INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA-R-A 3.100,02 1983 6.147.339,66 29.12.2010 13:22:51

who dares, wins


INA-R-A 3.100,02 1983 6.147.339,66 29.12.2010 13:22:51

Dogovorena transakcija ili mirovinci počeli uvaljivati kupljeno na 2830?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


INA-R-A 3.100,02 1983 6.147.339,66 29.12.2010 13:22:51

netko se lijepo jučer i danas krca na 3100 kn, čim se potroši nalog na 3100, za sekundu je novi na kupnji.
što li taj zna i koliku on cifru očekuje kad bude prodavao ovo što sad kupuje?? [cool]



INA-R-A 3.100,02 1983 6.147.339,66 29.12.2010 13:22:51

Dogovorena transakcija ili mirovinci počeli uvaljivati kupljeno na 2830?
[/quote]

odličan vic [lol] [thumbsup]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Igor Dekanić: Sljedeće će godine cijena benzina doseći 10 kuna

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/igor-dekanic-sljedece-ce-godine-cijena-benzina-doseci-10-kuna,101937.html

slijedeće će godine litra benzina doseći min 15 kuna
nadam se da bu manje mrtvih po autocestama

Postanite Eu-robovi


Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

riskantno????
kladionica???

po meni je ovdje sve kristalno jasno!
zapravo ne vidim niti jedan razlog zasto ne drzati ili cak jos kupovati.

1.
jasno je da fondovi na ovim razinama i na ovom prometu nece moci skupiti dovoljno dionica da zajedno sa drzavom steknu vlasnistvo 50% + 1 dionice,znaci cijena mora gore.mozda ne danas-sutra,ali tamo negdje oko 05.01,kad i medu njima zavlada panika jer je vremena sve manje, ocekujem bar 3400-ovisno o prodaji(malim ulagacima)
iskreno ne bih se cudio da cijena skoci na 4000 k

2.
dosta malih ulagaca se boji da bi cijena nakon 14.01.(ima ih i na ovom forumu) mogla nazad na 1700 pa prodaje od 2830-3100.("dobro se zaradilo,zasto da riskiram?")
pa zar mislite da ce fondovi,nakon sto skupe jos tih 2%,dopustiti da cijena padne ispod razina po kojima su oni ulazili?nasli bi se na zestokom udaru javnosti(u stilu:sta se to radi sa nasim mirovinama).zaboravljate da ce nakon toga ostati svega 1% dionica na trzistu,koje fondovi sa lakocom mogu otkupiti.nakon toga mogu dici letvicu na 6000-7000(kako im odgovara)i pokazati javnosti kako su odradili dobar posao.
cak i da ne skupe dovoljno dionica jos jedan razlog vise za ovakav scenarij
3.
zar se nitko nije zapitao:
-zasto MOL nudi 60% vecu cijenu od trzisne i zeli postati vecinski vlasnik INA-e?
-zasto fondovi kupuju po 60%-70% vecim cijenama i kazu "to je dobro ulaganje"?
-zasto se pojavio treci kupac koji skuplja po 3100 k kao da sutra ne postoji?
i po meni najvaznije:
-zasto informacije,ili bilo kakve vijesti o nalazistu u Siriji dobivamo na kapaljku?

mislite da su MOL,mir. fondovi i ovaj treci veliki ulagac jednostavno malo skrenuli i ne znaju sta rade????????

i da zavrsim-do grla sam u INA-R-A i mislim, ne smo da je ovo sigurna dionica,nego i pogodak stoljeca [lol] [lol] [lol] [bye]

svakoga dana u svakom pogledu...

Mislim da ova transakcija može odgovoriti na enigmu što će se događati s dionicom INE u skoroj budućnosti. E sad, pitanje je kako doznati tko je to prodao i zašto. Kupac ovdje i nije toliko bitan.


INA-R-A 3.100,02 1983 6.147.339,66 29.12.2010 13:22:51



Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

riskantno????
kladionica???
i da zavrsim-do grla sam u INA-R-A i mislim, ne smo da je ovo sigurna dionica,nego i pogodak stoljeca [lol] [lol] [lol] [bye]
[/quote]
Ok. Čemu opravdanja. Sretno.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


i da zavrsim-do grla sam u INA-R-A i mislim, ne smo da je ovo sigurna dionica,nego i pogodak stoljeca [lol] [lol] [lol] [bye]

Mene samo zanima što će se dogoditi kada netko, bilo MOL bilo RH, skupi 50%+1 dionicu. Koliko će nakon toga vrijediti dionica Ine? 3000, 8000, 1700 ili 800 kuna?

Što se tiče dijela da OMF-ovi neće ispasti smiješni jer su kupovali skupo i prodavali jeftino… Da, Ina bi stvarno bila prvi takav primjer. Kratko je burzovno pamćenje ovdje.

Evo ja baš provjerio malo inbox. Od kad se cijena odlijepila od 2830 kn trejadao sam 38 puta Ina-u.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Nema trgovine Inom već 6 minuta.. ?
Smanjio se broj onih koji misle prodavati po 3 100 očito.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close