INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Po meni Sec je totalno kriva adresa za ta pitanja. Nije Bermuda u Americi tako da im ovi mogu reći ime firme i sjedište ali ne i tko iza nje stoji.
http://reportingproject.net/offshore/

U Plivi su bila svojevremeno 3 računa pod:

DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS (iz TOP 10),ali to su bile 90-e…

[/quote]
Plivu nisam pratio pa ne znam, Delaware sam skoro pa siguran da su naši koji su iznijeli svakojaku lovu van, a ova Bermuda mi je sad skroz neobična jer je premalo vremena i dionica preostalo da bi mogli biti neki jezičac na vagi. Vidjet ćemo da li će prodati i kome ili je to tek neka priprema za nešto što bi moglo uslijediti u doglednoj budućnosti. Kad su prljave igre u pitanju ja više sumnjam u naše nego u Mađare jer su oni znali da će uslijediti ta ponuda pa su se imali vremena pripremiti i puno veće količine kupiti na tržištu po onim cijenama.
[/quote]

Sve je to ista igra – nema razlike, nimalo, samo Mađari imaju puno bolju poziciju…

@ Pliva – ma tamo su čuda radili… [proud] [cool]

a tko prodaje ovo na lopate po 3100

Postanite Eu-robovi






Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

Žilav ti je ovaj na 3100. Ko pitbul kad zagrize, teško pušta…….
[/quote]
Znam, vidim, sve ok samo nije više onako volatilno kao prošloga tjedna a više nema ni mirovinca na 2800.
[/quote]
Da? A tko je prvi na bidu?
[/quote]
Tko?
[/quote]
Gle, ak ovaj sa bermuda kupuje po 3100 (jučer cijeli dan) zašto bi stavljao 1. lipu iznad sebe? Pa jučer mu je dobro išlo. Vjerovatno ga netko kopira, sa lipom više.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.







Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

Žilav ti je ovaj na 3100. Ko pitbul kad zagrize, teško pušta…….
[/quote]
Znam, vidim, sve ok samo nije više onako volatilno kao prošloga tjedna a više nema ni mirovinca na 2800.
[/quote]
Da? A tko je prvi na bidu?
[/quote]
Tko?
[/quote]
Gle, ak ovaj sa bermuda kupuje po 3100 (jučer cijeli dan) zašto bi stavljao 1. lipu iznad sebe? Pa jučer mu je dobro išlo. Vjerovatno ga netko kopira, sa lipom više.
[/quote]
Ne vjerujem, da je tako nadbidavali bi se. FF je sve tanji.
Radi se o istom kupcu ko god bio.

mirovinci će morati dati neke stimulacije djelatnicima koji ovako marljivo skupljaju INU
čini mi se da su se samo preselili s 2830 nekuda 🙂

Rusi su nam bili jedini spas iz ovoga gdje je hrvatska sada. mislim da se mora MOL izgurati iz igre.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Josipovic-ne-putuje-u-Moskvu-jer-je-Gazprom-ispao-iz-posla-s-plinom

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


a tko prodaje ovo na lopate po 3100

a tko bi prodavao nalozima od po 18, 24 ili 26 komada nego mali dioničari/građani koji ne vide dalje od nosa?
njima je sad bitno uzet pare i adio, a kad cijena ode na 3500-4000 kn onda će se derat da ih je vlada prevarila, a MOL opljačkao [lol]

@james1
Nagađam. Vjerovatno si u pravu. Činjenica je da je tek 5000 kom. prošlo.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.








Kako bilo meni je ovo malo preriskantno od kad se maknuo onaj na 2830. To je ipak novi detalj. Sad sve ovisi o dobroj volji ovog koji kupuje na 3100 a to me više podsjeća na kladionicu nego na burzu. Ako se šta promijeni eto mene nazad.

