INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@BLACKSTONE

Crumarix, 24.12.2010. u 23:33
bilo bi dobro kad bi se nekome dalo da se n apravi mala usporedba ine i još par naftnih dionica po pokazateljima pa bi bilo jasno da ina ne vrijedi 2800 a kamoli 4000-6000 što se lupa po novinama.

trenutno je p/e ine 172.pametnome dosta.

Imaš krivi pristup materiji. Jasno da ne vrijedi ni 4000 ni 6000 ali ovih par % vrijedi jako puno jer znači prevlast u kompaniji. Da ja imam 46% Ine kupljene po 2800 koga briga kolko košta preostalih 4% da mogu vedriti i oblačiti. To ti je kao kad kupiš 30.000 kvadrata zemljišta za izgradnju stambenog naselja po recimo 100€ metar i onda se pojavi faca koji traži za svojih 800 kvadrata 500€ po metru. A tebi fali baš tih 800 m da ispuniš uvjete za izgradnju 400 stanova.Što ćeš učiniti?? Reči ćeš nedam i gotovo? [lol] Ne ,nego ćeš reći – evo ti tvojih 500€ po metru da bog da ti prisjelo.Prosjek će ti skočiti na točno 110€.za metar kvadratni….je tak?? Tak ti je to i sa Inom.Da moraju sve kupovati po 4000 rekli bi jok.Ali pošto se radi o svega nekoliko posto trebamo se ponašati kao vlasnik navedenih 800 kvadrata……je tak??
[/quote]

Naravno,kad bi bili vlasnik 800 kvadarata,lako bi se ponašali kao što kažeš . Samo,ono što mene muči trenutno je situacija da vlasnik terena treba onih 800 kvadrata, ali bilo gdje u granici parcele, a vlasnika okolo ima cijeli koš . I nikad neznaš kada će mu netko prepustiti svoj dio po nekoj povoljnijoj cijeni od one koju tražiš . Zakon ponude i potražnje je vrlo jaki zakon, ali,ponekad postoje i dogovori ispod stola .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Mislim da se nismo shvatili dobro.
Meni je kristalno jasno da dionica ine trenutno vrijedi onoliko koliko je netko željan platiti na burzi,bilo to 3000 ili 6000kn, s a obzirom da ljudi misle da će te dionice biti presudne za onoga tko želi doći do 51 posto.
Moje mišljenje je da ni vlada ni mol ne žele 51 posto,mol zato jer već ima prava kao da ima 75 posto,a vlada jer nema za mirovine,pa mora ht ko bijednik prodavati pred kraj godine kako bi penzićima dala božićnicu.
mirovinski fondovi glume velike face sa našom lovom,a niti upravaljaju niti donose odluke sami.
u ovu operaciju su se malo zaletili a zna se tko će ispaštati.

Ja sam se u prijašnjem postu osvrnuo na ove kvazi analitičare koji su se sad odjedno sjetili skrivenih vrijednosti ine,pa prodaju priču da vrijedi 4000-5000-6000 kn,a da trenutna cijena nije uzrok špekulacije radi preuzimanja.

ina ne vrijedi ni 2800 prema trenutnom stanju u kompaniji ,koja se ako ste zaboravili sprema otpustiti 3000-4000 radnika.mada koliko god ironično zvučalo možda taj podatak djeluje na profitabilnost u budućnosti,samo ne znam tko će stvarati tu novu vrijednost.

vidjet ćemo koliko usko grlo bude funcioniralo i kako će se mirovinci postaviti slijdeći tjedan,sad kad im je mol pokvario planove.
mada me kolega matrix upozorio na još jedan mogući scenarij,koji možda ima osnove.
Sretan Božić svima.




@BLACKSTONE

blackstone, 25.12.2010. u 19:09
bilo bi dobro kad bi se nekome dalo da se n apravi mala usporedba ine i još par naftnih dionica po pokazateljima pa bi bilo jasno da ina ne vrijedi 2800 a kamoli 4000-6000 što se lupa po novinama.

trenutno je p/e ine 172.pametnome dosta.

