INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najbolje tek slijedi………….

idemoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


je li to insajderska?

ne, samo sam se na tvoj nadovezao dio

Najvjerojatnije će dobro proći oni koji će dionice imati u jednom slijedećem krugu.

pusa

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ne, samo sam se na tvoj nadovezao dio

Najvjerojatnije će dobro proći oni koji će dionice imati u jednom slijedećem krugu.

pusa


Nikl je patak

a ja Pata

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

….po procjeni moje malenkosti dobro će se trgovati i slijedeći tjedan. Mislm da trgovina neče jenjavati cijeli tjedan no sad je pitanje koliko čekati. Dali ući u rizik do 14.01. jer benefiti mogu biti ogromni – možete zaraditi i 50% – 70% više a u najgorem slućaju možete ih prodat po 2800 ili ćekati rasplet situacije iza 14.01. i možda riskirati da su u minulom vremenu OMF-ovi i vlada ušli u posjed 50%+ dionica. Po mojem mišljenju OMF-ovima i vladi je prekasno i preopasno za bilo kakvo povlačenje iz igre bez obzira na cijenu na tržištu a još je opasnija status Quo situacija jer je moguća ucjena trećeg igrača za kontrolni paket bez obzira kako i koliko on "mali" bio. Slijedeći tjedan čemo valjda i doznati tko je on ako HANFA dobije očitovanje od Amera u tako kratkom roku i budući da su blagdani. OMF-ovima i vladi je sad najisplativije kupovati na tržištu samo što će sad morati intezivirati kupnju jer su onda u najmanjem riziku a i da se razumjemo prosječni rast cijene dionice od 100Kn dnevno je stvarno zanemariv kad se konačna cijena uprosjeći sa ranije kupljenim dionicama i sadašnjim cijenama dionica i mislim da su toga OMF-ovi i vlada svjesni pa se tako lijepo vidi svaki dan promjena u portfeljima top 10 dioničara. Jedan od mogučih scenarija na burzi za slijedeći tjedan je igra sa kupnjom i rastom cijene između 3500 – 3700 kuna pa onda igra sa psihologijom straha da odjednom OMF-ovi spuste letvicu na jedno 3000 Kn i da počne panična rasprodaja po principu daj šta daš samo nek je preko 2800, no i to bi bila rizična igra jer još uvijek neznamo koliko dugo a i količinski treči igrač ima namjeru ulaziti u INU. U svakom slučaju
mislim da je najpametnije OMF-ovima i vladi sad kad su već počeli igru odigrati je do kraja. Postoji još jedan scenario koji bi bio strahovito loš i za Vladu i za MOL a to je da treči igrač igra igru za Ruse pa jednog dana kad se Rusi odluće ući u INU mogu cjenovno ucijenjivati i vladu i MOL jer ni jedni ni drugi nemaju kontrolni paket u INI a to automatski znači jeftinija cijena INE. (ježim se od pomisli na to). Iz sveg navedenog zaključujem da je najpametnije Vladi sad intezivirati kupnju bez obzira na cijenu da izbjegnu sve negativne scenarije koji su vrlo realni i mogući a u svakom slučaju i mi kao manji ulagači bi trebali imati nekakve benifite od toga…Biti će to igra živaca i stvar dobrog tajminga..


a ja Pata

Drago nam je da si se predstavila u kojem si rodu jer sam stvarno po nekad u nedoumici.

who dares, wins

ti bi volio da sam Pata?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ti bi volio da sam Pata?

svejedno mi je nego nisam na čisto. ime može biti i ovo i ono. na prvu sam pomislio da ste žensko, s vremenom sam steko dojam da ste muško i sad me je ovo skroz iznenadilo. ali niste jedini. od juče imam nedoumuce sa još jednim nickom.

