INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moja obitelj i ja vlasnici smo 89 dionica i odlučili smo da ih prodajemo za 4200kn. Možda su to nerealna očekivanja, možda je to daleko ispod cijene koju će postoći a ako ne postignu tu cijenu neka ostanu, možda se zaleti i koja dobra dividenda za koju godinu.

Promet na Zagrebačkoj burzi do 10. prosinca iznosio je 11,1 milijardu kuna, no na početku trgovanja Ininom dionicom 14. prosinca (nakon privatne ponude MOL-a za otkup dionica i zbog toga jednotjedne blokade trgovanja) do kraja ovoga tjedna porastao je na 12,5 milijardi kuna.

Za razliku od prvotnih rezultata prema kojima je ukupni promet bio dva posto bolji nego prošle godine, trgovanje Ininom dionicom koja je sa sobom povukla i aktivnije trgovanje ostalim dionicama pridonijelo je većem prometu od čak 14,5 posto nego u 2009. godini.

Deblokadom trgovanja Ininom dionicom na burzi je situacija podsjećala na onu u najboljim danima pa su redovitidnevni prometi 14. i 15. prosinca ušli u deset najboljih dnevnih prometa u povijesti burze, indeksi su zabilježili dvoznamenkaste postotke poraste, a Inom je samo tog prvog dana ostvaren promet veći nego od početka godine do tada.

Ina je "povukla" i brojne druge dionice u pozitivnu zonu pa je čak 28 dionica imalo milijunske promete, a većina i porast cijene.

– Posljednjih dana trguje se nešto mirnije, no dnevni prometi i dalje su osjetno iznad godišnjeg prosjeka, a indeksi čvrsto iznad svojih psiholoških granica – kažu na burzi.

Naime, poslije MOL-ove ponude za otkup dionica Ine najaktivniji su na burzi bili mirovinski fondovi koji su kupovali dionice Ine po cijeni oko jedan posto višoj od one što ju je ponudio MOL, no kako se posljednjih dana u "igru" ubacio američki ulagač nudeći višu cijenu od mirovinaca, promet se malo umirio. Prema posljednjim podacima, najveći promet u ovoj godini imale su dionice HT-a, Ine i Adrisa.

Crobex je godišnje porastao 3,11 posto, a Crobex 10 6,5 posto.

http://www.vecernji.hr/biznis/dionica-ine-povecala-promet-burze-14-5-odnosu-prema-lani-clanak-232129


Meni se čini da je jedini razlog zašto se ovo događa s Inom to što je, izgleda, Mol BIVŠI dioničar Ine. Pitanje je modaliteta i cijene po kojoj će se transakcija izlaska realizirati.

ovo je jedna varijanta koja i meni nije neprihvatljiva. U konceptu zamjene dionica Ininih za Molove, a upravljačka prava Mola u Ini nisu prenosiva na novog ( ruskog ) vlasnika. Pa je potreban večinski paket.
Vlada se može od večinskog (50%+1 dionice) zaštiti i zakonom.

Ina od Mola za 50 milijuna dolara kupuje naftno polje u zapadnom Sibiru

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-od-mola-za-50-milijuna-dolara-kupuje-naftno-polje-u-zapadnom-sibiru-167596.aspx


Syria – Hayan block

Ova polja vrijede više od Bijelih noći .

Prihodi iz Sirije, koji se prema nekim procjenama kreću između 16 i 20 milijuna USD, u 2011. utrostručiti i u najkonzervativnijoj varijanti iznositi 50-ak milijuna USD mjesečno.

To je oko 285 milijuna Kn mjesečno iliti godišnje 3,420 milijardi Kn.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-od-mola-za-50-milijuna-dolara-kupuje-naftno-polje-u-zapadnom-sibiru-167596.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Danas kreće laganini relli! Nakon svega što se počelo događati oko INE volio bih da moje dionice kupe OMF-ovi jer ovo sada treba dobro držati pod kontrolom.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Danas kreće laganini relli! Nakon svega što se počelo događati oko INE volio bih da moje dionice kupe OMF-ovi jer ovo sada treba dobro držati pod kontrolom.

Ne brini se. Puniče amer bid po 3100 do beskonačnosti. Ko god želi prodati po toj cijeni.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

U ovoj zamršenoj situaciji, procijenjivati cijenu INA-e je besmisleno. Trgovina za nas male je čista kocka, a bojim se da tako i ne završi . U krajnjem slučaju, moglo bi se desiti ( ali znam da neće, previše je love utučeno ) da HANFA na kraju poništi sve transakcije . I TO je jedan od mogućih scenarija, da zaštiti fondove od bankrota . Ako se pokaže da im se to ne isplati, da su spušili, onda HANFA lijepo proglasi nezakonito trgovanje i sve vrati na početak . Pa kome milo,kome ne .

Stariji igrači lako se sjete CRAL, MDPL…hehehe..to su bile fore, to su bili dani .

Kockam se !!!

GLAVO je pitanje : ZAŠTO je Mol krenuo u kupovinu ?
[/quote]



a ja Pata

Drago nam je da si se predstavila u kojem si rodu jer sam stvarno po nekad u nedoumici.
[/quote]


Mol ima upravljačka prava zaštićena ugovorom . Do kada ? Može li se ugovor poništiti,ako su potpisnici u zatvoru,pa se zato bori za 50%+1 ?

jeli sve to dobro odrađen spin ? Iscjediti mirovince,pa onda reći : samo smo se šalili . I čekati slijedeći bankrot države ?

Pušu li Rusi za vrat ? Teško da Ina ima nekog utjecaja . Južni krak smo spušili, DA je davno završena tema, plinsko tržište nam je na razini većeg EU grada…

Još uopće nikome od nas nije jasno zašto je MOL baš sada krenuo u otkup fantomskih 8% slobodnih dionica . I nikome nije jasno tko je taj famozni Amer koji kupuje a ne pita za cijenu, a ne ZNA se i zašto to radi, ili ZA koga !
Verdi , jel ti zapinje tipkovnica , ili što :- )) ???

Mol’s potential and North Adriatic projects

Počelo je curiti. Di su nestali oni Amerikanci?

New Report

Close