Imaš krivi pristup materiji. Jasno da ne vrijedi ni 4000 ni 6000 ali ovih par % vrijedi jako puno jer znači prevlast u kompaniji. Da ja imam 46% Ine kupljene po 2800 koga briga kolko košta preostalih 4% da mogu vedriti i oblačiti. To ti je kao kad kupiš 30.000 kvadrata zemljišta za izgradnju stambenog naselja po recimo 100€ metar i onda se pojavi faca koji traži za svojih 800 kvadrata 500€ po metru. A tebi fali baš tih 800 m da ispuniš uvjete za izgradnju 400 stanova.Što ćeš učiniti?? Reči ćeš nedam i gotovo? [lol] Ne ,nego ćeš reći – evo ti tvojih 500€ po metru da bog da ti prisjelo.Prosjek će ti skočiti na točno 110€.za metar kvadratni….je tak?? Tak ti je to i sa Inom.Da moraju sve kupovati po 4000 rekli bi jok.Ali pošto se radi o svega nekoliko posto trebamo se ponašati kao vlasnik navedenih 800 kvadrata……je tak??
[/quote]

Naravno,kad bi bili vlasnik 800 kvadarata,lako bi se ponašali kao što kažeš . Samo,ono što mene muči trenutno je situacija da vlasnik terena treba onih 800 kvadrata, ali bilo gdje u granici parcele, a vlasnika okolo ima cijeli koš . I nikad neznaš kada će mu netko prepustiti svoj dio po nekoj povoljnijoj cijeni od one koju tražiš . Zakon ponude i potražnje je vrlo jaki zakon, ali,ponekad postoje i dogovori ispod stola .
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ina & Mol – Hrvatska

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=HINA:LI#chart

Syria – doprinos vrijednosti kompanije:

Kažu, već uloženo 1 mlrd UD. Kažu, u narednih 25 godina povrat oko 5,7 mlrd USD – pola pola sa sirijskim partnerom.

Matematika kaže da je NPV (-1000; 100; … ;100; 8% trošak kapitala) = 48,96 mil USD. To doprinosi vrijednosti jedne redovne dionice sa 26,92 HRK.

Mene zanima tko iza ovog članka stoji imenom i prezimenom, tj koji su to analitičari koji izjavljuju ovakve stvari…

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/analiticari-dionice-ine-vrijedit-ce-izmedu-3.600-i-4.200-kuna,101230.html

Kako koji novinar??? Pa i malom djetetu je jasno ?? Evo ti moj post od nekidan-

ocjena poruke
100%
zajednica

moderatori

@BLACKSTONE

bilo bi dobro kad bi se nekome dalo da se n apravi mala usporedba ine i još par naftnih dionica po pokazateljima pa bi bilo jasno da ina ne vrijedi 2800 a kamoli 4000-6000 što se lupa po novinama.

trenutno je p/e ine 172.pametnome dosta.

Imaš krivi pristup materiji. Jasno da ne vrijedi ni 4000 ni 6000 ali ovih par % vrijedi jako puno jer znači prevlast u kompaniji. Da ja imam 46% Ine kupljene po 2800 koga briga kolko košta preostalih 4% da mogu vedriti i oblačiti. To ti je kao kad kupiš 30.000 kvadrata zemljišta za izgradnju stambenog naselja po recimo 100€ metar i onda se pojavi faca koji traži za svojih 800 kvadrata 500€ po metru. A tebi fali baš tih 800 m da ispuniš uvjete za izgradnju 400 stanova.Što ćeš učiniti?? Reči ćeš nedam i gotovo? LOLNe ,nego ćeš reći – evo ti tvojih 500€ po metru da bog da ti prisjelo.Prosjek će ti skočiti na točno 110€.za metar kvadratni….je tak?? Tak ti je to i sa Inom.Da moraju sve kupovati po 4000 rekli bi jok.Ali pošto se radi o svega nekoliko posto trebamo se ponašati kao vlasnik navedenih 800 kvadrata……je tak??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Kako koji novinar??? Pa i malom djetetu je jasno ?? Evo ti moj post od nekidan-

ocjena poruke
100%
zajednica

moderatori

@BLACKSTONE

bilo bi dobro kad bi se nekome dalo da se n apravi mala usporedba ine i još par naftnih dionica po pokazateljima pa bi bilo jasno da ina ne vrijedi 2800 a kamoli 4000-6000 što se lupa po novinama.

trenutno je p/e ine 172.pametnome dosta.

