INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mene samo zanima što će se dogoditi kada netko, bilo MOL bilo RH, skupi 50%+1 dionicu. Koliko će nakon toga vrijediti dionica Ine? 3000, 8000, 1700 ili 800 kuna?

INA će uvijek vrijediti više jer će je OMF-ovi bez beda napucavat na burzi koliko god žele, da pokažu kako su dobar posao napravili kupnjom. jednog dana prodat će te dionice skupa s vladom nekom trećem i zaraditi tu 20-50% i svi zadovoljni [yawn]

p.s. pitanje je hoće li i na kojoj cijeni netko doći do 50% jer dionica INE je na burzi sve manje i manje, a vidimo da su se uključili novi veći igrači u kupnju što će na kraju rezultirati daljnjim rastom cijene kao što je već bilo sa 2830 na 3100 kn [proud]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica



i da zavrsim-do grla sam u INA-R-A i mislim, ne smo da je ovo sigurna dionica,nego i pogodak stoljeca [lol] [lol] [lol] [bye]

Mene samo zanima što će se dogoditi kada netko, bilo MOL bilo RH, skupi 50%+1 dionicu. Koliko će nakon toga vrijediti dionica Ine? 3000, 8000, 1700 ili 800 kuna?

Što se tiče dijela da OMF-ovi neće ispasti smiješni jer su kupovali skupo i prodavali jeftino… Da, Ina bi stvarno bila prvi takav primjer. Kratko je burzovno pamćenje ovdje.
[/quote]
kolega zaboravljate da se ovo odvija pod velikim povecalom javnosti,vec ima negodovanja ulaskom OMF-ova u INA-u,a i zaboravljate da na trzistu ostaje svega 1% slobodnih dionica(ako),pa se i cijena moze lako braniti.
iako sam misljenja da se nece imati potrebe sta braniti(jos kad krene Sirija…)

svakoga dana u svakom pogledu...

@sector

Sve si to lijepo napisao , čak se i s većinom slažem.

No pitam ja tebe, kako ćeš se osjećati ako (ili kada) jednog od ovih dana negdje u 15.59 samo prođe jedna lijepa blok transakcija od recimo 50.000 ili 100.000 dionica na recimo 3400 (mislim da je to unutar limita za blok transakcije) i sutra prije otvaranja netko objavi kako je prodao svoj share MOL-u ili OMF-ovima u blok transakciji i da sada taj ima 50%+1.
Ili i ne prođe blok, nego se smo objavi da je XX vlasnik YYYYY dionica opunomoćio MOL ili OMF-ove da upravljaju njegovim dijelom dionica.
Ili se na kraju zapravo ništa i ne objavi već samo kupnja nestane, svi zbunjeni, a 3 mjeseca kasnije na skupštini INA-e se konstatira da ovaj ili onaj ima 50%+1.

Nakon toga briga OMF-ove ili MOL za cijenu na burzi. Uvijek mogu reći da cijena na burzi nije realna kad je freefloat 1%. Zapravo čak im paše što niža da mogu što jeftinije istisnuti ostatak.
Koliko je ono bila Plivina cijena istiskivanja ?

Da se razumijemo. Vrijedi INA puno. Samo pitanje da li ćeš tu vrijednost moći utržiti na burzi.
Da na kraju i završi nešto tipa 49:49 što misliš s kime će se na kraju dogovoriti – jedan s drugim ili sa vas par stotina koji imate tih 1-2%.

U svakom slučaju puno sreće.
Trebat će ti.

Loki

vec nekoliko puta zaspi ovaj što stavlja naloga na 3100,00 i pusti minutu bez naloga..kako se samo na asku slazu po 3100,00 onda… i opet počisti 🙂

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


Nakon toga briga OMF-ove ili MOL za cijenu na burzi. Uvijek mogu reći da cijena na burzi nije realna kad je freefloat 1%. Zapravo čak im paše što niža da mogu što jeftinije istisnuti ostatak.

bezveze….
1. OMF-ovima odgovara što viša cijena INE na burzi jer im čini velik di portfelja, pa će rastom cijene imati veće prinose za svoje članove, a to im je osnovni cilj radi čega postoje!
2. kakvo crno istiskivanje kad nitko nema ni 50%, a kamo li 95%?! barataš pojmovima koje uopće ne razumiješ
[bye]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

@elf10,

e jesi naivan 🙂
1. Zakaj je OMF-ovima važna cijena INA-e na burzi – kaj ti stvarno vjeruješ u ono što piše u statutima tih fondova 🙂
Ok, ne isključujem da će ponekad možda na brzinu dignuti cijenu ako im bš zatreba pozitivnog publiciteta i da će održavati likvidnost INA-e. Ali ako će vlada vraćati uslugu sa dizanjem doprinosa na 7% pa ti vidi koliko će im stati da je INA na 3500.
Uostalom navedi mi jednu jedinu dionicu kojoj mirovinci (bilokoji) brane cijenu.