Žilav ti je ovaj na 3100. Ko pitbul kad zagrize, teško pušta…….
[/quote]
Znam, vidim, sve ok samo nije više onako volatilno kao prošloga tjedna a više nema ni mirovinca na 2800.
[/quote]
Da? A tko je prvi na bidu?
[/quote]
Tko?
[/quote]
Gle, ak ovaj sa bermuda kupuje po 3100 (jučer cijeli dan) zašto bi stavljao 1. lipu iznad sebe? Pa jučer mu je dobro išlo. Vjerovatno ga netko kopira, sa lipom više.
[/quote]
Ne vjerujem, da je tako nadbidavali bi se. FF je sve tanji.
Radi se o istom kupcu ko god bio.
[/quote]
Meni više liči da taj sa Bermuda stavi "temeljac" na 3100 a lipu iznad manji nalog i sad kad se pojede ovaj s lipom više, ostatak upeca ovaj temeljac koji funkcionira kao osigurač i koji kupuje vrijeme dok se ne stavi nalog za jednu lipu više… a vidim da polako ulijeći i paketići od 50 komada. Iskreno ne znam šta se događa.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@rota

Algoritam predotvaranja ne oštećuje kupca ništa više od prodavatelja. Kupac je mogao kupiti i po nižoj cijeni da nije baš dao toliko veliki nalog nego više manjih. Meni se to desilo par puta – zato se i ljudi ‘nadbidavaju’ ili ‘podaskavaju’ u predtrgovanju.
No, za to mu je trebala naprednija platofrma, a s druge strane pitanje je koliko bi stvarno uštedio pošto je prvi manji bid io samo 30tak kuna ispod. Možda bi uštedio nekih 3-4 kune na svakoj dionici tj ukupno 15000-20000 kn. Naizgled nije malo, ali to je bio nalog na 15.5 mil kuna pa je potencijalna ušteda gotovo 0,12%. Na tim razinama stvarno sitnica.

Loki


Rusi su nam bili jedini spas iz ovoga gdje je hrvatska sada. mislim da se mora MOL izgurati iz igre.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Josipovic-ne-putuje-u-Moskvu-jer-je-Gazprom-ispao-iz-posla-s-plinom

pa ako vlada RH + OMF-ovi skupe 50%+1, onda to uopće nije problem: međunarodni natječaj tko da više i gotovo, pa da vidimo tko se može nositi s Rusima (Surgutneftegas, Lukoil…).
sagledavši stanje drž. financija, nova ministrica i nema nekog izbora nego prodati INU jer kreditni rejting nam je pao, drž. obveznice uskoro će nam biti kategorija: JUNK



a tko prodaje ovo na lopate po 3100

a tko bi prodavao nalozima od po 18, 24 ili 26 komada nego mali dioničari/građani koji ne vide dalje od nosa?
njima je sad bitno uzet pare i adio, a kad cijena ode na 3500-4000 kn onda će se derat da ih je vlada prevarila, a MOL opljačkao [lol]
[/quote]
nemoj tak
nemaju svi trejdera i 24 satni pregled dionica real time. neki od malih cak i da imaju sve to nemaju vremena sjedit cjeli dan i gledat jel bu prodao po 3100 ili 3101.01 jer moraju radit jos godinu dana za isto koliko sada dobije za inu.
pretpostavljam da ovi koji se vec danima zabijaju u bid su brokeri koji su dobili tisuce zahtjeva za prodaju i sada ih samo procesiraju a posto je cijena visa od one po kojoj bi trebali prodat samo ubacuju brojke, a svaki zahtjev za prodaju nora posebno pustit nemoze sve zbrojat pa prodat.
cinovnik (broker) sjedi za stolom s desne strane 2580 zahtjeva za prodaju 24 dionice po 2830.
trejder kaze 3100.
u basicu bi to bilo

10 uzmi papir s desna prekuca 24 po najpovoljnijoj i bum enter.
20 stavi papir na lijevo.
30 goto 10

i tako tisucama puta :_)

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close