Imaš krivi pristup materiji. Jasno da ne vrijedi ni 4000 ni 6000 ali ovih par % vrijedi jako puno jer znači prevlast u kompaniji. Da ja imam 46% Ine kupljene po 2800 koga briga kolko košta preostalih 4% da mogu vedriti i oblačiti. To ti je kao kad kupiš 30.000 kvadrata zemljišta za izgradnju stambenog naselja po recimo 100€ metar i onda se pojavi faca koji traži za svojih 800 kvadrata 500€ po metru. A tebi fali baš tih 800 m da ispuniš uvjete za izgradnju 400 stanova.Što ćeš učiniti?? Reči ćeš nedam i gotovo? LOLNe ,nego ćeš reći – evo ti tvojih 500€ po metru da bog da ti prisjelo.Prosjek će ti skočiti na točno 110€.za metar kvadratni….je tak?? Tak ti je to i sa Inom.Da moraju sve kupovati po 4000 rekli bi jok.Ali pošto se radi o svega nekoliko posto trebamo se ponašati kao vlasnik navedenih 800 kvadrata……je tak??

Koliko je ostalo slobodnoh dionica? [huh] [wink]


Mene zanima tko iza ovog članka stoji imenom i prezimenom, tj koji su to analitičari koji izjavljuju ovakve stvari…

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/analiticari-dionice-ine-vrijedit-ce-izmedu-3.600-i-4.200-kuna,101230.html

Da nisu ovi analitičari?
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/erste-analiza-ciljana-cijena-atlantske-plovidbe-2.786-kuna—kupiti!,25634.html

…A samo na plinskom biznisu, kad se riješi gubitaka, računa se da će dobit Ine biti petstotinjak milijuna kuna veća nego sada…

Naftne kompanije se u svijetu trže ispod P/E 20 tj. da bi INA opravdavala ovu cijenu trebala bi imati najmanje 1,5 mlrd neto dobiti, jeli to moguće?

Meni se čini da MF-ovi znaju da će teško doći do 50% +1 pa iz toga razloga naručuju ovakve članke s suludim targetima da bi onemogućili MOL u svojim naumima.
Ako se na naslovnicama dnevnih novina više dana zaredom ponavljaju "stučne analize" da INA vrijedi preko 4000 kn teško će tko MOL-u prodati dionice po 2800 kn!
Na kraju ispada vuk sit ovce na broju!



Kako koji novinar??? Pa i malom djetetu je jasno ?? Evo ti moj post od nekidan-

ocjena poruke
100%
zajednica

moderatori

@BLACKSTONE

bilo bi dobro kad bi se nekome dalo da se n apravi mala usporedba ine i još par naftnih dionica po pokazateljima pa bi bilo jasno da ina ne vrijedi 2800 a kamoli 4000-6000 što se lupa po novinama.

trenutno je p/e ine 172.pametnome dosta.

Imaš krivi pristup materiji. Jasno da ne vrijedi ni 4000 ni 6000 ali ovih par % vrijedi jako puno jer znači prevlast u kompaniji. Da ja imam 46% Ine kupljene po 2800 koga briga kolko košta preostalih 4% da mogu vedriti i oblačiti. To ti je kao kad kupiš 30.000 kvadrata zemljišta za izgradnju stambenog naselja po recimo 100€ metar i onda se pojavi faca koji traži za svojih 800 kvadrata 500€ po metru. A tebi fali baš tih 800 m da ispuniš uvjete za izgradnju 400 stanova.Što ćeš učiniti?? Reči ćeš nedam i gotovo? LOLNe ,nego ćeš reći – evo ti tvojih 500€ po metru da bog da ti prisjelo.Prosjek će ti skočiti na točno 110€.za metar kvadratni….je tak?? Tak ti je to i sa Inom.Da moraju sve kupovati po 4000 rekli bi jok.Ali pošto se radi o svega nekoliko posto trebamo se ponašati kao vlasnik navedenih 800 kvadrata……je tak??

Koliko je ostalo slobodnoh dionica? [huh] [wink]
[/quote]

Baš zato,baš zato…..što manje to bolje [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Trenutno vlada i OMF-ovi drže više od MOL-a, odnosno preko 48% dionica. Radi se o cca. 100 tisuća dionica razlike spram MOL-a. ili oko 190 tisuća nedostaje do prevlasti.

Nekako mi miriši da u siječnju 2011 ništa neće biti rješeno. Najme ovaj američki fond ( neznam s kim on bankari ) otvorio je prostor špekulacijama i padu prodaje . Znači cijena poskočila, određeni broj dioničara će i dalje držati dionicu za povoljniju prodaju, OMF neće u licitaciju, MOL-u ima svoju viziju max. cijene obzirom na potrebnu količinu, privatna ponuda MOL-a neće proći jer će MF držati branu na 2830 barem do 14.01.2011

Najvjerojatnije će dobro proći oni koji će dionice imati u jednom slijedećem krugu.

Najbolje tek slijedi………….

idemoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close