INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovanje,
molio bih vas za pomoć.
Danas sam dao nalog brokeru za prodaju dionica. Zaprimio je nalog u 12:30
Kako sad mogu znati da li je uspio danas prodati moje dionice i po kojoj cijeni.

Pa nazoves ga i pitas.

Po kojoj cijeni si mu rekao da proda ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Kako samo pametno zbore, Dinkec i Dudo na dnevniku Nove tv………………MI stalno kupujemo, kaže Dinkec, na dobrobit naših penzića [lol]
A vidjećemo ih sutra…….

Ako stalno kupuju tko onda stoji iza ovog što se pojavio na 10. mjestu. [lol]
[/quote]

navodno američki fond….mahnito skuplja dionice, a onda će počet licitaciju tko da više. ako su OMF stali s kupnjom zbog 200 kn razlike i puštaju ovome da im odnosi ključne dionice onda nisu normalni

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Nevjerovatno…………….ove godine se više zaradilo na Ini…………nego Ivana na cijelom balasnom portfelju………..a koji je k tome bio aktivno upravljan od cijelog teama renomiranih financijaša……..

Da ne povjeruješ kako je teško upravljati tim balasnim fondovima [smiley]


Nevjerovatno…………….ove godine se više zaradilo na Ini…………nego Ivana na cijelom balasnom portfelju………..a koji je k tome bio aktivno upravljan od cijelog teama renomiranih financijaša……..

Da ne povjeruješ kako je teško upravljati tim balasnim fondovima [smiley]

Balasni po statutu nemoze imati vise od 10% u jednoj dionici. Da nema tog ogranicenja, prihodi bi bili puno veci.

Inace Ivana ove godine nije bila samo uspjesna na burzi, ostvarila je velike prihode i na kladionici i u kockarnici.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zar se Ivana drži tih ograničenja………..po pitanju svog balasnog…… [rolleyes]

A stalno sam joj govorio da se drži HTea i Ine……….ah teško je s curicama [pray]


Zar se Ivana drži tih ograničenja………..po pitanju svog balasnog…… [rolleyes]

A stalno sam joj govorio da se drži HTea i Ine……….ah teško je s curicama [pray]

Ona se odlucila da ulaze u 30 dionica. Time je znatno smanjila rizik i prioritet joj je ocuvanje kapitala. Sa takvom strukturom je pobijedila index za 8%. To je lijep uspjeh.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Evo ga!
Mirovinci nisu kupovali nakon što je cijena porasla, a tajanstveni kupac se probio na 10. mjesto:

* Važeći podaci za uredovni dan 28.12.2010 .

INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.531 1,49 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 47.339 0,47 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 945
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 9.848 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA NEW
Ukupno: 95,66

lp


A jeste li primjetili da je HPB prodala svojih 15.187kom. Zar ona nije u dogovoru sa Vladom?
Čudno, zar ne? Bez obzira jesu li prodali Mirovincima ili …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Jest to stoji………..čestitam Ivani, nije lako pobijediti Index………….iako osobno sumnjam u plus………to ona nešto papirnato broji, nema tu stvarne zarade, jer da ide unovčiti te nelikviduše bilo bi tu pozamašnih minusa……………. [wink]


Ne tuče se po bidu i dok je tako, teško da će cijena bitnije gore, dokle god se tuče po asku ostajemo 3000-3100…za vrijednosti od 3200+ se treba uključiti bar još jedan igrač kojega za sada nema

Bid je ono lijevo…kupnja- ono što nudiš,pa se nabidavaš s okolinom, ask je ono desno – ono što pitaš za dionicu .

The bid price is the highest price anyone is willing to pay to buy a stock; while the ask is the lowest anyone will accept to sell a stock. Together, the bid and ask prices are referred to as a “quote”.
[cool]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Kako samo pametno zbore, Dinkec i Dudo na dnevniku Nove tv………………MI stalno kupujemo, kaže Dinkec, na dobrobit naših penzića [lol]
A vidjećemo ih sutra…….

Ako stalno kupuju tko onda stoji iza ovog što se pojavio na 10. mjestu. [lol]
[/quote]
Pa i ja se smijem, kao i ti. Kupuje amer

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




Kako samo pametno zbore, Dinkec i Dudo na dnevniku Nove tv………………MI stalno kupujemo, kaže Dinkec, na dobrobit naših penzića [lol]
A vidjećemo ih sutra…….

Ako stalno kupuju tko onda stoji iza ovog što se pojavio na 10. mjestu. [lol]
[/quote]
Pa i ja se smijem, kao i ti. Kupuje amer
[/quote]

Čekaj ja sad niš’ ne kužim. Pa ova dvojica su rekli da oni stalno kupuju. Pa jel’ oni kupuju po 3100 ili po koliko. Meni sad nije ništa jasno. A kak je ime tom Ameru ?[lol] [lol] [lol]


Možda najbolje naprave, oni što ne prodaju još par godina.

to sigurno, samo što neće trebati čekati godinama da se ovdje digne lijepa para,ići će to puno brže [thumbsup]
iz onog screen capturea kolege gismunda vidi se 5000 komada koji su dšli sekundu prije otvaranja na kupnju na 3101,01 kn iako je dosta naloga na prodaji bilo ispod 3000 kn…očito ovom velikom kupcu 100-200 kn po dionici više ne igra nikakvu ulogu, a što ih manje preostane, cijena za otkup zadnjih dionica bit će mu sve manje bitna zbog niskog prosjeka prethodnih dionica [wink]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close