INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još 116.002 dionice nedostaje Vladi i fondovima da bi imali 50% + 2 dionice ( 25%x2 + 1 + 1 ).

Ima li toliko slobodnih dionica na tržištu uopće ????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Danas prodao mojih 58 kom. [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Još 116.002 dionice nedostaje Vladi i fondovima da bi imali 50% + 2 dionice ( 25%x2 + 1 + 1 ).

Ima li toliko slobodnih dionica na tržištu uopće ????

Nisi procitao moj post il si ga ignorirao, nevazno…….Neznam od kuda pretpostavka da VLADA i OMF zele 50%+1 , ono sto 99% zele je da sprjece MOL trenutno da dodje do 5%+1 a to mogu lakse nego sami skupiti 50%+1 i za to im treba puno manje dionica..moja procjena je da im mozda cak treba "samo" 50 000…TO je velika razlika trebati skupiti XY ili sprjeciti drugoga da skupi XY…No slazem se s tobom upitno je koliko jos dionica ima na trzistu ponudenih na prodaju..

Ak se vodim gornjim postom i uzmem u obzir najgori slucaj da je jos 3% ljudi spremno na prodaju to daje brojku od 300 000 dionica od cega MOLu treba 236 000 u NAJBOLJEM slucaju….

...


Tu su jos 1 PBZ i 1 ERSTE skrbnicki racun koje nisam racunao odnosno koje sam smatrao neutralnima u ovom racunu a oni zajedno imaju 0.25%

Po meni ovaj PBZ su GDR-ovi u Londonu koji su barem 50% u rukama mirovinskih fondova.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Po meni ovaj PBZ su GDR-ovi u Londonu koji su barem 50% u rukama mirovinskih fondova.

Djelim misljenje s tobom no za gornji post sam pokusao napravitisituaciju najgoru mogucu po OMFfove u kojoj je najizgledniji "rat" do zadnje kapi krvi i pokusati dokazati da ni tada nema sanse za veliki rat cjenama i daljnji znacajno veliiki rast cjena…..Ukoliko su i ti skrbnicki pod kapom OMFfova igra je vec prakticki gotova

...


Ovo konkretno znači da im treba još ( svakome, Mol-u, vladi – mirovincima, trećem igraču ) preko 100 000 dioinca Ine da bi došli do 50% + 1 dionice.
To je ca. 320 – 350 milijuna kuna prometa.. [smiley]

lp

Zar nije očito da tek slijedi najuzbudljivije.

Dakle, da bi promet bio na današnjoj razini to je cca 10 radnih dana, ali na ovim cijenama će se prodat još vrlo malo dionica, tim tragom jedan je smjer……o agresiji smjera nebi to će ovisiti o broju dionica koje će trebati za prevlast…

Šteta kolega plavi da ste bez keša, kako reče Rojs DA IM POMRSIMO PLANOVE

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

po meni…dokle god ima kupnje, nitko nema dosta…
najkrace receno, kupnja ce samo nestat, a to ne mora biti 14.1.
nitko sa sigurnoscu nezna, koliko ce koverti otic u skdd, FF je jos cca 375 000…
biti pametan u ovakvoj situaciji je jako tesko, biti hrabar, jos teze…
mnogi hodaju po bridu ostrice…mozda i…..

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0



Ovo konkretno znači da im treba još ( svakome, Mol-u, vladi – mirovincima, trećem igraču ) preko 100 000 dioinca Ine da bi došli do 50% + 1 dionice.
To je ca. 320 – 350 milijuna kuna prometa.. [smiley]

lp

Zar nije očito da tek slijedi najuzbudljivije.

Dakle, da bi promet bio na današnjoj razini to je cca 10 radnih dana, ali na ovim cijenama će se prodat još vrlo malo dionica, tim tragom jedan je smjer……o agresiji smjera nebi to će ovisiti o broju dionica koje će trebati za prevlast…

Šteta kolega plavi da ste bez keša, kako reče Rojs DA IM POMRSIMO PLANOVE

[thumbsup]
[/quote]

A što ja mogu kolega na Ina-i pomrsiti?
Jest da mi je portfelj šesteroznamenkast, ali veliki dio je u LKPC, a i da nije što bi mi sa par milijuna kuna, uz ovakve promete? [thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Danas prodao mojih 58 kom. [bye]

ja čekam i dalje 3500-4000 kn….ako mi ih mirovinci neće dati do 10.01., onda ću sa zadovoljstvom prodati MOL-u po 2830 i pripomoći mu da stekne 50% INE i sjebe ovu lopovsku vlast i lopove od mirovinaca kojima INA nije valjala na 1700, ali im je odlična na 2830 kn, naravno novcem od uplatama iz moje plaće [angry]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

zanimljivi postovi danas, a vidimo i po top10 da mirovinci skupljaju sve u šesnaest.

što se "slobodnih" dionica tiče – sve ima svoju cijenu, broj onih koji nisu spremni prodat nije isti na ovoj cijeni ili na ovoj cijeni puta dva.

zaustavitit MOL i stati na 49% nema logike. kada su tako blizu cilja i jedni i drugi će htjeti 50% jer samo tako potpuno kontroliraju situaciju.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


po meni…dokle god ima kupnje, nitko nema dosta…
najkrace receno, kupnja ce samo nestat, a to ne mora biti 14.1.
nitko sa sigurnoscu nezna, koliko ce koverti otic u skdd, FF je jos cca 375 000…
biti pametan u ovakvoj situaciji je jako tesko, biti hrabar, jos teze…
mnogi hodaju po bridu ostrice…mozda i…..

ma gle, kako god da završi, svima će na kraju odgovarati rast cijene INE na burzi iz osobnih razloga (OMF-ovim -rast portfelja, MOL-u: rast vrijednosti kompanije…)

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

kolega HaoRen
niti vas ignoriram niti ikoga ignoriram, a tko sam ja da si dozvolim da ikoga ignoriram ?

nisam pročitao vaš post, ali kolega ConObrien je lijepo objasnio, a ja nadopunjujem ;
1. Sve što INA uvozi prodaje po 2.5 puta većoj cijeni, a monopolista je ( dovoljno )
2. Državi je potrebno 50 % + 2 dionice ili dva paketa od 25% + 1 dionica
3. Samo onaj tko ima 50% plus dionica ima hrvatsku demokraciju u svojim rukama ( ne zaboravite to )

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close