2. A ti zaboravljaš mantru "MOL djelujući zajednički sa Vladom RH…".
Imali su 92% prije cijele priče, a sada MOL, Vlada i OMF-ovi gotovo sigurno imaju 95%.
Ok, jesu se malo zakačili, ali što misliš kada će svi oni zajednički zaključiti da ako već nitko nema 50% da bi im zapravo svima jako odgovaralo da su svih 100% dionica u čvrstim rukama, a ne u drhtavim rukama malih dioničara.

Loki



@sector

Sve si to lijepo napisao , čak se i s većinom slažem.

No pitam ja tebe, kako ćeš se osjećati ako (ili kada) jednog od ovih dana negdje u 15.59 samo prođe jedna lijepa blok transakcija od recimo 50.000 ili 100.000 dionica na recimo 3400 (mislim da je to unutar limita za blok transakcije) i sutra prije otvaranja netko objavi kako je prodao svoj share MOL-u ili OMF-ovima u blok transakciji i da sada taj ima 50%+1.
Ili i ne prođe blok, nego se smo objavi da je XX vlasnik YYYYY dionica opunomoćio MOL ili OMF-ove da upravljaju njegovim dijelom dionica.
Ili se na kraju zapravo ništa i ne objavi već samo kupnja nestane, svi zbunjeni, a 3 mjeseca kasnije na skupštini INA-e se konstatira da ovaj ili onaj ima 50%+1.

Nakon toga briga OMF-ove ili MOL za cijenu na burzi. Uvijek mogu reći da cijena na burzi nije realna kad je freefloat 1%. Zapravo čak im paše što niža da mogu što jeftinije istisnuti ostatak.
Koliko je ono bila Plivina cijena istiskivanja ?

Da se razumijemo. Vrijedi INA puno. Samo pitanje da li ćeš tu vrijednost moći utržiti na burzi.
Da na kraju i završi nešto tipa 49:49 što misliš s kime će se na kraju dogovoriti – jedan s drugim ili sa vas par stotina koji imate tih 1-2%.

U svakom slučaju puno sreće.
Trebat će ti.

kada bi ovakve mogućnosti mogli eliminirati, sve bi bilo lakše, ne bi nitko izlazio
jedino što je sigurno da ćemo svakim danom plaćati sve skuplje gorivo i plin, Sretna Nova godina

sector

3.
zar se nitko nije zapitao:
-zasto MOL nudi 60% vecu cijenu od trzisne i zeli postati vecinski vlasnik INA-e?
-zasto fondovi kupuju po 60%-70% vecim cijenama i kazu "to je dobro ulaganje"?
-zasto se pojavio treci kupac koji skuplja po 3100 k kao da sutra ne postoji?
i po meni najvaznije:
-zasto informacije,ili bilo kakve vijesti o nalazistu u Siriji dobivamo na kapaljku?

Evo ja se pitam, zašto??

Uključivši trgovanje u petak, ukupno 4835 dionica

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.531 1,49 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 48.365 0,48 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 026
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 12.158 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2 310
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 95,70



Nakon toga briga OMF-ove ili MOL za cijenu na burzi. Uvijek mogu reći da cijena na burzi nije realna kad je freefloat 1%. Zapravo čak im paše što niža da mogu što jeftinije istisnuti ostatak.

bezveze….
1. OMF-ovima odgovara što viša cijena INE na burzi jer im čini velik di portfelja, pa će rastom cijene imati veće prinose za svoje članove, a to im je osnovni cilj radi čega postoje!
2. kakvo crno istiskivanje kad nitko nema ni 50%, a kamo li 95%?! barataš pojmovima koje uopće ne razumiješ
[bye]
[/quote]
poslao sam jedan post ali mi je obrisan.
mislim da ti je kolega elf odgovorio,pa ne moram ja…

svakoga dana u svakom pogledu...


sector

3.
zar se nitko nije zapitao:
-zasto MOL nudi 60% vecu cijenu od trzisne i zeli postati vecinski vlasnik INA-e?
-zasto fondovi kupuju po 60%-70% vecim cijenama i kazu "to je dobro ulaganje"?
-zasto se pojavio treci kupac koji skuplja po 3100 k kao da sutra ne postoji?
i po meni najvaznije:
-zasto informacije,ili bilo kakve vijesti o nalazistu u Siriji dobivamo na kapaljku?

Evo ja se pitam, zašto??

Zato što je ovo sa INA-om jedan malo veći Big Brother, a znamo da natjecatelji istog moraju slušati. Jednog dana ćete vjerojatno saznati što je bilo iza kulisa.[lol]


Uključivši trgovanje u petak, ukupno 4835 dionica

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.531 1,49 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 48.365 0,48 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 026
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 12.158 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2 310
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 95,70

Aha.. pa ovo je sve bolje i bolje..
Znači ipak i mirovinci kupuju i natječu se, nije niti njima problem dati preko 3 000 kuna za dionicu.
Naime prosječna cijena toga dana je bila 3 051 kunu.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close