodal???….nikaj,al sam zato dobil na Belju i već sam u ht-u.. [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kolega HaoRen
čak i da je vaš scenarij moguć, prije ili poslije ;
ili naši ili MOL u bilo kojoj kobinaciji će pokušati doči do 50%. te vam teorija ne štima.

Znači i jednim i drugima će faliti 1% o kojem ovisi sam promet INE i njena dobit u budućnosti.
Onaj tko ima 50% i jednu dionicu odlučuje o svemu i tu sva priča počinje i završava.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolega loris

Slazem se da ce dugorocno ili MOL ili "nasi" pokusati doci do 50%+1..Ono sto ja smatram je da se to nece desiti sada vec tek negdje dalje u buducnosti i da je trenutno mastanje o cjeni ine preko 3500+ u roku iducih 14dana samo puki san….pitanje je dali je uopce moguce da itko dobije 50%+1 jer je upitno koliko tocno je dionica u free flotu slobodno za prodaju po nekoj cjeni,odnosno koliko dionica iz free flota nije an prodaju neovisno o uvjetima

Moje misljenje: OMFovi su dobili ovu bitku, kada ce biti druga bitka i tko ce dobiti rat to cemo tek vidjeti ali ne tako skoro…

-eto dao sam vam stotku na odgovor

LP

...

@HaoRen
brojčani pokazatelji koje si dao su najvjerojatnije točni. Ono što mene muči je zašto je MOL dao javnu ponudu od 2800 kn/dionici (free flota). To je cijena koja je viša o relne trenutne cijene INA-e, ako nema nečeg skrivenog. Zašto je MOL-u bitno imati 50%+1 dionicu? U jednom do prijašnjih postova pisao sam o varijanti da li neki novi investitor preuzme MO-ove dionice, da li preuzima i upravljačka prava nad firmom ili je za to ipak potrebno 50%+1 dionica?
Da MOL u jednom novom krugu preuzme potrebne donice za to će morati platiti barem 3200+x kuna.
Znači sada MF moraju odigrati do kraja. Moraju ostati svojom ponudom bolji od MOL-a i njegovih igrača? MOL preko svog igrača nesmije dignuti cijenu u visine jer će skupo kupovati iste u narednom periodu. Znači 14.01.2011 je nebitan datum, jer cijena na burzi je bolja od ponuđene, najvjerojatnije se skupljanje nastavlja i nakon 14.01.2011 dok MF ne preuzmu paket dovoljno velik da MOL nemože sakupiti 50%+1 dionice. No, do 14.01.2011 imamo garanciju da će dionica biti najmanje 2800 kn. Nakon toga cijena može i pasti, ako MOL odustane od skupljanja.

New Report

Close