who dares, wins

zakaj mu daješ kulju?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


….po procjeni moje malenkosti dobro će se trgovati i slijedeći tjedan. Mislm da trgovina neče jenjavati cijeli tjedan no sad je pitanje koliko čekati. Dali ući u rizik do 14.01. jer benefiti mogu biti ogromni – možete zaraditi i 50% – 70% više a u najgorem slućaju možete ih prodat po 2800 ili ćekati rasplet situacije iza 14.01. i možda riskirati da su u minulom vremenu OMF-ovi i vlada ušli u posjed 50%+ dionica. Po mojem mišljenju OMF-ovima i vladi je prekasno i preopasno za bilo kakvo povlačenje iz igre bez obzira na cijenu na tržištu a još je opasnija status Quo situacija jer je moguća ucjena trećeg igrača za kontrolni paket bez obzira kako i koliko on "mali" bio. Slijedeći tjedan čemo valjda i doznati tko je on ako HANFA dobije očitovanje od Amera u tako kratkom roku i budući da su blagdani. OMF-ovima i vladi je sad najisplativije kupovati na tržištu samo što će sad morati intezivirati kupnju jer su onda u najmanjem riziku a i da se razumjemo prosječni rast cijene dionice od 100Kn dnevno je stvarno zanemariv kad se konačna cijena uprosjeći sa ranije kupljenim dionicama i sadašnjim cijenama dionica i mislim da su toga OMF-ovi i vlada svjesni pa se tako lijepo vidi svaki dan promjena u portfeljima top 10 dioničara. Jedan od mogučih scenarija na burzi za slijedeći tjedan je igra sa kupnjom i rastom cijene između 3500 – 3700 kuna pa onda igra sa psihologijom straha da odjednom OMF-ovi spuste letvicu na jedno 3000 Kn i da počne panična rasprodaja po principu daj šta daš samo nek je preko 2800, no i to bi bila rizična igra jer još uvijek neznamo koliko dugo a i količinski treči igrač ima namjeru ulaziti u INU. U svakom slučaju
mislim da je najpametnije OMF-ovima i vladi sad kad su već počeli igru odigrati je do kraja. Postoji još jedan scenario koji bi bio strahovito loš i za Vladu i za MOL a to je da treči igrač igra igru za Ruse pa jednog dana kad se Rusi odluće ući u INU mogu cjenovno ucijenjivati i vladu i MOL jer ni jedni ni drugi nemaju kontrolni paket u INI a to automatski znači jeftinija cijena INE. (ježim se od pomisli na to). Iz sveg navedenog zaključujem da je najpametnije Vladi sad intezivirati kupnju bez obzira na cijenu da izbjegnu sve negativne scenarije koji su vrlo realni i mogući a u svakom slučaju i mi kao manji ulagači bi trebali imati nekakve benifite od toga…Biti će to igra živaca i stvar dobrog tajminga..

Vladi i Mol-u / na kraju i jednom i drugom MF mogu prodati dionice / treba previše dionica da bi počeli skidati s aska. U tom slučaju vrata Raja bi bila otvorena pojedincima ( malim investitorima ), a pitanje je da li MOL želi tako skupo platiti.
Evo zadnja 4 trgovinska dana:
prosječna cijena: 2830 ……….62000 kom
2842 ……… 40000 kom
2914 ……… 25000 kom
3051 ……… 5000 kom
znamo 1% = 100 tisuća dionica. Znači ni "fantomski" američki fond nije spreman kupiti po bilo kakvoj cijeni. Čim bi krenuo, ode cijena visoko …..

Mol ima upravljačka prava zaštićena ugovorom . Do kada ? Može li se ugovor poništiti,ako su potpisnici u zatvoru,pa se zato bori za 50%+1 ?

jeli sve to dobro odrađen spin ? Iscjediti mirovince,pa onda reći : samo smo se šalili . I čekati slijedeći bankrot države ?

Pušu li Rusi za vrat ? Teško da Ina ima nekog utjecaja . Južni krak smo spušili, DA je davno završena tema, plinsko tržište nam je na razini većeg EU grada…

Još uopće nikome od nas nije jasno zašto je MOL baš sada krenuo u otkup fantomskih 8% slobodnih dionica . I nikome nije jasno tko je taj famozni Amer koji kupuje a ne pita za cijenu, a ne ZNA se i zašto to radi, ili ZA koga !

U ovoj zamršenoj situaciji, procijenjivati cijenu INA-e je besmisleno. Trgovina za nas male je čista kocka, a bojim se da tako i ne završi . U krajnjem slučaju, moglo bi se desiti ( ali znam da neće, previše je love utučeno ) da HANFA na kraju poništi sve transakcije . I TO je jedan od mogućih scenarija, da zaštiti fondove od bankrota . Ako se pokaže da im se to ne isplati, da su spušili, onda HANFA lijepo proglasi nezakonito trgovanje i sve vrati na početak . Pa kome milo,kome ne .

Stariji igrači lako se sjete CRAL, MDPL…hehehe..to su bile fore, to su bili dani .

GLAVO je pitanje : ZAŠTO je Mol krenuo u kupovinu ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Meni se čini da je jedini razlog zašto se ovo događa s Inom to što je, izgleda, Mol BIVŠI dioničar Ine. Pitanje je modaliteta i cijene po kojoj će se transakcija izlaska realizirati.

New Report

Close