INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo uzbuđenja. [thumbsup]

gdje je to od uzbuđenja…kupac ce svoju kvotu od cca 10000 na ovoj cijeni i treci dan ostvariti bez lupanja po asku….

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


Dajte ljudi prestanite već prodavati po 3100…

ponudi nešto

Kolektivno silovanje

Interesantno je to s tim fiksiranjima cijene na bid-u. Laik bi pomislio da je logično, ako ima više zainteresiranih za kupnju, "nadbidavanje". Opet malo zbunjuje zašto se more tih prodavatelja, koji se svakako žele riješiti dionice, nije istreslo već prvog dana kad je postavljena cijena na 3.100,00, već to rade pomalo čekajući da kupac obustavi postavljanje naloga, pa da ih uhvati panika. Nadalje, ako je toliko zainteresiranih za prodaju, zašto kupac ne postavi nalog na neku drugu, nižu vrijednost. Mislim da bi na 3.070,00 jednako dobro prikupljao dionice. Čemu ta okrugla cifra od 3.100,00? Kao da je sve to neki dogovor velikih, u kojem se točno zna tko će i kad i koliko za INU platiti ili dobiti. I sve bi bilo OK da na kraju samo mali ulagači ostanu kratki, ali niti to ovdje baš ne štima, jer ih je sve manje i svi su već lijepo zaradili, osim nas par koji smo još u dionici i očekujemo neko čudo. No kako sam u svom trogodišnjem trgovanju dionicama uvijek sve krivo odigrao i životnu ušteđevinu umanjio za nekih 80%, nema razloga da se i ovdje, po tko zna koji put, ne nađem u velikom čudu i praznih džepova. Istovremeno je netko pametan na Belju digao 15% u samo par dana. Ja sam ga prodao prije tog rasta i kupio INU. Za kolege forumaše to nikako nije dobar znak.

Nešto je presušila rasprodaja malih?
Veći kupci počeli su se lipariti, čak se i kupnja lagano digla na 3105,xx. Još malo danas i sutra što kupe na ovim razinama, a onda letvica mora gore jer prodavača na ovoj cijeni više nema [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

…danas još bi mogli dalje…

Ovo na INI zaista izgled da se preljeva iz šupljeg u prazno. Po cijele dane istim intenzitetom se prodaje.Samo mi nije jasno kako to ljudi mogu izostajati sa posla,svojih obaveza…i neprestano pune ove.Jel moguće da se stvarno preljeva iz šupljeg u prazno-sam sebi prodaješ-kupuješ a ostali pomalo ulijeću?Pa tu se pri ovako "manjim" prometima svaki dan protrži 15000-20000 kom dionica,a takve se brojeve baš i ne vidi po izvacima SKDD-a.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Malo mi je čudna ova situacija s MOL-om.
Više ništa ne galame, a pitam se dali imaju neki skrbnički račun koji bi mogao odgovoriti na inicijalnu ponudu 15.01.11. i time sva nas pa i Vladu lijepo nategnuti ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Malo mi je čudna ova situacija s MOL-om.
Više ništa ne galame, a pitam se dali imaju neki skrbnički račun koji bi mogao odgovoriti na inicijalnu ponudu 15.01.11. i time sva nas pa i Vladu lijepo nategnuti ?

Nategnut će MOL Vladu putem Podravke – OTP sutra istiće rok za prodaju svojih 10,64% u Podrvaci- lako mogući kupac je MOL te time "strani suvlasnik" i PODR – čime dobiva na svakojakoj pregovaračkoj i ucjenivačkoj moći.



Malo mi je čudna ova situacija s MOL-om.
Više ništa ne galame, a pitam se dali imaju neki skrbnički račun koji bi mogao odgovoriti na inicijalnu ponudu 15.01.11. i time sva nas pa i Vladu lijepo nategnuti ?

Nategnut će MOL Vladu putem Podravke – OTP sutra istiće rok za prodaju svojih 10,64% u Podrvaci- lako mogući kupac je MOL te time "strani suvlasnik" i PODR – čime dobiva na svakojakoj pregovaračkoj i ucjenivačkoj moći.
[/quote]
prijatelju ovo je plafon već od cijene..znaju to prodavači..100% dosta..

Jel se ovo, što se sad događa, naziva nadbidavanje?
Loris, u kom smislu nategnuti? Izraz mi je inače jako dobar i često puta sam ga iskusio s dionicama, ali to što Vlada s OMF-ovima neće prikupiti više od 50%, meni ne znači puno, ako će netko kupiti moje dionice po željenoj cijeni. Iako mi sva ta priča o bezerezevnoj ljubavi između Vlade i OMF-ova nikako nije sjela. Ok, Vlada ima instrumente za zagorčati život OMF-ima i tako ih prisliti na ljubav, ali mislim da su OMF-ovi tu prvenstveno da osiguraju korist njihovim vlasnicima, a ne nama koji od njih trebamo mirovine jednog dana ili nekakvoj Vladi koja niti sama ne zna što bi s INA-om.
Međutim u svoj toj priči je bit da netko izgleda želi INU, a da je instant dioničara (koji jedini mogu rušiti cijenu) sve manje i manje u igri.

New Report

Close